8 Mart'ta annem için kendin yap el sanatları

8 Mart, tüm kadınların büyük bir sabırsızlıkla beklediği harika bir bahar tatili. Tabii ki, bu gün tüm bayanlara hediye vermek gelenekseldir. Annem hayatımızda özel bir insandır, bu yüzden en iyi kendi ellerinizle yapılan orijinal bir hediye ile kalbin derinliklerinden tebrik edilmesi gerekir. Genel olarak, bu makaleyi okursanız, 8 Mart’ta anneniz için kendi ellerinizle nasıl el işi yapacağınızı öğreneceksiniz..

Şans için at nalı

8 Mart’ta geleneksel olarak tüm kadınlara çiçek buketleri vermek gelenekseldir. Ancak, parası olanlar bu hediyeyi karşılayabilir. Örneğin, okul çocukları böyle bir hediye satın almakla kendilerini rahatsız etmeyebilirler. Kendin yapabilirsin. Örneğin, kalın kartondan bir at nalı silueti alın. Her türlü kurdele, çakıl ve tabii ki çiçeklerle süsleyebilirsiniz..

8 Mart için bir zanaat nasıl yapılır

Boncuklu buket

Tabii ki, boncuk yapma becerisine sahipseniz, bunları anne için boncuklardan bir buket oluşturmak için güvenle kullanabilirsiniz. Tabii ki, burada denemek zorundasın! Sonuçta, orijinal bir şey yapmanız gerekiyor. Öyleyse kendinizi donatın: gerekli malzemeler, beceriler ve renkli boncuklar.

8 Mart için bir zanaat nasıl yapılır

Keçe el sanatları

8 Mart anne için el işi yapmaya karar verirseniz, makalemizin fikirleri işe yarayabilir. Tabii ki, annen kendin yapacağın hediyelerle mutlu olacak. Nasıl dikileceğini biliyorsanız, o zaman ne harika ürünler alabileceğinizi görün. Böyle bir zanaat için keçeye ihtiyacınız var ve ayrıca: sintepon ve boncuklar.

İlk önce bir desen hazırlamanız gerekir. Ayrıca, sekizler boyunca keçeden kesilir, dolgu polyesteri ile doldurulur ve birlikte dikilir. Dekorasyon için küçük boncuklara ihtiyacınız var. Keçe çiçekleri kendileri de kullanabilirsiniz..

8 Mart için bir zanaat nasıl yapılır

Japon kağıt katlama sanatı

Diğer malzemelerle çalışma becerisine sahip değilseniz, kağıttan orijinal bir sürpriz yapabilirsiniz. Tabii ki, kolay değil. Sonuçta, ince desenleri kesmeniz gerekiyor. Ancak, böyle bir zanaat inanılmaz derecede ilginç görünecek..

8 Mart için bir zanaat nasıl yapılır

Quilling el sanatları

Bütün bu güzellik, quilling tekniği temelinde yapılır. Bu teknik bugün ülkemizde çok popüler. Ayrıca onun sayesinde güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakan şaheserler yapabilirsiniz..

8 Mart için kolay el işleri

8 Mart için kolay el işleri

8 Mart için kolay el işleri

Anne için iğne yastığı

Becerilerinizi kullanarak sadece güzel değil, aynı zamanda kullanışlı bir hediye de yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Örneğin, her türlü küçük şeyi saklamak için kavanozlu çok pratik bir iğne yatağı alacaksınız. Bu küçük şeyi yapmak zor değil. Ve annem kesinlikle bu hediyeden memnun kalacak..

8 Mart'ta anneye hediye hilesi

kolay el sanatları

Tabii ki yazımızda 8 Mart için kolay el işleri bulacaksınız. İlkokul öğrencilerinin yapabileceği onlardır. Örneğin, orijinal buketler bu zanaat haline gelebilir. Tabanları için kartondan yapılmış bir boru uygundur. Yapraklar ve renkli kağıt tomurcukları yapıştırılır. Bu kompozisyonu kurdelelerle süsleyebilirsiniz..

8 Mart'ta annem için kendin yap el sanatları

Bir çayır çiçek

Yumurta tepsileri ve meyve suyu tüpleri gibi gereksiz malzemeleri alırsanız, bir çayır çiçek elde edersiniz. Nasıl harika göründüğünü görün. Evet ve bu zanaatı yapmak zor olmayacak..

8 Mart'ta annem için kendin yap el sanatları

Zanaat – sekiz rakamı

Rulo tuvalet kağıdı veya kağıt havlu varsa, onlardan orijinal bir küçük şey yapmaya değer. Kişi sadece hayal gücünü göstermeli ve onları orijinal bir şekilde dekore etmelidir..

8 Mart'ta annem için kendin yap el sanatları

Tek kullanımlık sofra takımlarından zanaat

Bu makaleden 8 Mart için bir zanaat yapmayı öğrenebilirsiniz. Hem yetişkinler hem de çocuklar bu görevle başa çıkabilecektir. Üstelik bu durumda kullanışlı ve ucuz malzemeler kullanabilirsiniz. Özellikle, bir sonraki zanaat için birbirine yapıştırılmış birkaç kağıt levhaya ihtiyacınız olacak. Ve sonra renkli kağıtlarla süslenmeleri gerekiyor. Ondan farklı boyutlarda ve parlak renklerde çiçekler kesilir. Onlar sayesinde bir hediye için sevimli ürünler elde edilebilir..

8 Mart'ta annem için kendin yap el sanatları

Kağıt kek yapma atölyesi

Bir hediye için pasta yapmak için şunları hazırlamanız gerekir:

 • Xerox renkli kağıt,
 • Kağıt peçeteler de renklidir,
 • Tutkal ve zımba,
 • Farklı boyutlarda boncuklar.

8 Mart anne için el sanatları

İlerlemek:

 1. Tahmin edebileceğiniz gibi, kekleri kağıttan yapacağız. Bunun için kağıtlar bir akordeon şeklinde katlanır ve ikiye katlanır. Bundan sonra, birbirine yapıştırılır. Bu durumda, bir kek için 6 yaprak kullanmanız gerekir..8 Mart anne için el sanatları
 2. Toplamda, kek için üç kek gereklidir..8 Mart anne için el sanatları
 3. Sonra peçeteleri alın ve onlardan çiçek yapın. Bu durumda, küçük bir gülün yanı sıra büyük bir şakayık gerekir..8 Mart anne için el sanatları8 Mart anne için el sanatları8 Mart anne için el sanatları
 4. Bir sonraki aşamada bu elemanlar birbirine bağlanır. Ve boncuklar dekorasyon için kullanılır..

Birkaç keçe işi daha

8 Mart’ta anneye bir hediye keçeden dikilebilir. Bu zanaatın onu kayıtsız bırakmayacağından emin olun. Keçe çok parlak bir malzemedir. Bu nedenle, ondan gelen tüm gizemler inanılmaz derecede ilginç görünüyor. Sadece 8 Mart’a kadar, bu malzemeden çok çeşitli hediyelik eşyalar dikilebilir. Ve şimdi size bazı fikirler sunacağız..

8 Mart'ta anneye hediye hilesi8 Mart anne için el sanatları8 Mart anne için el sanatları8 Mart anne için el sanatları8 Mart anne için el sanatları8 Mart'ta annem için kendin yap el sanatları

Çiçeklerden yapılmış fotoğraf çerçevesi.

En sıradan fotoğraf çerçevesi bile 8 Mart’ta anneye güzel bir hediye olabilir. Sadece orijinal bir şekilde dekore etmeniz ve en yakın kişiye vermeniz gerekiyor. Tabii ki, burada keçeye ihtiyaç var. Parlak olduğu ortaya çıkarsa iyi olur. Yapraklar ve çiçekler ondan kesilir. Ardından, çerçeveye rastgele sırayla yapıştırılırlar..

8 Mart'ta annem için kendin yap el sanatları

Potholders yapmak için ana sınıf.

Parlak tutacaklar veya iğne yastıkları oluşturmak için aşağıdaki malzemeler gereklidir: kırmızı ve siyah keçe, pamuk yünü ve iplik. Ayrıca sentetik bir kışlayıcıya ihtiyacınız var..anneler için keçeden 8 Mart el sanatları

İlerlemek:

 1. Başlamak için bir şablon kesilir ve kumaşa aktarılır. Bundan sonra boşluklar keçeden yapılır..
 2. Küçük bir delik bırakarak tüm parçalar birbirine dikilir.
 3. Daha sonra inek polyester dolgu ile doldurulur ve delik dikilir..

anneler için keçeden 8 Mart el sanatları

Pamuklu pedlerden el sanatları

Hafif el sanatları sadece kağıttan değil, pamuklu pedlerden de yapılabilir. Biraz özenle hangi şaheserlerin elde edildiğine bakın..

pamuklu pedlerden 8 Mart için el sanatlarıpamuklu pedlerden 8 Mart için el sanatlarıpamuklu pedlerden 8 Mart için el sanatlarıpamuklu pedlerden 8 Mart için el sanatları

anne için kart

Elbette, hayatınızdaki en sevilen kadına bir tatil için kartpostal verebilirsiniz. Ancak bu durumda, kendiniz tarafından oluşturulan kartpostalları dikkate almaya değer. Boncuk ve yapıştırıcı kullanarak bir tatil kartı yapabilirsiniz..

Başlangıç ​​olarak, tüm desenlerin veya çiçeklerin ana hatları kartpostal üzerine çizilir. Daha sonra, yapıştırıcı kullanılarak boncuklar bu ana hatlara yapıştırılır..

8 Mart'ta anneye hediye hilesi

İpliklerden el sanatları

Kabarık ipliklerden el işleri yaparak serbest zaman eğlenceli olabilir. Bu yazıda kesinlikle yapmak isteyeceğiniz el sanatları da bulabilirsiniz..

8 Mart'ta annem için kendin yap el sanatları

Nihayet

Bu makale sayesinde çok şey öğrenebildiniz. Bu fikirlerin anneniz için harika bir hediye olacak en güzel el sanatlarını yapmanıza izin vereceğini umuyoruz..