Kendi elleriyle kağıt çiçekler yapmak

Sevdikleriniz için bir hediye mi yapmak istiyorsunuz yoksa evinizi sıra dışı el sanatları ile mi süslemek istiyorsunuz? En iyi seçenek el yapımı çiçeklerdir. Bugün size nasıl kağıt çiçekler yapacağınızı anlatacağız. El yapımı bir hediyenin iki kat daha hoş olacağını unutmayın..

Kağıttan çok çeşitli yapay çiçekler yapabiliriz ve canlı bitkilerin aksine asla bozulmazlar. Bugün, ziyafet salonları, partilerdeki masalar ve sadece herhangi bir bina bu tür çiçeklerle dekore edilmiştir ve bu, onları yapmak çok kolay olmasına rağmen..

Kağıttan güzel güller yapıyoruz

Hem yetişkinler hem de çocuklar el işi yapabilir – herhangi bir kısıtlama yoktur. Bu yüzden size bir hediye için kağıttan nasıl gül yapılacağını anlatacağız..

Bu yüzden size bir hediye için kağıttan nasıl gül yapılacağını anlatacağız.

Bazı öğelere ve malzemelere ihtiyacınız olacak, yani:

 • yüksek yoğunluklu kağıt,
 • kalem,
 • makas,
 • zamk.

Kalın kağıda spiral bir çizgi çizin. Spirali kesin. Bunun için hem sıradan makas hem de spiral kullanılır. Kesilen spiralin uçlarını ters yönde sarmaya çalışıyoruz. Ve kağıt biraz kırılırsa, sorun değil.

Bu yüzden size bir hediye için kağıttan nasıl gül yapılacağını anlatacağız.

Böylece çiçek gerçek olana daha çok benzeyecektir. Spirali bir güle çeviriyoruz. Spirali tek bir germe kuvveti ile sürekli olarak bükmek gerekli değildir. Sonunda, gevşetmeniz gerekir. Spiral büküm işlemi tamamlandıktan sonra ucun yapıştırılması gerekir..

Merkezde ortaya çıkan daireyi bükün. Bu çiçeğin temeli olacak.

Merkezde ortaya çıkan daireyi bükün. Bu çiçeğin temeli olacak..

Tabana bir sap yapıştırılır veya bir sürü kağıt gül yapıp bir çerçeveye koyabilirsiniz, 8 Mart için ideal bir hediye alırsınız!

Tabana bir sap yapıştırılır ya da bir sürü kağıt gül yapıp bir çerçeveye koyabilirsiniz, 8 Mart için ideal bir hediye almış olursunuz.!

Bir hediye için kendi elleriyle bir buket kağıt çiçek

Bir buket yapmak için şunlara sahip olmalısınız:

 • kerpeten ve makas,
 • kağıt,
 • Tel,
 • PVA,
 • vazo.

Sap telden yapılmıştır. Kabloya PVA uyguluyoruz. Tomurcuklar için renkli kağıtlar hazırlayın. Bir yaprak kağıt on iki kez katlanır ve ardından yaprakları kesilir. Yapraklar hazır olduğunda, onları bir çiçeğe toplayabilirsiniz..

Sapın etrafına bir parça kağıt sarılır. Sonra yaprakların geri kalanı ona yapıştırılacak

Sapın etrafına bir parça kağıt sarılır. Sonra yaprakların geri kalanı ona yapıştırılacaktır. Yapraklar yerine oturur oturmaz sapı yeşil bir kurdele ile sarıyoruz..

Kompozisyonun güzel olması için birkaç çiçek yapmanız ve bir vazoya koymanız gerekir.

Kompozisyonun güzel olması için birkaç çiçek yapmanız ve bir vazoya koymanız gerekir..

Çiçek açan bir elma ağacının kendin yap sapı

Çiçekli dal güzel görünecek. Bunu yapmak için yumuşak kağıt ve kuru bir dal alın. Tutkal ve makas bir zorunluluktur. Yumuşak kağıt, birkaç kat oluşana kadar kareler halinde katlanır. Olanlardan, yaprakları kes.

Yumuşak kağıt, birkaç kat oluşana kadar kareler halinde katlanır.

Ürünü çiçek açan bir elma ağacının gerçek bir dalı gibi göstermek için tam tersine eşit olmayan bir şekilde kesmeniz gerekir. İki çiçek birbirine yapışır.

Aynı zamanda yaprakların görünür ve ayrı olmasına özen gösteriyoruz.

Aynı zamanda yaprakları görünür ve ayrı hale getirmeye çalışıyoruz. Çiçekleri bir elma ağacının kuru dalına kendi ellerimizle yapıştırıyoruz. Güzel bir zanaat çıkıyor.

Çiçekleri bir elma ağacının kuru dalına kendi ellerimizle yapıştırıyoruz. Güzel bir zanaat çıkıyor

Kendi ellerinizle basit ve orijinal çiçekler

Bazı insanlar oyuncakları çiçek şeklinde yapmayı tercih ederler. Bunun için renkli kağıt, bant ve makas kullanılır. Ek olarak tel alıyoruz..

Kalın renkli kağıttan altı daire kesin. Her dairenin çapı yaklaşık yedi santimetre olmalıdır.

Kalın renkli kağıttan altı daire kesin. Her dairenin çapı yaklaşık yedi santimetre olmalıdır. Ancak istediğiniz boyutu kendiniz de ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda, dairelerin bile yapılması gerekmez..

Bir telden 10 santimetre çapında bir halka hazırlıyoruz. Daireler ikiye katlanır ve ortada bir kesi yapılır.

Bir telden 10 santimetre çapında bir halka hazırlıyoruz. Daireler ikiye katlanır ve ortasında bir kesi yapılır. Kalan daire tel daireye bağlanır. Bant ile sabitlenir. Bu çiçeğin temeli olacak. Şimdi sadece sözde yaprakları kesimlerden tabana koymanız gerekiyor. Telin çiçeğe tutunabilmesi için onu bir daire şeklinde bükmeniz gerekir..

Elde edilen zanaat sadece bir dekorasyon olarak değil, aynı zamanda çocuklar için bir oyuncak olarak da kullanılabilir. Aynı zamanda oyuncak, örneğin renkleri incelerken birçok fayda sağlayacaktır..

DIY büyük kağıt çiçekler

DIY büyük kağıt çiçekler

Çiçekler sadece küçük değil, aynı zamanda büyük de yapılabilir. Renkli kağıda, işaretleyiciye, makasa ve tabancayla yapıştırıcıya ihtiyacımız var. Büyük renkli bir kağıda bir taç yaprağı çizilir. Bir çiçeğin en az altı yaprağa ihtiyacı vardır. Yapraklar kesildikten sonra onlara istediğiniz şekli verin. Yaprakların alt kısmında küçük bir kesi yapılır. Bu yapıldıktan sonra, yapraklar birbirine bağlanır ve yapıştırılır. Bunu kolaylaştırmak için üç yaprağı birbirine yapıştırmanız ve ardından iki yarıyı birleştirmeniz gerekir. Çiçeğin ortasına herhangi bir renkte bir daire yerleştirilir. Daha ayrıntılı ana sınıf büyük çiçekler yapmak burayı oku.

DIY peçete karanfilleri

Peçetelerden kolayca harika karanfiller yapabilirsiniz..

DIY peçete karanfilleri

İhtiyacın olacak:

 • birçok peçete,
 • Tel,
 • makas,
 • keçeli kalem,
 • yanı sıra bir teneke kutu kapağı.

DIY peçete karanfilleri adım adım fotoğrafDIY peçete karanfilleri, adım adım fotoğraf

Kağıt boncuklarla iyi gider. Birlikte, iki malzeme bir çiçek oluşturur. Sıradan bir kağıt çiçeğin yanı sıra boncuklar, makaslar ve iğneli bir iplik yapmak için gerekli tüm malzemelere ihtiyacınız olacak..

Kağıt boncuklarla iyi gider. Birlikte, iki malzeme bir çiçek oluşturur

Çiçekler kalın bir kağıda kesilir. Çiçek yapraklarını dışbükey yapabilirsiniz. Yapraklar toplandığında üzerlerine boncuklar dikilir..

Boncuklar, üzerine bir çiçeğin eklendiği bir kartpostalı süslemek için kullanılabilir.

Boncuklar, üzerine bir çiçeğin eklendiği bir kartpostalı süslemek için kullanılabilir..

Çiçek yapraklarını dışbükey yapabilirsiniz. Yapraklar toplandığında üzerlerine boncuklar dikilir.

Kağıt çiçek yapmak için birçok seçenek var. Her birinin var olma hakkı vardır. Her zaman hayal kurabilirsiniz. Özellikle renk ve boyut açısından net talimatlara uymak gerekli değildir..