Zorluk çekmeden hareket etmek zaten mümkün!

Almanya’da, çoğunlukla aile değişiklikleri nedeniyle her yıl birkaç milyon insan yeni bir eve taşınıyor. Stresten kaçınmak ve geçişi olabildiğince sorunsuz yapmak istiyorsunuz. Ancak yeni dairelerinde rahat edebilmeleri için daha yapacakları çok iş olduğunu da biliyorlar. Evin sıralanması ve paketlenmesi, hantal mobilyalar sökülüp eski daireden yeni daireye taşınması gerekiyor. Yeni dairede her şey paketinden çıkarılmalı, kurulmalı ve tekrar düzeltilmelidir..

Düzgün hareket etmek öğrenilmelidir!

Hoş olmayan sürprizler olmadan hareket etmek zaten mümkün!

Ancak taşınma, mobilyaları toplayıp yeni ikamet yerinize taşımanın çok ötesine geçen birçok başka şeyle bağlantılıdır. Bu, ilk bakışta çok açık olmayan birçok bürokratik detay çalışmasını içerir. Yeni ikamet yerindeki yeniden kayıt askıdadır, postaneye bir sevk emri gönderilir ve mektupları almaya devam edebilmeniz için ön kapıya yapıştırılması gerekir ve her zaman hatırlamalısınız ki, aldığınız tüm abonelikleri alırsınız. Zamanında bıraktığınız zaman yanınıza alamam. Ayrıca yetkililer, sigorta şirketleri, kredi kuruluşları ve tüm önemli muhataplar yeni adresinizden en kısa sürede haberdar edilmelidir..

Taşınma, kendi yedi eşyanızı toplayıp yeni bir yere taşınmaktan çok daha erken başlar, çünkü yeni bir eve taşınan kişi eskisini terk eder. Bu aynı zamanda, feshedilen kiracılıkla ilgili tüm sözleşme konularının düzenlenmesi gerektiği anlamına gelir. Eski kiralık daireyi ev sahibine teslim ederken, net bir çizgi çekilebilmesi için her şeyin en iyi durumda olması gerekir. Bu nedenle boşaltılan daireyi temiz bir şekilde teslim etmelisiniz., Kozmetik onarımlar aslında sadece bu sözleşmeyle düzenlenmişse ortaya çıkar. Herhangi bir şikayet yoksa, kira depozitonuzu geri alacağınızı varsayabilmelisiniz..

Akıllı organizasyon şart

Yeni eviniz için hazır mısınız?

Böylece yer değiştirme hoş olmayan sürprizler olmadan yeni evinize taşınıyorsa, önceden yeterince zaman ayırmalı ve kesin bir taşınma konsepti oluşturmalısınız. Bu bağlamda, kontrol listelerinin kullanımının özellikle yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Dikkate alınması gereken, konu alanına göre sıralanmış ve sadece işlenmesi gereken tüm önemli noktaları listeler. Hareketin kendisi, birbiriyle el ele giden farklı aşamalara ayrılabilir. Konut sakinleri için bu, her şeyden önce, ister mobilya, giysi veya mutfak eşyaları olsun, tüm ev eşyalarını hareketli kutularda güvenli bir şekilde istiflemeleri gerektiği anlamına gelir..

Ancak, “yolda” hareket bir gün içinde tamamlanmış olmalıydı. Mobilyanın taşınabilir olması için tek tek parçalarına ayrılması ve yerleşik bileşenlerinin çıkarılması gerekir. Tüm mobilya parçaları ve karton kutular daha sonra büyük mobilyalar arkada ve daha hafif şeyler önde olacak şekilde hareket eden minibüste güvenli bir şekilde saklanmalıdır. Ancak, nesnelere zarar vermemek ve sürüş sırasında kaymalarını önlemek için her zaman yeterli emniyetin bulunduğundan emin olmalısınız..

Araç konvoyu nihayet hareket etmeye başlamadan önce ev sahibi huzurunda devir teslim protokolü düzenlenmeli, son sayaç okumaları okunmalı ve anahtar teslim edilmelidir. Eski dairesinin evinin anahtarını önceki ev sahibine güvenle teslim eden herkes, taşınmanın ilk bölümünde başarılı bir şekilde ustalaşmıştır..

Şimdi tesisin yeni evine taşınması geliyor. Sizinle getirilen tüm kutular, kutular ve mobilyalar hareketli minibüsten özenle yüklenir ve taşınmanın sıcak evresini sonlandıran daireye taşınır. Şimdi sadece mobilyaları yeniden monte etmek ve yeni daireyi zevkli bir şekilde döşemek meselesi..

Susturmak için bir hareket kullanın

Uzun süredir bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, taşınmadan önce eşyalarınızı topladığınızda, yıllar içinde pek çok şansın ve sonun biriktiğini çabucak anlayacaksınız. Kutu üstüne kutu doluyor ve hala paketlenmesi gereken şeyler azalıyor gibi görünmüyor.

Sadece daha yakından bak ve işleri yoluna koy zaten paketlerken yeni dairenize götürmek istemediğiniz şeyler – yerden tasarruf edersiniz ve artık kullanmadığınız eski balastları yanınızda taşımazsınız.

Hareketiniz için pratik bir konsept

Hareket: sadece birkaç adımda hızlı ve kolay