[tc]

Yatak odası dinlenme ve rahatlama yeridir ve bu nedenle, bu odada uygun aydınlatmanın yeterince dikkate alınması gerekir. Modern ışık kaynakları, yaratıcı aydınlatma konseptlerini uygulamaya koymayı mümkün kılar. Ancak bugün yazımızda yatak odası avizelerine dikkat çekmek istiyoruz. Bir yandan avizeler yatak odasına güzel bir gece ışığı yayar. Öte yandan, bu çok özel odadaki asil dekoratif unsurlara benziyorlar. Peki konu yatak odasını aydınlatmaya geldiğinde avize neden avantajlı bir çözüm? Bu soruyu aşağıda daha ayrıntılı olarak tartışmak istiyoruz.

Yatak odası avizeleri güzel parlak ışık yayar

avize yatak odası karanlık duvar tasarımı güzel döşeme

Bu odada iyi bir çözüm olarak yatak odası avizesi

Yatak odası aydınlatması söz konusu olduğunda, birkaç tasarım seçeneği vardır. Genel olarak, benzersiz bir ambiyans yaratmak için tavan ve başucu lambaları ile gardırop aydınlatması birleştirilir. Ancak, en büyük değer, sakin ve romantik bir atmosfer yaratan uygun temel aydınlatmaya verilir..

Avizeler bunun için harika! Modern avize tasarımları tüm yatak odasını aydınlatıyor. Merkezi konumları da onları uyku alanında harika bir göz alıcı yapar. Zemin ve duvar lambaları avizeyi tamamlar, böylece optimum şekilde aydınlatılmış bir ortam yaratılır.

Bir avize, yatak odasında özel bir his yaratır. Çünkü asil ışıklar yatak odasının zarif görünmesini sağlar. Bugün, elbette, avizeler o zamandan biraz farklı görünüyor. Ancak genellikle birkaç ışık kaynağından oluşurlar ve ışığın odaya iyi dağılmasını sağlarlar. Ancak üç veya dört lambalı versiyonlar da var. Ancak modern avizelerde mumlara gerek yoktur, ampuller ve LED ışıklar arasında seçim yapabilirsiniz. LED teknolojisine sahip mum lambaları özellikle popülerdir. Özellikle ışık kaynakları görünür olduğunda iyi bir alternatiftir. LED lambalı modern avizeler ayrıca yüksek enerji verimliliğine ve kıskanılacak uzun ömürlülüğe sahiptir..

Retro bir avize, küçük yatak odasına yeni bir dokunuş getiriyor

avize yatak odası büyük model modernist taze

Yatak odasında rahat bir ışık sağlayın

Avize zarif veya ölçülü, lüks veya ülke tarzında olabilir. Klasik dekoratif avizeler ve cam, kristal veya metalden yapılmış düz şekilli modern modeller, günümüzün avizeleri çok çeşitlidir. Ancak yatak odası için bir avize seçerken lambaların gücüne dikkat edin. Yatak odasındaki ışığın hem iyi bir görüş sağlaması hem de sizi iyi hissetmeye davet etmesi önerilir. Çok parlak veya çok zayıf ışıktan kaçının. Bu, duyuları etkiler ve odayı rahatsız eder. Örneğin sıcak beyaz lambalar rahat bir atmosfer yaratır. Çeşitli kısılabilir avizelerin yanı sıra seçilebilir ışık renklerine sahip modeller de bulunmaktadır. Böylece ister canlı ister düşük aydınlatma istensin, her zevke cevap verilir..

Işığın yukarı mı yoksa aşağı mı yönlendirildiği de önemlidir. Bu, farklı efektler ve ruh halleri yaratır.

Bir avize, yatak odasında harika bir genel aydınlatmadır.

avize yatak odası rahat dinlenme alanı şömine

Yatak odasındaki avize ne kadar büyük olmalı??

Bir avize güzel bir parlaklığa sahiptir ve yatak odasının algılanması üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Günümüz avizelerinin büyük bir avantajı var: Alçak odalar için de çok uygunlar. Böylece yeni binalarda gösterişli bir avizenin keyfini çıkarabilirsiniz. Ama bir avizeyi en iyi nasıl ortaya çıkarırsınız??

Daha güzel çıkması için uygun bir yüksekliğe asmak son derece önemlidir. Odanın büyüklüğüne, renk tasarımına ve parlaklık için kendi gereksinimlerinize bağlı olarak çok sayıda model arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece yüksek odalarda heybetli bir avize ile kendinizi şımartabilirsiniz. Armatür düşükse ve çok büyükse çok yer kaplar. Tabii ki, odada başka ışık kaynaklarının olup olmadığı da önemlidir. Örneğin, tüm oda aydınlatması için yalnızca bir avizeye güveniyorsanız, daha büyük boyutlu bir avize daha iyi bir seçim olacaktır. Bireysel alevlerin sayısı da önemlidir.

Avizeler de her yatak odasında harika bir dekorasyondur. Ayrıca, doğru yeri ve yüksekliği bulmak çok önemlidir..

Modern yatak odasında rahat bir aydınlatma yaratın

avize yatak odası parlak iç tasarım taze vurgular

Çözüm: Işık kaynakları söz konusu olduğunda avizeler şüphesiz gerçek birer klasiktir. Yatak odası için kendinize bir avize alın ve kendi huzur vahanızda rahat ve güvende hissedin.!

Avizeler yatak odasında alışılmadık bir dekoratif etkiye sahiptir.

avize yatak odası güzel vurgular beyaz yatak

Kendi yatak odanızda kendinizi güvende ve rahat hissedin

avize yatak odası olağandışı aydınlatma güzel gece lambası

Küçük bir uyku alanında, avize de aynı derecede büyük dekoratif değere sahiptir. 

avize yatak odası küçük bir rahat yatak odası kurdu

Yatak odasında bir ışık kaynağı ve dekorasyon olarak avize

avize yatak odası sıradışı aydınlatma fikirleri küçük yatak odası

Avize, lüks bir yatak odasına harika bir şekilde uyar

avize yatak odası lüks dokunmatik parlak iç

avize yatak odası modern tasarım güzel dekorasyon

avize yatak odası retro yetenek rahat yatak odası

avize yatak odası kadınsı yetenek parlak renkler iç

avize yatak odası güzel aydınlatma fikirleri taze duvar tasarımı

avize yatak odası şık iç siyah avize

avize yatak odası dekorasyon geleneksel yatak odası

avize yatak odası lüks yatak odası yapmak