Mazı doğu Aurea Nana (Aurea Nana)

Bu tür mazı, doğu mazısının bir cüce çeşididir veya aynı zamanda, doğu düzleştirilmiş olarak da adlandırılır..

Mazı Aureya Nana’nın yerini daha az ışık seven ve daha fazla gölgeye dayanıklı olan batı mazı almasına rağmen, aydınlatılmış alanlara yerleştirilirse herhangi bir peyzaj manzarasının süslemesi olabilir. Gölgeli alanlarda başarılı bir şekilde büyüyebilir, ancak aynı zamanda taç tam olarak oluşmayabilir. Mazı orientalis, kayalık bahçeleri dekore ederken ve rüzgar geçirmez çitlerin oluşumunda oldukça popülerdir. Tarlaları kırparak yeşil heykeller oluşturabilirsiniz..

Mazı orientalis, dayanıklı ve yaprak dökmeyen bitkilere aittir. Dayanıklılığı nedeniyle “hayat ağacı” olarak da adlandırılır. Çin’in birçok eyaletinde yaygındır ve Pekin’in ana sembollerinden biri olarak kabul edilir. Ve yine de, Rusya’nın Uzak Doğu’sunda bulunabilir. Çin’de yaygın olarak yetiştirildi ve bu da dünya çapında yaygın dağılımına yol açtı. Deniz seviyesinden yaklaşık 3 kilometre yükseklikte dağ yamaçlarında ve kayalarda bulunabilir. Mazı orientalis kuraklığı mükemmel şekilde tolere eder ve herhangi bir toprakta büyüyebilir. Zayıf topraklar onun için uygundur, kayalık ve kumlu alanlarda yaşayabilir..

Ağaçların ortalama boyları 20 metreye ulaşabiliyor ve 35 metre yüksekliğe sahip örnekleri de biliniyor. Aynı zamanda taç çapı 14 metreye ulaşır ve gövde kalınlığı 1 m veya daha fazla olabilir. Aynı zamanda, yüzeysel bir kök sistemine sahiptir ve gövde ya bir olabilir ya da tabanda daha küçük çaplı birkaç gövdeye bölünebilir. Dallar yelpaze şeklindedir ve neredeyse dik olarak yukarı doğru yönlendirilir. Aynı zamanda, birbirlerine sıkıca bastırılırlar ve sonuçta koni şeklinde bir taç oluştururlar. Genç ağaçlar, tacı yuvarlatılmış ve daha az düzenli hale gelen yetişkin bir ağacın aksine, düzenli bir yumurta-görünür piramidal şekle sahiptir..

Mazı orientalis kuraklığı mükemmel şekilde tolere eder ve herhangi bir toprakta büyüyebilir

Mazı orientalis, karakteristik çengelli çıkıntılara sahip yeşil, etli meyvelere sahiptir..

Mazı doğu Pyramidalis Aurea

özellikler. Mazı Pyramidalis daha çok çok gövdeli bir bitkidir ve gür büyür. Bu ağacın saf, pullu altın sarısı iğneleri vardır. Bu renk kışın bile devam eder. Pyramidalis Aurea, -25 dereceye kadar donlara dayanabilir. Tohumlar boyut ve şekil olarak bir buğday tanesine benzer. Meyveleri olgunlaştığında açılır, bu da böceklerin ve kuşların kullandığı tohumlara serbestçe erişmeyi mümkün kılar..

Doğu mazısının avantajı, yavaş büyüyen bir bitki olması ve bu nedenle herhangi bir site için ideal olmasıdır. Büyüme sürecinde, herhangi bir bitkinin ışığını pratik olarak engellemez ve budama veya kısaltma hakkında düşünmenize gerek yoktur..

Mazı oryantal hastalıkları. Mazı orientalis zararlılara ve hastalıklara karşı çok dirençlidir. Bazı durumlarda, üzerinde yaprak bitleri bulunabilir. Hastalık ve zararlılara karşı bu direnç, hobi bahçıvanları için yaygın çekiciliğini belirler..

Mazı doğu Pyramidalis Aurea

Dikim için hazır ve kapalı bir kök sistemine sahip fidelerin satın alınması tavsiye edilir. Bu durumda ilkbaharın başından yaz sonuna kadar yaz dönemi boyunca toprağa ekilebilir. Açık kök sistemine sahip bir bitki, erken ilkbaharda toprağa ekilir. Onları dikmek için özel toprak hazırlığı gerekli değildir ve bunun için en iyi ortam sıradan topraktır. İki ay dikildikten sonra her on günde bir sulanması gerekir. Ağaçlar kök saldıktan sonra, doğu Aurea Nana’nın mazı hakkında söylenemeyen sulamaya ihtiyaç duymazlar..

Görüntüleme. Mazı orientalis, büyüklük, taç tipi, taç ve yaprakların rengi, dalların yapısı ve diğer özellikler bakımından farklılık gösteren 60’tan fazla türe sahiptir. Bu durumda, mazı çeşitleri 5 gruba ayrılır:

  • iğne şeklinde yapraklarla
  • iğne şeklinde ve pullu yaprakları ile
  • normal yeşil yapraklarla
  • sarı yapraklarla

Mazı çeşitlerinden bazıları iç mekanlarda güvenle yetiştirilebilir. Hemen hemen tüm mazı türleri oldukça uçucudur. Orta büyüklükte bir odayı temizlemek için bir örnek yetiştirmek yeterlidir. Ek popüler isimleri, büyük ölçüde şaşırtıcı iyileştirici özellikleriyle ilişkilidir..

Bakım ve besleme

Mazı bakımı, onu kış için ısıtmaktan ibarettir. -30 derecenin üzerindeki donlar çok yıkıcı olabilir. Sıcakta tacı püskürtmek ona zarar vermez. Gövde çemberinin sürekli ayıklanması ve malçlanması tavsiye edilir. Güvenilir bir havza için yer seviyesinin altında olmalıdır. Bu huninin içine su dökülür. Havanın sıcaklığına ve nemine bağlı olarak miktarı 10-30 litre arasında değişebilir. İlkbahar ve sonbaharda, gövde çemberine doğal kompost dökülür. Erken ilkbaharda kuru ve hasarlı sürgünler çıkarılır..

Mazı yetiştirme yöntemleri, uygun bakım için ipuçları ve püf noktaları

İlkbahardan beri bitkileri besliyorlar, ancak hiçbir durumda kış için değil. Azotlu gübreler gövde dairesine, fosforlu gübreler yaz aylarında ve potasyumlu gübreler sonbaharda eşit olarak dağılır. Yaz aylarında, nitroammofoska, 1 kg koşullu besin maddesi başına 3 g oranında verilir. Mazı, mobilya üretimi, çeşitli dekoratif el sanatları için uygun, ancak binaların ve binaların dekoratif dekorasyonu için uygun olmayan güçlü ve aynı zamanda hafif bir ahşaba sahiptir..