Bahçe tasarımı modern yeşil vaha

Bahçede çekici ve çağdaş çevre düzenlemesi şüphesiz her hobi bahçıvanının hayalidir. Bu hedefe nasıl ulaşılabilir? Tüm sorularınızın cevaplarını burada bulabilirsiniz! Bu yazıda modern bahçe tasarımı hakkında her şeyi öğrenecek ve kendiniz deneyebileceğiniz ilham verici fikirler edineceksiniz. Kendinize ilham verin ve bahçenizi nefes kesici bir yeşil cennete dönüştürün! Bol eğlenceler ve başarılar dileriz!

Modern bahçe tasarımı: net bir düzen oluşturun

Bahçe planlama ipuçları

Net yapı geometrik şekiller pişirme

Bahçe tasarımı modern yeşil vaha

Bahçe çiçek tarhları geometrik şekiller

Bireysel alanları ayıran modern bahçe tasarımı

Yerden tasarruf etmek için yavaş yavaş çiçek tarhları tasarlayın

Bahçe küçük çiçek tarhları beton

Burada yardımcı olabilecek modern bir bahçe tasarımı için temel ipuçlarını bulacaksınız. Aşağıda çağdaş bir bahçenin en önemli özelliklerinin neler olduğunu ve kendi bahçe peyzajınızı değiştirirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Fotoğraflarımız da size örnek olabilir. Modern bahçe tasarımının anahtarıyla başlayalım, yani net organizasyon. Çağdaş bahçeler, bireysel alanların birbirinden açıkça ayrıldığı, açıkça tanımlanmış bir yapıya sahiptir. Bahçe yolları, saksılar, taştan veya betondan yapılmış çiçeklikler vb. genellikle bölücü görevi görür.Böylesine net bir yapı elde etmek için iyi bir planlama aslında en önemli şeydir..

Şu anda bahçenizde böyle bir düzen yoksa, her şeyi yeniden planlamanızı ve fikirlerinizi görselleştirmek için bir şema çizmenizi öneririz. En önemli şey bahçedeki tüm alanlara kolay erişim sağlamaktır. Böyle büyük bir değişiklik biraz daha zaman alabilir, ancak sonuç tüm çabanın karşılığını verir!

Modern bahçe tasarımı – bahçe yollarını planlayın

Modern bahçe tasarım planı bahçe yolları

Bahçe tasarımı modern çim teras

Bahçe tasarımı modern yüksek çit adım fayans mermer

Bahçe tasarımı modern net çizgiler geometrik şekiller

Bahçe tasarımı modern yollar çakıl gölet

Daha önce de belirtildiği gibi, yollar modern bahçede önemli bir rol oynamaktadır. Sadece tüm bölgelere daha kolay erişim sağlamakla kalmaz, aynı zamanda size yeşil peyzajın güzelliklerini daha yakından yaşama fırsatı verir. Bu nedenle bahçenizde yeterli patika yoksa daha fazlasını planlamalısınız. Bunlar zevkinize göre taş, çakıl veya başka bir malzemeden yapılmış basamak plakaları ile kaplanabilir..

Şık geometrik şekiller

Bahçe tasarımı modern adım fayans taş

Bahçe tasarımı modern nefes kesici şehir manzarası

Bahçe tasarımında küçük faydalı ipuçları

Bahçe çiçek tarhları beton ahşap zemin

Günümüz bahçe tasarımında geometrik şekillerin karakteristik olduğu minimalist tarz hakimdir. Çiçek tarhları, ekiciler, düz bahçe yolları veya belirli bitki türleri aracılığıyla net geometrik şekiller oluşturulabilir. Oldukça şık görünüyorlar ve ayrıca bahçe peyzajına iyi bir düzen getirmeye yardımcı oluyorlar: yukarıda gördüğümüz gibi özellikle önemli olan bir görev..

Çeşitli bir manzara yaratın

Bahçe tasarımı modern çeşitli peyzaj

Bahçe çekici vurgu duvarı

Bahçe tasarımı egzotik bitkiler

Bahçe tasarımı modern geometrik şekiller şık

Modern bahçe tasarımı Koltuk, kanepe oluşturur

Bahçe tasarımı modern çeşitli peyzaj

Modern bahçe tasarımı Bitki türlerinin çeşitliliği

Bahçe tasarımı egzotik bitkiler

Modern bahçenin bir diğer özelliği de çeşitliliktir. Farklı bir manzara yaratmak kuşkusuz çok kolay değil, fotoğraflarımızdaki örnekler bu konuda size yardımcı olabilir. Amaç, mümkün olduğunca çok farklı malzeme kullanmaktır – ahşap, çakıl, metal, taş, göz alıcı ilginç bir genel resim oluşturmak için. Bitki türleri de aynı çeşitlilikte olmalıdır – çiçek tarhları ve ağaçlar yeşil çimenler ve çalılar ile değişmelidir. Bu, bahçe manzarasında hoş bir kontrast yaratır..

Dekoratif göletler ve şelaleler

Havuzlu bahçe harika bir görünüm

Bahçedeki havuz pampa otu şık bir görünüm

Bahçe gölet malzemeleri çeşitleri

Lüks havuzlu bahçe

Bahçe tasarımı modern bir bahçe havuzu yaratır

Lüks havuz bahçe ahşap zemin

Şelale vurgulu aydınlatmalı bahçe göleti

Modern bahçe tasarımının önemli bir unsuru sudur. Ama bu sulama sistemi ile ilgili değil. Dekoratif göletler ve şelaleler, bahçeyi boş zamanınızı geçirebileceğiniz gerçek bir yeşil vahaya dönüştürüyor. Kendiniz bir bahçe havuzu tasarlamak aslında zor bir iş değil – ayrıntılı talimatları burada bulabilirsiniz. Aynı şey gerçek bir göz alıcı olan şelaleler için de geçerlidir. Ayrıca akan suyun sesi oldukça sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Son trend, bahçenin ortasına lüks havuzlar inşa etmek, ancak bu iş daha büyük bir bütçe gerektiriyor..

Oturma ve gizlilik koruması

Oturma için modern bahçe tasarımı sağlayın

Bahçe tasarımı modern paravan çit Corten çelik

Bahçe gizlilik ekranı duvar çeşitli manzara

Açık şömineli bahçe

Bahçe gizlilik ekranı çit gabyonları

Rahat bahçe oturma alanı

Oturma bahçe terası

Ve son olarak, en az değil: bahçede koltuk tasarlamayı unutmayın. Bu size yeşil güzelliğin ortasında oturup ilginç bir kitap okuma ya da sadece zor bir günün ardından dinlenme fırsatı verir. Bahçede çok zaman geçiriyorsanız, iyi gizlilik ekranları olduğundan da emin olmalısınız – bu konuda bazı harika fikirler var Burada.