Zemin seviyesindeki trambolin yer altı çocukları oynuyor

Çocuklarınız için çok eğlenmek ister misiniz? Ardından bahçeye bir yer üstü trambolini monte edin! Zemin trambolinleri, geleneksel trambolinlere kıyasla güvenli ve yerden tasarruf sağlayan bir varyantı temsil ettikleri için son zamanlarda gerçekten modern hale geldi. Burada size bir yer altı trambolininin öncesi ve sonrası tüm tuzakları ve bahçede bir trambolin inşa ederken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklıyoruz. okurken eğlenin!

Bahçede zemin trambolini – avantajlar

Bahçedeki zemin trambolini faydaları

Zemin seviyesindeki trambolin yer altı çocukları oynuyor

Zemine gömme trambolin şemasının montajı

Zemin seviyesinde trambolin neşeli çocuk oyunları

Zemin seviyesinde trambolin eğlenen çocuklar

Zemin seviyesinde bir trambolin konumu seçin

Bahçe yolu çevresinde zemin seviyesinde trambolin

Bahçede yer alan bir trambolin, çocuklarınıza sayısız oyun ve spor imkanı sunar. Minimalist tasarımı sayesinde yeşil bahçe peyzajında ​​kendini çok iyi hissettirir ve hatta dekoratif bir etkiye sahip olabilir. Yeraltı trambolinleri geleneksel modellerden daha güvenlidir çünkü küçük olanlar düşemez. Ayrıca bir merdivene tırmanmanıza gerek yok, bu da tramboline binmeyi çok zahmetsiz hale getiriyor. Kış aylarında zemin trambolinleri kolaylıkla kapatılabilir – bu amaçla suni çim bile kullanabilirsiniz. Geleneksel trambolin ile karşılaştırıldığında, zemin seviyesindeki model kuvvetli rüzgarlarda devrilmez, böylece bahçede yaralanmalar ve maddi hasar meydana gelmez. Son olarak, futbol, ​​basketbol ve diğer spor tesisleriyle mükemmel bir şekilde birleştirilebilir..

Bahçeye zemin trambolini monte edin: dezavantajları nelerdir?

Yerleşik, yuvarlak, büyük zemin trambolini

Zemin trambolin oyun alanı çocuk güvenlik ağı

dikdörtgen zemin trambolin basketbol

birkaç trambolin yerleşik oyun alanı

Zemin trambolin basketbol oyun alanı çocuk bahçesi

Dikdörtgen zemin trambolini çocuklara benziyor

Yuvarlak veya dikdörtgen bir zemin trambolini seçin

Trambolin zemin seviyesi futbol gol bahçesi

Yer içi trambolinlerin ayrıca, esas olarak kurulumlarıyla ilgili bazı dezavantajları vardır. Nispeten karmaşık ve zaman alıcıdır ve bahçede büyük bir delik açmanız gerekir. Bu, gerektiğinde başka bir yere taşınabilen normal modellere kıyasla trambolini daha az esnek hale getirir. Zemin seviyesindeki trambolin de zahmetli bir şekilde sökülebilir. Ayrıca drenaj tabakası olmayan tınlı topraklarda, daha sonra pompalanması gereken yağmur suyunun altında birikme riski vardır..

Doğru yeri bulun

yuvarlak zemin trambolin neredeyse görünmez bahçe

zemin seviyesindeki trambolin örtüsü sonbahar kış

Bahçede zemin trambolini monte edin

Çocuklar için trambolin oyun alanından ayrı çim alan

Bahçeye zemin seviyesinde trambolin kurun

Yuvarlak zemin trambolin bahçesi konumunda inşa edin

Havuzlu bahçe etrafında geniş zemin trambolin

Yer içi bir trambolin almaya karar verirseniz, ilk önemli adım uygun bir yer seçmektir. İdeal olarak, bu evin yakınında kısmi gölgede olmalıdır. Bahçe çitine, evin cephesine, yakındaki ağaçlara, bahçe evlerine vb. en az 2 metre mesafe de bir zorunluluktur. Süs otları ve çalılarla çevrili veya çimlerin ortasındaki yerler, zemin seviyesindeki trambolin için idealdir. Ayrıca trambolinin etrafındaki alan için düşmeye karşı koruma zemini de satın alabilirsiniz – kaymaz, hava koşullarına ve donmaya karşı dayanıklı olmalıdır. Bahçenizdeki toprak nemli ve tınlıysa, üreticiden tavsiye almanızı öneririz. Çimlerin altındaki bir drenaj çakıl tabakası genellikle sorunu çözebilir. Kendinize trambolini kimin kullanacağını sormanız da önemlidir – sadece çocuklar mı yoksa yetişkinler de mi? Çoğu model 75 kg’ın üzerinde bir yük kapasitesine sahiptir, ancak aynı anda birkaç çocuk üzerine atlarsa, bunu kolayca aşabilirler. Açık hava sporları için mükemmel olan sözde fitness trambolinleri, yetişkinler için en uygun olanıdır..

Yuvarlak veya dikdörtgen?

Ön ve arka zemin trambolin

Yerleşik trambolin yerleşik oyun bahçesi

Zemin trambolin basketbol oyun alanını birleştirin

Bir zemin trambolini seçmek faydalı ipuçları

Ve trambolinin şekline gelince – çoğu model dikdörtgen veya yuvarlaktır. Dikdörtgen trambolinler, üzerlerinde de egzersiz yapmak istiyorsanız daha iyi bir seçenektir. Dikdörtgen şekil ayrıca atlamalarınızı daha iyi kontrol etmenizi sağlar. Ancak trambolin sadece çocuklar içinse, yuvarlak bir tasarıma gidebilirsiniz..

Satın alırken nelere dikkat edilmelidir??

Suni çim kullanarak trambolini zeminle aynı hizada örtün

Çocuklar trambolini tebeşirle boyuyor

Zeminle aynı hizada olan büyük dikdörtgen trambolin

Zemin seviyesinde trambolin güvenlik ağı

Yer içi trambolin kış aylarında bile dışarıda kaldığı için mümkün olan en yüksek kalitede olmalıdır. Ancak, piyasada çok çeşitli farklı modeller var, bu yüzden kontrol ettiğinizden emin olun. satın almak aşağıdakilere dikkat et:

– yüksek kaliteli atlama minderi mutlak bir zorunluluktur. Süspansiyon, zıplarken gerekli konforu sağlar. Tüyler ne kadar fazla ve yumuşak olursa, atlama o kadar rahat olur.

– atlama yüzeyi çok yüksek olmamalıdır. Genellikle boyları yaklaşık 30 cm’dir..

– Koruyucu kenar en az 30 cm genişliğinde ve UV ışınlarına dayanıklı olmalıdır. Yapının stabilitesini sağlar.

– Yüksek kaliteli modeller ile mümkün olan maksimum yük 120 kg’ın üzerindedir.

– yuvarlak bir trambolin seçerseniz, çap çok önemlidir – ne kadar büyükse, havada o kadar yükseğe zıplayabilirsiniz

– Trambolin yağmur, kar ve rüzgara karşı özel bir örtüye sahip olmalıdır.

– Trambolin entegre bir havalandırma sistemine sahipse, su basmasını önleyebilirsiniz.