kendi ellerinle bir süpürge yap

Plastik şişeler oldukça sık kullanılan bir malzeme türüdür. Plastik bir kapta sıvı saklayabilir ve zaten boş kapları çeşitli amaçlar için kullanabilirsiniz. Örneğin, plastikten de yararlı olabilecek çeşitli el sanatları yapılabilir. En popüler plastik şişe zanaatı süpürgedir. Böyle bir cihaz hem evde hem de ülkede kullanışlı olacaktır. Böyle bir ürünün üretimi tam bir saatlik boş zaman gerektirebilir. Bu durumda, çok fazla alete ihtiyaç yoktur. Genel olarak, plastik şişelerden nasıl süpürge yapılacağı hakkında da konuşacağız..

Malzemeler ve araçlar

Birçok insan, bahçe için ne süpürge yapılacağı sorusuyla ilgileniyor. Tabii ki, pahalı olmayan seçenekler burada siyahta. Plastik tam olarak budur. Bu durumda, çok para gerekli değildir. Üstelik mağazaya gitmenize bile gerek yok. Ve hepsi bu çünkü tüm detaylar evde olacak. Araç kutusu da burada basittir. Ayrıca, bu envanterle çalışmak da kolay olacaktır. Yani, çalışmak için aşağıdaki küçük listeye ihtiyacınız var:

  • 5-7 plastik şişe,
  • Kesmek için sopa,
  • Bir parça güçlü tel,
  • Birkaç çivi veya vida,
  • Tornavida ve çekiç,
  • Kırtasiye bıçağı ve makas,
  • bız.

Bu basit araç seti, inanılmaz derecede kullanışlı bir parça yapmanızı sağlar..

kendi ellerinle bir süpürge yap

süpürge yapmak

İhtiyacınız olan her şeyi hazırlayın. Bundan sonra kendi ellerinizle bir süpürge yapabilirsiniz. Bu iş zor değil. Ve bu ders için serbest zaman yaklaşık bir saat sürecektir. Tüm işlemleri dikkatli bir şekilde gerçekleştirdiğinizden emin olun. Ek olarak, aşağıda yayınlanacak talimatları izleyin.

İlerlemek:

Bir kırtasiye bıçağı keskin olmalıdır. Bunun yardımıyla, boynu ilk şişeden kesmeniz gerekir. Bu durumda üstten belli bir miktar cm geri çekilmek önemlidir..

plastik şişelerden süpürge nasıl yapılır

Ayrıca, aynı şekilde, bu plastik kaptan alt kısım kesilir..

Bir notta! Plastik, kolayca işlenebilen yumuşak bir malzeme olarak kabul edilir. Bu nedenle, onunla son derece dikkatli çalışmak önemlidir. Herhangi bir yanlış hareket yaralanmaya neden olabilir.

bahçe için süpürge ne yapılır

Bir sonraki aşamada, çalışmada makas kullanılır. Süpürgenin sapları ve dalları olduğunu bilirsiniz. Bu nedenle, plastikten yapılmış olmalıdırlar. Makas kullanarak iş parçasını aşağıdan yukarıya doğru kesmeniz gerekir. Bu durumda, her şeridin genişliği 0,5-1 cm olmalıdır, şeritler en sonuna kadar kesilmez. Üstte 6 cm bırakarak ortanın biraz üzerinde ilerlemek gerekir..

bahçe için bir süpürge ne yapılır

Aynı yöntem kullanılarak diğer tüm şişeler işlenir. Bu durumda, iki şişenin işlenmesine gerek yoktur..

Bir notta! Ne kadar çok şişe kullanırsanız, süpürge o kadar kalın olur. Ürün, bahçeyi ve evi temizlemekle daha etkili bir şekilde başa çıkacaktır..

evde süpürge nasıl yapılır

Burada adım adım plastik şişelerden nasıl süpürge yapılacağından bahsediyoruz. Bu aşamada 3 veya 5 boşluk hazır olmalıdır. Bu boşlukların boynu olmamalı ve tüm kısım kesilmelidir. Ayrıca 2 bitmiş şişeniz kalmış olmalıdır. Şişelerden birini alın ve çubuklar halinde kesin. Ancak bu durumda boyun kesilmez..

adım adım plastik şişelerden süpürge nasıl yapılır

Süpürgeniz artık neredeyse tamamlandı. Şimdi boynu olan bir iş parçasını alın ve boynu olmayan her parçanın içine tek tek sokmaya başlayın. Boyunlu bir ürün, hazırlanan deliğe serbestçe girebilir. Tüm iş parçaları tamamen yerleştirilmelidir.

kendi ellerinle bir süpürge yap

Alt kısım tamamlandı. Şimdi bükülmesi gerekiyor. Yani düzleştirin. Sonuç olarak, ürününüz bir şekle sahip olacaktır. Ancak, hepsi bu değil. Süpürge rahat, güzel ve pratik olmalıdır. Bu amaçla, kalan şişeye ihtiyacınız olacak. Yüksek bir boynu varsa iyidir. Büro bıçağı kullanarak ikiye kesilir. Çalışmada sadece üst kısma ihtiyaç duyulacaktır..

plastik şişelerden süpürge nasıl yapılır

Bir notta! Şişenin dibinin atılması da önerilmez. Ondan birçok farklı el işi yapabilirsiniz..

Şişenin üst kısmında, makas kullanılarak, her iki tarafta birbirine zıt olacak delikler yapılır. Aynı zamanda kesi plastik parçanın ortasına kadar yapılmalıdır..

adım adım plastik şişelerden süpürge nasıl yapılır

Evde süpürge nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu yazı tüm sorularınızı cevaplayacaktır. Bu süreci daha yakından tanımaya devam ediyoruz. Bitmiş parça aynı zamanda diğer şişelerden yapılmış bir iş parçasına da itilir..

adım adım plastik şişelerden süpürge nasıl yapılır

Yatay düzlemde, ortaya çıkan ürünü dikmeye değer. Bu, 50 mm veya 100 mm çivi ile yapılmalıdır. Çivi yerine bir bız kullanabilirsiniz. İşiniz, kural olarak, çabalarınızı gerektirir. Teli ortaya çıkan deliklere itmek gerekir. O zaman tüm katmanları sıkıca bağlamaya değer. Sonuç olarak, yukarıdaki fotoğrafta gösterildiği gibi ortaya çıkacaktır..

Tabii bir sonraki adımda ürüne bir tutamaç takmanız gerekiyor. Şişenin boynunda, çubuk popoya oturmalıdır. Bu nedenle, kalınlığını kontrol etmek önemlidir. İşinizde sıradan bir bıçak kullanarak şişeyi kesmeniz gerekecek..

adım adım plastik şişelerden süpürge nasıl yapılır

Çubuk, vida veya çivi kullanılarak boyuna sabitlenmelidir. Sonuç olarak, süpürge düşmeyecek ve dönmeyecektir..

Güvenilirlik için aynı anda iki veya üç çivi kullanılır. Sapın yerleştirildiği anda şişenin boynuna sürülürler. Mükemmel sabitleme için küçük kendinden kılavuzlu vidalar kullanılır.

Nihayet

Bu makaleden, plastik şişelerden nasıl süpürge yapılacağını öğrenebildiniz. Böyle bir ürün, onun için belirlediğiniz görevlerle mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır. Bahçenizi veya evinizi temizlemek için bir süpürge kullanabilirsiniz. Tüm yolları ve halıları mükemmel bir şekilde süpürür..