Oyun alanında arkadaşlarınızla çok eğlendiğiniz çocukluğunuzu hatırlıyor musunuz? Salıncaklar, kaydıraklar, oyun evleri, tırmanma çerçeveleri vb. – tüm bu oyun ekipmanlarının çocuklar üzerinde manyetik bir çekiciliği vardır ve sebepsiz değildir. Oyun ekipmanları, miniklere sadece eğlenceli vakitler yaşatmakla kalmaz, aynı zamanda fiziksel ve duygusal gelişimleri için de sayısız avantajlara sahiptir..

Kendi bahçenizde tırmanma çerçevesi – Bunun için 9 önemli avantaj

Orman spor salonu bahçe oyun ekipmanları çocuk oyunları mahalle

Bugün bahçenizde neden bir tırmanma çerçevesine sahip olmanız gerektiğini tartışacağız. Bizi izlemeye devam edin ve sizi bu konuda bilgilendirelim. Çünkü bir tırmanma çerçevesi sadece çocuğunuzu memnun etmekle kalmaz, siz de ondan faydalanabilirsiniz..

Tırmanmak eğlencelidir 

Tırmanma çerçevesi Bahçe Oyun ekipmanı Tırmanma eğlencelidir

Açık havada oynamanın çeşitli sağlık yararları vardır

Tırmanma çerçevesi bahçe oyun ekipmanları oyun tırmanışı

Açık havada oynamak çocuğu bir sonraki okul gününe hazırlar

Özellikle okulda geçen uzun bir günün ardından hareket etmek çok hoştur. Araştırmalar, dışarıda oynayan çocukların okulda daha iyi notlar aldığını gösteriyor. Böylece ertesi güne tamamen konsantre olabilirsiniz. Böylece dışarıda oynamak çocukların doğal zekalarını geliştirmelerine yardımcı olur..

Oyun alanında geçirilen zaman da okulda daha iyi notların alınmasına katkıda bulunur

Tırmanma çerçevesi bahçe oyun ekipmanları oyun evi ahşap

Açık havada oynamak sağlıklıdır

Açık havada aktif olmak son derece sağlıklıdır. Özellikle koordinasyon, denge ve el becerisini geliştirir. Çocuklar, kas gücü, esneklik ve dayanıklılık sağlayan oyun alanında hareket halindedir. Ancak yetersiz egzersiz, sert hareketlere, sık düşmelere, yükseklik korkusuna, güvensizliğe ve eğitimde düşük performansa neden olabilir. Ebeveynler bu konuda ne yapabilir? Şaşırtıcı bir şekilde, salıncaklı ve oyun evli basit bir orman jimnastiği, çocuk gelişimi üzerinde çok olumlu bir etkiye sahip olabilir..

Güçlü ve sağlıklı

Oyun alanındaki oyun ekipmanlarındaki maymun barları

Diğer sağlık yararları

Araştırmalar, yeterince egzersiz yapan çocukların uzun süreli kardiyovasküler hastalık, diyabet ve osteoporoz geliştirme olasılığının daha düşük olduğunu gösteriyor. En son Hollanda araştırması, her üç çocuktan birinin daha az güçlü kemiklere ve zayıf bir bağışıklık sistemine yol açabilecek bir D vitamini eksikliğine sahip olduğunu gösteriyor. Tırmanma çerçevesi, çocuklara güneşte dışarıda oynama fırsatı verir ve böylece D vitamini eksikliğini önler..

Çocuklarınızın güneşte oynamasına izin verin

Tırmanma çerçevesi Bahçe tasarımı Oyun ekipmanları Salıncak çerçevesi

Sosyal beceriler halka açık oyun alanında eğitilir

Birlikte oynamak her zaman yalnız olmaktan daha eğlencelidir. Çocuklar sınıfta veya oyun alanında tırmanma çerçevesi üzerinde birlikte oynayarak takım olarak çalışmayı öğrenirler. Bunu yaparken de yaratıcılığa fayda sağlayan yeni oyunlar icat ederler. Ve çocuklar kendi yarattıkları oyunlarla çoğu zaman birbirleriyle rekabet halindedirler. Zafer ya da yenilgi yoluyla, özgüven, duygusal beceriler geliştirir ve düşmenin üstesinden gelmeyi ve tekrar ayağa kalkmayı öğrenirler.!

Çocuklar sosyal ilişkileri korumayı bu şekilde öğrenirler.

Tırmanma çerçevesi sosyal temaslar oyun ekipmanları salıncak oyun evi ahşap

Açık havada tırmanmak ve oynamak çocukların hayal gücünü harekete geçirir

Çocukların yaratıcılığı oyun oynarken son derece zorlanır. Güneşin önündeki kar gibi çocuk için gerçeklik kaybolur ve göz açıp kapayıncaya kadar bir oyun alanı bir masal kalesine veya bir korsan gemisine dönüştürülebilir, örneğin.

Çocuklar sadece hayal güçlerinin çıldırmasına izin verin

Tırmanma çerçevesi yeni çocuk oyunları oyun ekipmanları playhouse ahşap icat

Tırmanma çerçevesi bir kaleye bile dönüşebilir

Tırmanma çerçevesi bahçe oyun ekipmanları salıncak çerçevesi

Tırmanma çerçevesi ekrana çekici bir alternatiftir

Teknoloji, bugünlerde bize kesinlikle gerekli bazı faydaları sağladı. Ancak doktorlar uzun süre ekrana bakmayı önermezler. Bu özellikle çocuklar için çok zararlı olabilir. Bu nedenle çocukların günde en fazla iki saatini ekran karşısında geçirmesi gerekiyor. Ve tırmanma ve oynama gibi herhangi bir açık hava etkinliği şiddetle tavsiye edilir..

Ekranın önünde oturmak yerine dışarıda oynayın

Tırmanma çerçevesi bahçe oyun ekipmanları çocuk tırmanma oyunları

Çocuklar dışarıda oynadıktan sonra kütük gibi uyurlar.

Tırmanma, kayma, sallanma, zıplama, gülme, koşma ve hepsi bir arada çocukların açık hava oyunları çok yorucu ve yorucudur. Uzun bir oyun gününden sonra çocuklar hem fiziksel hem de zihinsel olarak açıkça yorgunlar. Sonuç olarak, geceleri bir dağ sıçanı gibi uyurlar..

Çocuklar oyun alanında uzun bir günün ardından yorgun

Tırmanma çerçevesi bahçe oyun ekipmanları tırmanma duvarı ahşap

Kendine biraz zaman ayır!

Kendi bahçenizde tırmanma çerçeveniz varsa ondan da faydalanabilirsiniz. Çocuklarınız bahçede tek başlarına oynarken siz de evi meşgul edebilir ya da kendinize zaman ayırabilir ve aynı zamanda oyun oynarken miniklere de göz kulak olabilirsiniz..

Çocuklarınız bahçede oynarken siz dinlenebilirsiniz.

Tırmanma çerçevesi bahçe oyun ekipmanları salıncak oyun evi ahşap Tırmanma çerçevesi bahçe oyun ekipmanları oyun alanı bahçe mobilyaları

Oyun ekipmanları çocuklar için çok eğlenceli ve keyif verici

Yukarıda sayılan tüm nedenler arasında bir neden daha vardır ve bu çocuklar için en önemlisidir. Çocuklar için oyun oynamak ve tırmanmak çok eğlencelidir ve kendi bahçenizdeki orman jimnastik salonuna bayılacaklar. Oyun ekipmanları yıllarca kullanılabilir ve ancak gelecekteki kardeşler tarafından da kullanılabilir.

Böylece çocuklarınız, yaşları ne olursa olsun tırmanma çerçevesinin keyfini sonuna kadar çıkaracaklar. Ve gerçekten seveceksin!

Anne ve çocuk mutlu ve memnun

Maymun çubukları, yürümeye başlayan çocuk oyun ekipmanları slayt salıncak

Çocuğunuza mümkün olduğu kadar çok açık hava etkinliği sunun 

Tırmanma çerçevesi bahçe ağaçları gölge oyun ekipmanları oyun evi ahşap

Tırmanmak sağlıklı ve çok eğlenceli

Tırmanma çerçevesi bahçe oyun köşesi tasarımı tırmanma oyun alanı ekipmanı

Kaydıraklı, salıncaklı, oyun evli vb. Farklı tırmanma çerçeveleri modelleri vardır..

Tırmanma çerçevesi bahçe oyun ekipmanları tırmanma duvarı ahşap slayt Tırmanma çerçevesi bahçe oyun ekipmanları slayt salıncak playhouse ahşapTırmanma çerçevesi satın al Ekipman oyna Çocuk oyunları Salıncak kaydırağı Ahşap oyun evinden tırmanma çerçevesi oyun ekipmanları