Ön bahçe tasarımı orijinal fikir

Ön bahçenin başarılı tasarımı kolay bir iş gibi görünüyor. Ancak işe koyulduğunuz zaman, durumun çoğu zaman böyle olmadığını görürsünüz. Bunun iki nedeni var: Bir yandan ön bahçe evin kartviziti gibidir. Rastgele yoldan geçenlerin ve misafirlerinizin dairenize girmeden önce gördüğü ilk şey budur. Öte yandan, evin önündeki alan genellikle sadece birkaç metrekaredir. Bu nedenle aklınıza gelen tüm yaratıcı fikirleri gerçekleştirme fırsatınız olmuyor. Bu yazıda, ön bahçenize nasıl şık bir görünüm kazandıracağınıza dair bazı öneriler ve ipuçları vereceğiz. Kendinize ilham verin!

Ön bahçe tasarımı kolaylaştırıldı: nasıl yapılır?

Ön bahçe tasarımı etkileyici görünüm

Ön bahçe tasarımı nasıl yapılır

Ön bahçede küçük bir oturma alanı kurun

Ön bahçede küçük çiçek tarhları

Ön bahçe tasarımı yaprak dökmeyen çit

Ön bahçe tasarımı çakıl şimşir

Ön bahçe tasarımı çakıl Japon tarzı orijinal

Ön bahçe giriş kapısı çakıl

Daha önce açıklandığı gibi, ön uç tasarımı şaşırtıcı derecede zorlu bir görev olabilir. Aslında en önemli şey, mevcut alanı olabildiğince mantıklı kullanmak ve bitki türlerini dikkatli seçmektir. Bahçe ne çok çıplak ne de çok “aşırı yüklenmiş” görünmemelidir. Göz alıcı, uyumlu, mutlu ve canlı bir genel resim yaratmaya çalışın. Yeşil manzara da evin cephesi ile uyumlu olmalıdır. Tek tek alanların net düzeni ve birbirinden ayrılması şık bir görünüm sağlar. Ve istenen sonucu nasıl elde edersiniz? Cevabı öğrenmek için okumaya devam edin!

Başarılı bir ön bahçe tasarımının sırrı: planla, planla, planla

Ön bahçe tasarımı bahçe yolu yaprak dökmeyen çit

Ön bahçe tasarımı çakıl şimşir minimalist

Ön bahçe tasarımı çim ağaçları çit

Ön bahçe tasarımı çim taş çakıl

Ön bahçe tasarımı uyumlu bir genel resim elde eder

Ön bahçe tasarımı çakıl çiçek tarhlarını ortaya çıkarır

Japon tarzı çakıl ön bahçe tasarımı

Ön bahçeyi yeşil bir vahaya çevirin

Ön bahçenin şık tasarımı aslında sadece doğru bir planlama gerektiriyor. İşe gitmeden önce net bir konseptiniz varsa, şüphesiz istediğiniz sonucu alacaksınız! Önceden bir şema çizmenizi öneririz – bu size dilekleriniz hakkında doğru bir görsel fikir verecektir. Bu, gerekli alanı hesaplamayı çok daha kolaylaştırır. Dikim ve bahçe yollarına ek olarak, çöp kutuları ve bisikletler için veya bir dış mekan bankı için ek alana da ihtiyaç duyulabilir. Planlamaya başlamadan önce tüm bunlar dikkatlice düşünülmelidir..

Ön bahçe için bitki türlerini seçin

Ön bahçe tasarımı ağaçlar büyük çim

Ön bahçe tasarımı küçük alan etkileyici

Ön bahçe tasarımı bitkiler lavanta

Ön bahçe tasarımı orijinal fikir

Ön bahçe tasarımı bahçe yolu çalıları

Bitki türleri ön bahçe ortancaları

Ön bahçe çiçek çalıları muhteşem bir görünüm

Ön bahçe tasarımı bitki türlerini seçin

İdeal olarak, ön bahçeniz tüm yıl boyunca yeşil ve çekici olmalıdır. Ayrıca bitki türlerini seçerken bu gerçeği göz önünde bulundurun. Ormangülü, şimşir veya çobanpüskülü gibi yaprak dökmeyen bitkileri tercih etmenizi öneririz. Yaprak dökmeyen bir çit mahremiyet sağlayacak ve ayrıca bahçenize güzel bir ortam sağlayacaktır. Buna ek olarak, uygun ilkbahar, yaz ve sonbahar çiçeklerini seçin – kardelen, nergis, sümbül, lale, şakayık, gül, krizantem ve aklınıza gelebilecek diğer çiçek türleri. Bahçe her mevsim muhteşem görünecek ve göz alıcı olacak!

Bahçe peyzajına çeşitlilik getirin

Ön bahçe tasarım fikirleri ve önerileri

Ön bahçeler çiçek tarhlarını şık kılar

Harika bir görünüm için ön bahçeyi çakılla tasarlayın

Ön bahçe gizlilik ekranı gabion çit

Feng Shui'ye göre ön bahçeyi tasarlayın

Çeşmeli orijinal ön bahçe

Ön bahçeye faydalı ipuçları dikmek

Bitki türleri terası seçin

Bahçe manzarasının çeşitli görünmesi için, farklı yükseklikteki türleri seçin – dekoratif ağaçlar, çiçekli çalılar, çiçekler ve çimenler. Bunlar yatakta birbirine bastırmamalı, aksine uyumlu görünmelidir – şık bir genel resim elde etmenin tek yolu budur. Bireysel alanların birbirinden ve ayrıca bunların sokaktan ayrılması da çok önemli bir rol oynamaktadır..

Ön bahçeyi evin cephesiyle koordine edin

Ön bahçe tasarımı rüya gibi bir görünüm

Ülkede ön bahçe tasarım evi harika bir görünüm

Ön bahçe tasarımı modern teras yüksek çit

Ön bahçe tasarımını evin cephesiyle koordine edin

Farklı yüksekliklerde ön bahçe tasarımı bitki türleri

Ön bahçe tasarımı teras yeşil vaha

Ön bahçe tasarımını evin cephesiyle koordine etmek harika bir fikir

Ön bahçe tasarımı modern çiçek tarhları

Ve son olarak, en az değil – ön bahçe de evin cephesine uygun olmalıdır. Bol çiçekli güzel bir bahçe, taşradaki eski bir ev için mükemmel bir seçimdir. Çağdaş, modern bir ev cephesi için Japon veya minimalist tarzda bir bahçe en iyi seçim olabilir. Bahçe peyzajına belirli bir yapı kazandıran düzen ve net çizgiler vardır. Tabii ki eğlenceli aksanlar olmadan yapmamalısınız. Minimalist bir ön bahçe tasarlamak için daha fazla ipucu ve birçok faydalı örnek bulacaksınız. Burada. Minimalist tarz aslında küçük ön bahçeler için de çok iyi bir seçimdir. Bu durumda, ilke geçerlidir: daha az, daha fazladır! Fikirlerimizin ve örneklerimizin size ilham vereceğini ve ön bahçenizi tasarlamaktan keyif alacağınızı umuyoruz.!