Kendi bahçeniz, özellikle yaz aylarında dinlenebileceğiniz ve güzel havanın tadını çıkarabileceğiniz mükemmel bir inziva yeridir. İçinde gerçekten rahat hissetmek için, bunun için çok şey yapmalısınız – bahçecilik. Bu, bahçenin büyüklüğüne ve tarzına bağlı olarak yoğunluğu değişir ve bazıları için gerçek bir zevk, diğerleri için bir angaryadır. Ancak her durumda, bahçeye davetkar bir görünüm kazandırmak için bu, uygun şekilde yapılması gereken önemli bir konudur. Bu bağlamda, yaz aylarında bahçe işlerini çok daha iyi yapabilmeniz için bugünkü yazımızda size birkaç pratik ipucu vermek istiyoruz..

bahçıvanlık ipuçları yaz

Bahçe işleri yaz aylarında ne sıklıkla yapılır??

Bu sorunun mutlaka bahçe sahipleri kadar cevabı vardır. Çünkü bunun sabit veya yasal bir kuralı yoktur. Alana ve stile ve kişisel tavrınıza bağlı olarak, kendi bahçenize farklı miktarlarda çaba harcayabilirsiniz. Örneğin çim biçmek, özellikle yaz aylarında düzenli olarak yapılması gereken en önemli bahçe işlerinden biridir. Burada özellikle sıcak dönemlerde çim biçme makinesinin kesme yüksekliğini daha yükseğe ayarlamak önemlidir. Bu sayede çimlerinizi güneşten çok daha iyi koruyabilir, karanlık veya çıplak lekeler oluşmaz. göre gübreleyin çim türü ayda en az bir kez ve tercihen sabah veya akşam olmak üzere düzenli olarak su.

bahçıvanlık yaz sulama ipuçları

Sulama ve gübreleme de bahçedeki diğer tüm bitkilere ihtiyaç duyar. Bunlara da düzenli olarak dikkat etmelisiniz. Solmuş çiçekleri kesin ve bakımlı görünmeleri için çok yıllık çiçeklerinizi biraz kısaltın. Yaz mevsimi de kesinlikle hasat zamanıdır. Olgun sebze ve meyveleri toplayın ve aynı zamanda büyümek için yeterli zamana sahip olmaları için kış sebzelerini ekin. Ne sıklıkta ve ne kadar süreyle bahçe işleriyle uğraştığınız genellikle yalnızca size bağlıdır. Ancak, çim biçme gibi bazı faaliyetler için, komşuları rahatsız etmemeniz ve herkesin boş zamanlarını huzur içinde geçirmesi için pazar ve resmi tatillerin yanı sıra normal öğle ve gece dinlenmelerine dikkat edin..

Bahçe biçme yaz çim

Bahçe işlerini kolaylaştıran nedir?

İster tutkulu bir hobi bahçıvanı olun, ister yeşil bir baş parmağınız yoksa, başarılı bir bahçecilik için doğru bahçe aletleri çok önemlidir. İyi kalitede olmalı ve gerekli tüm güvenlik standartlarını karşılamalıdır. Ayrıca ergonomiye ve aletlerin mümkün olan en düşük ağırlığına dikkat etmelisiniz ki bahçe işleri size gereksiz yük getirmesin..

Ekstra ipucu: Çim biçme makineleri için, tahrikli ve çok işlevli olanı tercih edin. Zorlamanıza gerek yok, sadece yönlendirmeniz gerekiyor. Çimleri dikmek ve malçlamak gibi aynı anda birkaç bahçe işi de yapabilirsiniz..

Yaz aylarında bir bahçıvan için daha az önemli olan doğru iş kıyafetleridir. Biraz daha rahat ve açık olmalı. Örneğin, uygun bulacaksınız, Engelbert Strauss’ta yüksek kaliteli iş şortları, yaz aylarında bahçeciliği çok daha kolay ve daha keyifli hale getirir. Sadece şık tasarım ve çok sayıda fonksiyonel çanta değil, aynı zamanda malzeme de belirleyicidir. Çoğu durumda, bu, pamuk ve polyester gibi nefes alabilen, elastik tekstillerden oluşur ve cilt üzerinde optimum düzeyde hafif ve esnek hissettirir. Kesinlikle doğru ayakkabı ve fonksiyonel çorapları bulacaksınız..

bahçıvanlık yazlık bahçe malzemeleri iş şortu

Yaz aylarında bahçe bakımı ne kadara mal olur??

Bahçe işlerini yalnızca kendiniz yaparsanız, kabaca konuşursak, bu size yalnızca tüm bahçe aletlerinin elektriğine ve sulama suyuna mal olur. Ancak, zamanınız olmadığı için veya başka nedenlerle profesyonel yardıma güvenmeyi tercih ediyorsanız, bunun doğal olarak bir bedeli vardır. Saatte ortalama 30-35 Euro bekleyebilirsiniz. Tabii ki, bu esas olarak yapmak istediğiniz işe bağlıdır. Örneğin, orta büyüklükteki bir alanın yalnızca düzenli çim biçme maliyeti yılda yaklaşık 500 Euro veya daha fazladır. Yine de yataklara, ağaçlara vs. bakmak istiyorsanız, o zaman yılda 1000, hatta 2000 Euro’dan fazla olabilir. Bölgenizdeki deneyimli bahçıvanlar için kendiniz araştırma yapın ve size tavsiyede bulunmalarına izin verin..

İyi bahçıvanlık, yeterince bahçıvanlık yapmak demektir. Özellikle yaz aylarında bunu gerçekten görebilir veya kendiniz deneyimleyebilirsiniz. Kendi bahçenize iyi bakın ve onu gerçek bir yeşil sakin vahaya dönüştürün. Buna değer!

yaz aylarında bahçıvanlık ipuçları