bitkilerin olumlu etkisi bahçıvanlık vazo çiçekleriBitkilerin bahçecilik üzerindeki olumlu etkisinin yönleri

Muhtemelen ekim bakımıyla ilgili yolunuzu biliyorsunuzdur. Ancak yerli türler ekmenin gübre ve sudan tasarruf etmekten çok daha fazla faydası var.

Bugünkü hikaye, diğerleri gibi 07/07/2007 tarihinde evlenen bir ailenin bahçesinden esinlenmiştir..

Adam bir bahçe tasarlamayı teklif etti. Her ikisi de fikri uygulamaya karar verdi. Ama o zamanlar ikisinin de tecrübesi yoktu. Ancak, sonuçlar güzel ve aşağıdaki resimlerde bunu görebilirsiniz..

Çift, bu girişim sayesinde kendileri ve aile durumları hakkında daha çok şey öğrendiğini iddia ediyor..

İlk öpüşmeleri gibi bahçıvanlığın ilk iki yılı hakkında konuşurlar: Bu onları daha da meraklandıran kirli, başıboş bir iş. Aile ayrıca bu zamanı harcadıkları muazzam miktarda parayla ilişkilendirir..

Bitkiler çoğunlukla sadece mutlu bir tesadüf

bitkilerin bahçıvanlık vazolarının olumlu etkisi

Burada şunu vurgulamak gerekir: Önceden doğru tavsiyeyi alır ve doğru şeyleri seçerseniz bu kadar büyük paralar harcamanıza gerek kalmaz. Bu durumda, gerçekten gerekli olmayan büyük bir deney.

mutlu kazalar

Tam da bu tür konularda doğa hakkında çok şey öğreniyorsunuz. Aslında büyüyen bitkiler çoğunlukla sadece mutlu bir tesadüf. Öyle mi düşünüyorsun! Ama bu tamamen doğru değil. Çünkü bu durumda esas olarak yetişen yerli bitkilerdir. Bunlar özellikle doğadan yeterli özeni alırlar..

Bunlarla başlarsanız hayatınız daha kolay olacaktır. Zaten doğamızın sürdürülebilir gelişimi için daha iyi.

genel deneyim budur!

Bununla birlikte, bu bitkilerin yeni başlayanlar için neden daha iyi olduğuna dair çok güçlü üç argüman daha var..

Daha az bakım

çiçek açan bitkilerin olumlu etkisi

1. Daha az bakım

Bitkilerin sevgiye ihtiyacı vardır, ancak gerçek şu ki, kendilerine bakamıyorlarsa, sizin için endişelenmeniz bile yardımcı olmaz. Bunu en iyi yerel iklimde yaparlar.

Bitkiler bölgeniz için tipikse, gerçekten kuru dönemlerde sulamaya yardımcı olmak dışında hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur..

Yerli bir bahçe dikmek için ne yapmanız gerekiyor? Bu durumda kalın ekilmelidir. Böylece bahçenizde çok sayıda bitki türüne sahip olacaksınız..

bitkilerin bahçe ortamının olumlu etkisi

Böylece tek başına avantajları kullanacak ve dezavantajları ortadan kaldıracak kendi kendini idame ettiren bir ekosistem yaratılacaktır..

Doğal görünümü sevmiyor musun? Bu durumda da bir sorununuz yok. Doğal bitkilerden doğal düzenlemeler yapılabilir. Kök karıştırma ve bilgi paylaşma yeteneği hakkında bilginiz var mıydı??

Hastalıklar ve tehlikeler hakkında birbirlerini “bilgilendirirler”. Bu tür bitkilerin tek başına varlığı, bölgenize özgü hastalıklara karşı doğal koruma sağlayacaktır. Doğurganlık artar ve su daha derine iner. Yabani otlar zayıflar ve açlıktan ölürler ve yavaş yavaş uzaklaşırlar..

Yaban hayatına daha fazla erişim

kelebek mor bahçıvanlık bitkilerin olumlu etkisi

2. Yaban hayatına daha fazla erişim

Yeni bitkiler uyur, emekler ve zıplar. Bu kadar. İlk yıl hiçbir şey yapmıyorlar. İkincisinde biraz daha fazlasını yaparlar ve üçüncüsünde patlak verirler.!

İlk birkaç yılın ay manzarası kısa süre sonra bir çayıra dönüşür. Bahçenizi çok sevecek kelebekler ile siz de çok eğleneceksiniz..

Böylece her bahçıvanın hayali gerçek oldu. Çünkü herkes bahçesinde daha fazla hayat olmasını ister. Kanatlı yaratıklara bahçelerin dördüncü boyutu derdim..

Bir kuş

bitkilerin kuş bahçıvanlığının olumlu etkisi

Bu türler yerli bitkiler tarafından cezbedilir çünkü diğerleri onların gelişimi ve bir sonraki neslin döşenmesi için uygun değildir..

Yemyeşil bir ortam

çim bahçeciliği yapan bitkilerin olumlu etkisi

3. Tüm aile için sağlıklı ortam

Yerli bir bahçe söz konusu olduğunda, bakım için kimyasallara pratik olarak ihtiyacınız yoktur. Bu nedenle ailenizin yakın çevresi zehirlenmez..

Ayrıca daha fazla böcek olacak. Bunu bir avantaj olarak görmüyor musun? Bunlar olmasaydı bugün çok daha küçük sayılarda var olurduk..

Yerli bitkilerden yapılan ambiyanslar da çocukların deneyebileceği harika bir alandır. Psikologlar, doğanın çocukların yaratıcı yeteneklerinin gelişimi üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu çoktan kanıtladılar. Çocuğunuz ayrıca genel olarak hayattan çok daha fazla keyif alacaktır..

Tüm aile için sağlıklı ortam

bitkilerin bahçecilik oyununun olumlu etkisi

Toprak ayrıca insan vücudundaki serotonini artırma yeteneğine de sahiptir. Bu nedenle, aileniz doğanın dokunuşuyla daha mutlu olacak..

Aileniz doğanın dokunuşuyla daha mutlu olacak

bitkilerin bahçe ağacının olumlu etkisi

Bahçe sizi çok daha fazla hareket ettirecek, daha açık ve sağlıklı bir insan olmanızı sağlayacaktır. Bu, bazılarınız diğerlerinden daha az bahçecilikten hoşlansa bile, ailenizdeki ilişkiyi de güçlendirecektir..

Benjamin Vogt, sürdürülebilir bahçe tasarımı perth

Lady Bird Johnson Kır Çiçeği Merkezi

Xerces Derneği