Yaz aylarında yaşam alanınızı genişletebilmek için güzelleştirmek istediğiniz bir dış mekan alanınız mı var? Örneğin, onun çok büyük mü yoksa çok mu küçük olduğunu düşünüyorsun??

Aşağıdaki üç Kanadalı ev sahibinin çalışmaları, alan ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, nasıl mükemmel bir açık hava vahası yaratılabileceğini göstermektedir..

oturma odası beyaz mavi yastık ahşap masa çiçekler açık havadaBeyaz kanepeler ve mavi minderler ile dış alan

Kanadalılar her zaman açık alanların potansiyelinden en iyi şekilde yararlanmaları ve bundan en iyi şekilde yararlanmaları ile ünlüdür..

Aşağıda gösterilen üç tasarım odası arasında hem dar bir teras hem de çok geniş bir kanat bulunmaktadır. Hepsi, sahiplerinin dış mekanları tasarlamadaki özel yeteneklerinin bir kanıtıdır..

Beyaz perdeler kırmızı kanepelerle eşleşiyor

sehpa kırmızı kanepe perdeleri çiçek alan dışında

Şimdi bu yaratıcı tasarımcıların işlerine somut terimlerle geliyoruz..

Küçük bir terasın cesur tasarımı – 9 metrekare

Sahibi ve tasarımcı Stacey Cohen, Toronto’daki 20. kattaki dairesinde küçük ve bakımı kolay bir açık alan seçti. Bitkiler ve çiçekler içeren kaplardan tamamen vazgeçiyor ve bunun yerine bir şeyler organize ederken kesme çiçekleri ve mumları tercih ediyor..

Bahçede bir yüzme havuzu

beyaz sandalye yüzme havuzu ev palmiye ağaçları açık alan

Stacey, sözde “tıklama sistemi” ile bir teras tasarladı. “Şarap şişesinin yardımıyla” aklına gelirdi, güler ve odaya çok fazla sıcaklık ve his verir..

Güneybatıya bakan geniş oda çok kişisel görünüyor. Burada birbirinden cam ve betonla ayrılmış birkaç alt alan sayesinde bireysel bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca koyu, parlak renklerdeki minderler çok fazla ruh hali yaratıyor. Her şeyi masa örtüleri, vazolar, sehpa ve sandalyeler tamamlıyor. Tüm bu ürünler turkuaz gibi sakin renklerde yapılır..

Sarı bir sandalye ve modern bir vazo

sandalye oturma odası masa minder vazo açık havada

Eskitme tik ağacından oluşturulan modüler kanepe iki parçadan oluşuyor. Stacy, odadaki yüzeyi daha iyi yapılandırmak için buradaki özelliklerini kullandı. Kumaş kılıflar çıkarılıp yıkanabilir ve her mevsim için evrenseldir. Güçlü renk paleti burada da uygun bir uygulama bulmuştur. Turkuaz, mavi ve yeşilin karışımını gösterir ve içeriden dışarıya yumuşak bir geçiş oluşturmaya yardımcı olur..

Aydınlık çağdaş güneşlenme terası – 32 metrekare

masanın dışında turuncu sandalye

Neredeyse bir peri masalında olduğu gibi, her yıl sıcak mevsim gelir gelmez, daire sahibi ve tasarımcı Lisa Sterio’nun fazladan 32 metrekarelik bir alanı var. Tarihi bir evde bulunan daireniz üç odaya bölünmüştür. Daire at nalı şeklindedir. Güneşlenme terası içerir ve ona özel bir karakter verir..

Burada bir çatı terası görebilirsiniz

oturma odası beyaz mobilya çiçekler masa

Sabah ve akşam burada arkadaşlar ve aile ile geçirilen saatler, dairenin kat planı ve arka planda ağaçların ve kümelerin hakim olduğu manzara sayesinde yabancıların gözlerinden gizleniyor..

Arka bahçede ateş ve taşlar

ateş sandalyesi taş kırmızı yastık

Rahat koltuklar, büyük boy saksılar, lüks aksesuarlar ve hatta yıpranmış duvardaki sanat eserleri, terasta bir iç mekan hissi yaratıyor. Bu tam olarak akşam yemeği partileri için doğru atmosfer.

Sahibi Lisa Sterio, Dedon’un Barcelona masa ve sandalyelerinin “mükemmel beyaz rengi” gösterdiğini söylüyor. Dışarıda her parti düzenlediğinde çıkardığı ve duvara astığı ustalık. Ayrıca büyük boy saksıları da dışarıya koyuyor. Orada dikilen ortancalar, terasın ambiyansına çarpıcı bir yükseklik ve gür yeşillik katıyor..

Bol bitkili bir teras

bitki kanepe ahşap masa

Mutlu eklektik avlu – 58 metrekare

Tıpkı ait olduğu daire gibi bu alan da anlamlı renkler ve kişiliklerle doludur. Avlu, Jillian Harris’in birinci kattaki dairesinin bir parçasıdır. Uzun bir süre bekar dairesi olarak hizmet vermiş ve daha sonra tamamen dönüştürülmüştür..

Jillian Harris, dairelerin iç tasarımcısı ve Canadian Handyman Challenge’ın ev sahibi. Eklektik dekorasyon, batı kıyısında oldukça az olan kasvetli günlerde bile odaya mutlu bir ruh hali veriyor. Julia, “Güler yüzlü, etkileyici ancak erişilebilir bir şekilde tasarım yapmak istedim. Konukların dışarı adım atar atmaz mutlu hissetmelerini istedim” diyor.

Terasta modern mobilyalar

beyaz masa sandalye deniz dışında

Kase şeklindeki sarı fiberglas sandalyeler, Julian’ın yarattığı ilk “gerçek mobilyalar” arasındaydı. Bunu dışarıya çıkarırsanız, dış alan renk ve karakter kazanır. Bu tip mobilyalar aynı zamanda hava değişimlerine karşı da dayanıklıdır..

Alçak ve konforlu kanepeler, gece geç saatlere kadar bahçede olmak istemenizi sağlıyor. Bu sırada Harris, partiyi dışarıda tutmak için mumlar ve el fenerleri yakar. Ambiyansı güçlü bir şekilde tanımlayan diğer bir unsur ise daireye güvenlik hissi veren dumanlı mavi-gri renktir..

Arka bahçedeki palmiye ağaçları tasarımı yeniliyor

palmiye ağacı sandalye masa dışında

Terasınız ne kadar büyük? Sunulan fikirler çok cüretkar mı yoksa tarzınıza uygun mu? Kendi ev tasarımınız için iyi ilham ve fikirler aldığınızı umuyoruz.!

Mor, turuncu, sarı ve mavi yastıklar, kahverengi mobilyalarla iyi bir kombinasyondur.

kahverengi turuncu dışında renkli minderler tablosu

Fotoğraf: Angus Fergusson

terraflamehome.com