Son zamanlarda, bambu gizlilik ekranları giderek daha popüler hale geliyor. Bambu çit ile sadece bahçedeki farklı alanları veya kendi mülkünüzü mahalledekilerden ayıramazsınız. Bu çit türü, şık bir görünüm vererek evinizin görünümünü önemli ölçüde iyileştirme fırsatı sunar. Bambu bahçe çitinin tüm avantajları hakkında bilgiler bu yazıda, bu varyantı da seçmeniz için size bir öneri olarak hizmet edebilecek bilgiler bulacaksınız..

Şık bahçe dekorasyonundan çok daha fazlası

Bambu çit

Bambu bahçe çiti

Bambu çit bahçe tasarımı

Bambu bahçe tasarımından yapılmış kafes çit

Bambu çit deseni

yaratıcı fikirler bambudan yapılmış bahçe tasarımı çit

klasik bambu çit

Bahçe dekorasyonu bambu çit

Bambu çit, mükemmel bir gizlilik perdesini garanti ettiği için şık bir bahçe dekorasyonundan çok daha fazlasıdır. Bambu aslında 10 metreden fazla yüksekliğe ulaşabilir, bu da onu dar bir çit istemiyorsanız ideal kılar. Piyasada çeşitli ebat ve çaplarda bambu tüpler bulunabilir ve bahçeniz için doğru çeşidi seçmeniz kolay olacaktır. Bambu, üç faydalı özelliği olduğu için mobilya üretimi alanında da çok tercih edilir – malzeme özellikle hafif, dona dayanıklı ve neme dayanıklıdır. Bu, bambu çitleri, geleneksel ahşap ve metal çitlere ucuz ve gerçekten bakımı kolay bir alternatif haline getirir. Bu tür çitler hem sıcağa hem de soğuğa dayanıklı oldukları için her türlü iklim için uygundur..

Bambu çitli bahçede gizlilik koruması

Bahçede bir gizlilik ekranı olarak bambu çit

Bambu çit tasarımı

Bambu bahçe çiti

Bambudan yapılmış kafes çit

Bambu bahçe çiti yaratıcı fikirler

dekoratif bambu çit ilginç model

dekoratif bambu çit

orijinal bambu çit bahçe tasarımı

Bambu yapılar, özellikle paslanmaz çelikle desteklenenler, sağlam ve dayanıklı olarak kabul edilir. Çit, müşterinin ölçülerine göre yapılabilir veya piyasada bulunan prefabrik elemanları satın alabilirsiniz. Ancak bu durumda, profesyonel tavsiye önerilir, bu nedenle parçaları uzman bir mağazadan satın almak en iyisidir. Bambu çitin montajı da karmaşık değildir ve bir günden fazla sürmez. Kendi çitinizi yapmak istiyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var – bambu sert ağaç olarak kabul edildiğinden, bambu boruları kesmek gerçekten sıkıcı olabilir. Tek tek boruları demir tel kullanarak birbirine bağlayabilirsiniz – böylece matkap gerekli değildir.

Gerekli bakım

Bambu bahçe çiti montajı

Bambu bahçe tasarımından yapılmış çit

Bambu çit orijinal görünüm

Bahçeyi süsleyen bambu çit

yaratıcı bahçe tasarımı bambu çit

koyu bambu çit bahçe dekorasyonu

Bambu çit özgün bahçe tasarımı

Bambu çit koyu bahçe dekorasyonu

Dış mekanda kullanılan tüm doğal malzemeler gibi, bambu çitin de düzenli boyamaya ihtiyacı vardır. Şeffaf vernik kullanarak veya daha ilginç bir etki için çiti parlak renklerle boyayarak bambunun doğal rengini koruyabilirsiniz – bu kesinlikle bir zevk meselesidir. En önemlisi, satın alırken kimyasal maddelerle işlem görmüş ürünleri seçmeyin – bu tür çitler uzun ömürlü değildir..

Bambu çit aynı zamanda çevre dostudur

koyu bambu bahçe çiti

Bahçeyi dekore etmek

Bambu kafes çit

Bambu çit

bahçenin ilginç bambu çit tasarımı

Bambu çitin belki de en önemli faydası, diğer bahçe çitlerinin çoğuna kıyasla çevre dostu olmasıdır. Örneğin, geleneksel bir ahşap çit için, yenilenmesi on yıllar alan ağaçlar kesilir. Çim olarak bambu ise, tüplerini kestikten sonra çok hızlı bir şekilde tekrar büyüyebilir. Bu nedenle bambu çit seçmek çevreye duyarlı bir çözümdür – bu, ormansızlaşmayı yavaşlatabilir.

Çekici ve egzotik görünüm

Bambu kafes çit

Bambu çit parlak bahçe dekorasyonu

yüksek bambu bahçe çiti

İlginç bir tasarıma sahip bambu çit

çekici bambu çit

Bambu bahçe çiti

Bahçe tasarım fikirleri bambu çit

özgün bir tasarıma sahip düşük bambu çit

modern bahçe çiti

Bambu bahçe çiti yaratıcı fikirler

yüksek bambu bahçe çiti

yüksek bambu çit

Bambu yaratıcı tasarım fikirleri

Bahçe tasarımı bambu çit

Bambu çekici ve egzotik görünümü ile karakterize edilir ve bu malzemeden yapılmış bir çit, kendi bahçenize Asya dokunuşu getirme fırsatı sunar. Zamanla, bambu, onu özellikle güzel yapan ilginç bir gümüş renk tonu kazanır. Aralarından seçim yapabileceğiniz 1060’tan fazla bambu türü vardır ve çit yapımı da kişisel tercihlerinize bağlı olarak değişebilir. Daha sıcak bir iklime sahip yerlerde, bahçenize kesinlikle benzersiz bir atmosfer kazandıracak, yaşayan, büyüyen bir bambu çit inşa etmek bile mümkündür..

Başka nelere dikkat etmeli

Klasik görünümlü bambu çit

Bambu çit tasarım fikirleri

bahçenin yaratıcı fikirler tasarımı

Bambu çit

Bahçede bir gizlilik ekranı olarak bambu çit

Bambu çit modern tasarım

düşük kafes çit bambu

Bambu eskrim söz konusu olduğunda, dikkat edilmesi gereken tek bir büyük dezavantaj olabilir – bambu oldukça yanıcı bir malzeme olarak kabul edilir. Çit, açık ateş yerlerinin hemen yakınındaysa, uçuşan kıvılcımlar mümkündür – bu nedenle ciddi bir yangın riski vardır. Bambu çitin bahçenizdeki konumunu belirlerken bu gerçeği kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız..