Uzun mesafeli döküm için kendin yap şamandıra tertibatı

Şamandırayı atalım. Bunun için ne gerekli.

Her balıkçı, doğal olarak, kovasındaki büyük avı daha sık düşünmek ister. Ancak bu balıklar bu kadar kolay takılmak istemezler. Kesinlikle çünkü büyük, sakin ve temkinli demektir. Bu, ileriye doğru koşan küçük bir yavru. Bu nedenle, uzun mesafeli döküm, şamandıralı takım kullanırken sadece iyi bir yakalama sağlar..

Uzun döküm şamandıra dişlisi

Bu tekniğin temel özelliği, çizginin uzunluğunun çubuğun uzunluğuna göre önemli bir üstünlüğüdür. Uzatılmış çizginin kendisi yeni bir şey değil, ancak onlarca yıldır kullanılan önceki tüm örnekleri, yalnızca mücadeleyi belirli bir konuma getiren akım sırasında iyi çalışabilirdi. Durgun su kütlelerinde veya su akışının çok zayıf olduğu durumlarda bu mümkün değildi..

Sadece hafif ve dayanıklı kompozit malzemelere dayalı ataletsiz teçhizattaki en son gelişmeler bu engeli aştı..

uzun döküm şamandıraları

İplik kamışı gereksinimlerine benzer gereksinimler, uzağa atılan bir oltaya uygulanır. Her durumda, yapı benzerdir – koni bobini tutar, uzunluk 350 ila 400 santimetredir, sap ahşap mantardan yapılmıştır. Bu parametreler rastgele bir pazarlama hilesi değil, gerçek balıkçılık deneyimine ilişkin uzun bir çalışmanın sonucuydu. Çubuğu belirgin şekilde kısaltırsanız, yalnızca dökümün uzunluğu değil, aynı zamanda düşüşün kontrol edilebilirliği de düşer. Ekstra uzun çubukların taşınması / taşınması ve depolanması zahmetlidir, rüzgar sürüklenmesine karşı çok hassastır ve vurmayı zorlaştırır. Eğirme çubuğuyla benzerlikler bu konuda bitmedi – hala yüksek bir konumda tutulan bir düzineden on altıya kadar kılavuz halkalar var. Onların yardımıyla hattaki yük daha eşit..

uzun döküm ekipmanları

Yemin hafif, ağır veya orta sınıf havuz sazanları için kullanılmasına bakılmaksızın, çubuğun üst kısmı esnek ve geri kalan kısımlarda sert olacaktır. Bu parabolik (bazen yarı parabolik) hareket sadece tapa çubukları ile gerçekleştirilebilir. Bu nedenle, teleskopik örnekleri reddetmek daha iyidir. Daha önce de belirtildiği gibi, tüm mücadele eylemsizdir. Bu tamamen bobin için geçerlidir. Üzerine 200 metre 0.2 kalibre misina sarabilirsiniz. En az bir çift rulman olmalı.

Uzun döküm şamandıra mücadele videosu

Durgun bir su kütlesinde veya düşük akış hızlarında sürgülü şamandıra kusursuz. Burada, hızlı bir akıntıda, ara sıra dalar, bir ısırık tasvir eder ve sizi gereksiz yere rahatsız eder. Nehre giderken sağır bir teçhizat alın.