Okładziny balkonowe nowoczesne pomysły

Lubisz spędzać dużo czasu na balkonie? W takim razie okładzina balkonowa jest dla Ciebie koniecznością! Zapewnia dobrą pogodę i ochronę prywatności, a balkon zamienia balkon w miłe schronienie, gdzie można wypić poranną kawę lub odpocząć po długim dniu pracy. W tym poście przedstawiamy kilka pomysłów na nowoczesne okładziny balkonowe wykonane z różnych materiałów. Być może poniżej znajdziesz optymalny wariant dla własnego balkonu. Baw się dobrze podczas czytania!

Okładzina balkonu zapewnia dobrą ochronę przed warunkami atmosferycznymi i ochronę prywatności

Ekran prywatności tkaniny balkonowej wspaniały wygląd

Balustrada balkonowa ze stali kutej

Profile okładzin balkonowych aluminiowe na stałe

Okładziny balkonowe nowoczesne pomysły

Dekoracyjna, trwała szklana okładzina balkonowa

Właściwie istnieją dwa rodzaje okładzin balkonowych – jedna jest wbudowana, a druga dodatkowo mocowana. Wbudowana okładzina balkonowa jest zwykle wykonana z wytrzymałych materiałów, takich jak metal, drewno lub szkło. Doposażone są jednak najczęściej wykonane z lekkich materiałów, takich jak tkanina, bambus czy plastik. Oczywiście nie są tak stabilne, ale możesz je zabrać ze sobą, gdy się przeprowadzasz. Wybór wariantu zależy głównie od tego, czy mieszkasz we własnym domu, czy go wynajmujesz. W przypadku mieszkań na wynajem każda zmiana i remont musi być uzgadniana z wynajmującym. Jeśli trwałe okładziny nie są dozwolone, możesz zdecydować się na lekkie maty wykonane z bambusa lub arkuszy tkaniny lub tworzywa sztucznego, które są przeciągane przez poręcze i mocowane.

Okładzina balkonu z tkaniny i tworzywa sztucznego

Nowoczesny wygląd balkonu pokryty plastikiem

Okładzina z tkaniny balkon ekran prywatności lato

Przykryj balkon tkaniną

Stylowy wygląd balkonu z tkaniny

Okładzina balkonu z brązowej tkaniny

Okładzina z tkaniny balkonowej wzór w paski

Okładzina balkonowa z tkaniny Ochrona przed warunkami atmosferycznymi i prywatności

Plastikowa okładzina balkonowa

Pokrycia wykonane z tkaniny lub Plastikowy mają tę zaletę, że wcale nie wyglądają na nudne. Na rynku dostępne są modele w różnych kolorach iz licznymi pięknymi wzorami, takimi jak bardzo realistyczne motywy fotograficzne. Obudowa z tworzywa sztucznego jest również wyjątkowo wytrzymała i trwała. Jednak w przypadku niektórych modeli motywy mogą z czasem zanikać – zwłaszcza jeśli latem balkon jest wystawiony na silne słońce. Na szczęście panele z tkaniny i tworzywa sztucznego są niedrogie i łatwe do wymiany.

Trwała metalowa okładzina balkonowa

Profile okładzin balkonowych z tworzywa sztucznego solidne

Metalowa okładzina balkonowa wbudowany ekran prywatności

Profile ze stali nierdzewnej z okładziną balkonową

Dekoracyjna okładzina balkonowa z drutu

Profile stalowe okładziny balkonowej solidny ekran prywatności

Balkonowe metalowe profile wspaniały wygląd

Okładzina balkonowa nowoczesna

Jeśli najważniejsza jest dla Ciebie stabilność, możesz zdecydować się na trwałą okładzinę metalową. Metalowa okładzina balkonowa wcale nie wygląda nudno – na rynku są elementy dekoracyjne wykonane z kutej stali lub drutu, które prezentują się całkiem nieźle. Wymagają również stosunkowo niewielkiej konserwacji i muszą być raz w roku lub nawet rzadziej pokrywane farbą olejną, aby zapobiec rdzewieniu. Jedyną wadą jest to, że stalowe elementy dekoracyjne tylko częściowo zapewniają prywatność. Innym i całkiem świetnym pomysłem w tym zakresie jest wybór prostej okładziny z siatki drucianej. Można ją zazielenić pnączami, a rezultatem jest piękna, gęsta okładzina, która tworzy przyjemną atmosferę na balkonie.

Panele drewniane tworzą przytulną atmosferę

Okładzina balkonowa z drewna w stylu wiejskim

Okładziny balkonowe balustrady drewniane niskie

wbudowany balkon z boazerią,

Balkon drewniana okładzina w stylu wiejskim

Szczególną popularnością cieszą się również drewniane okładziny balkonowe, co nie jest przypadkiem. Drewno jako naturalny materiał tworzy na balkonie naprawdę przytulną atmosferę. Ale wymaga więcej uwagi niż okładzina metalowa i musi być regularnie malowana. Drewniana okładzina balkonowa zapewnia dobrą pogodę i ochronę prywatności, a jeśli balustrady są odpowiednio wysokie, nie ma ryzyka upadku – na przykład dla małych dzieci. A jeśli nie chcesz czuć się całkowicie oddzielony od „świata”, po prostu zostaw przerwy między blachami do pieczenia!

Okładziny szklane do nowoczesnych mieszkań

Szklana okładzina balkonowa dom wspaniały wygląd

Okładzina balkonowa szklana nowoczesna architektura

Szklana okładzina balkonowa staje się dziś coraz bardziej popularna. Tak naprawdę nie chronisz swojej prywatności (jeśli chodzi o przezroczyste, a nie kolorowe szkło), ale wygląd jest całkiem fajny. Najlepiej komponuje się z nowymi mieszkaniami o nowoczesnej architekturze. Oprócz świetnego wyglądu szkło ma również inne zalety jako materiał na okładziny balkonów. Jest szczególnie trwały, prawie nie wymaga konserwacji i zapewnia dobrą ochronę przed warunkami atmosferycznymi na balkonie.

Maty bambusowe dla dobrej ochrony przed słońcem i prywatności latem

Okładzina balkonowa bambusowa lato

Bambus pokryty balkonem wygląda świetnie

Okładzina balkonowa mata bambusowa

Bambusowa okładzina balkonowa elegancki ekran prywatności

Maty bambusowe są również świetnym wariantem do tymczasowych okładzin balkonów. Mają piękny wygląd drewna, ale są znacznie tańsze. Niestety maty bambusowe nie są szczególnie odporne na warunki atmosferyczne. Ale idealnie nadają się do ochrony przed słońcem latem.