Birçokları için banyo tadilatı, dünyaya mal olabilecek katıksız bir işkence gibi geliyor. Sizi kesinlikle başarılı bir uygulamaya götürecek bazı zorunlu kurallar ve adımlar vardır. Bunu yaparken çok fazla harcamadan çok modern sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu yazıda bunun için bir çeşit rehber bulabilirsiniz. Ayrıca, bu kılavuz kendi yaratıcılığınız için yeterli alan bırakmaktadır..

Banyonun tamamını veya bir kısmını yenileyebilirsiniz.

Zemin ve duvarlar için hoş tonlar banyo fikirleri

Adım adım banyo tadilatı

banyonuzu kim yenileyecek?

Banyoyu yenileyecek ustaları seçmek belki de en önemlisi. Profesyonel ve güvenilirlerse, onlara kapsamlı ve profesyonelce tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Bir zanaatkar veya şirket önermek için onlarla uygulamalı deneyime sahip birini bulun.

Başarılı bir proje için en önemli kriterler şunlardır:

  • Son teslim tarihleri ​​​​ve bütçe karşılandı,
  • Banyonun son görünümü beklendiği gibi,
  • Önemli ayrıntılar hakkında kapsamlı tavsiyeler vardı,
  • iletişim akıcıydı.

Tüm bu kriterlerin karşılandığından emin olmak için biraz daha fazla para harcamaya değer. Yani yatırım kesinlikle karşılığını verecek. Bunun tersi de doğrudur: Bu noktalarda önemli bir uzlaşmaya varırsanız, büyük olasılıkla geriye dönük olarak zaman ve para yatırmanız gerekecektir..

Banyo tadilatı söz konusu olduğunda önce bütçenizle başlayın

Banyo fikirleri - yeşil bir bitki ile banyo tasarımı

finansal planlama

Banyo tadilatı için ne kadar harcayabileceğinizi gerçekçi bir şekilde tahmin edin. Projeyi gerçekleştirecek ustaların size tavsiye vermesine izin verin. Aksi takdirde kaçıracağınız ayrıntılar mutlaka vardır. Bu şekilde, örneğin, işin gerçekte ne kadara mal olacağını kendiniz değerlendiremezsiniz. Hazır bir bütçeniz olduğunda, bunun yüzde onunu hesaplayın ve bu miktarı yedek olarak elinizde bulundurun..

Kat planınıza tam olarak uyan bir tasarıma ihtiyacınız var

Banyo fikirleri - duvar tasarımında gri ve kahverengi

tasarım projesi

Bir sonraki adımda, banyo tadilatında bir tasarım projesi taslağı hazırlamaya geçin. İdeal olarak, bunun için profesyonel bir iç mimar tutmalısınız. Bu, özellikle zor kat planlarına sahip küçük banyolar için zorunludur. Bununla elde edeceğiniz şey sadece özgün bir stilistik tasarım değil. İç tasarım uzmanları da kendi kat planınızdan en iyi şekilde yararlanacaktır. Mükemmel ergonomi ile istediğiniz stili eşleştirebilirsiniz. Sonunda, muhtemelen gereksiz satın alımlardan tasarruf edeceksiniz. Genellikle, kendi içlerinde çekici görünen, ancak kendi iç tasarımınız için tamamen uygun olmayan mobilya ünitelerini evde entegre etme eğilimi vardır..

Donanım ve mobilya söz konusu olduğunda, mümkün olan en iyi fiyat-performans oranı için çaba gösterirsiniz.

Banyo fikirleri - harika büyük fayanslar

Kendi fikirlerinizi tasarlayın

Her şeyi iç mimarınızın ellerine bırakmamalısınız. Pinterest’ten veya diğer kaynaklardan banyo tadilatınız için yeni fikirler alın. Bu şekilde, gerçekte ne tür bir stil istediğinizi kendiniz öğreneceksiniz. Bu arada, bu aynı zamanda profesyonel tasarımcı için de iyi bir rehber. Kesinlikle aklında, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç banyo fikri var..

Dramatik tasarım fikirleri, birçok banyonun özellikle zarif görünmesini sağlar

Banyo fikirleri - mavi tasarım ve harika aydınlatma

Elektrik ve su tesisatının kontrol edilmesi

Banyonuzu yenilemeye başlamadan önce mutlaka elektrik ve su tesisatının durumunu kontrol etmelisiniz. Bu konuda gerçekten mükemmel durumda olup olmadıklarını öğrenmeniz gerekir. Eğer durum böyle değilse, şimdi onu yenilemenin tam zamanı. Bu arada, bunların onarımı neredeyse kaçınılmaz olarak banyonun yenilenmesine yol açar. Banyoda güvende olmanız için elektrik ve su tesisatlarının kusursuz çalışması gerekir..

Konforlu banyolar giderek standart hale geliyor

Harika tasarımlı banyo fikirleri fayans desenleri

Banyo tadilatının zemin ve duvar tasarımı

Günümüzde zemin ve duvar yüzeylerinin tasarımında çok fazla hareket alanımız var. Örneğin, fayansların hepsinin aynı renk ve desenlere sahip olması gerekmez. Bunlardan birkaçını ustaca birleştirebilirsiniz. Çünkü yaratıcı tasarımlar tamamen modern. Bu, zeminin veya dikey yüzeylerin bir kısmını bile tazelemenizi sağlar. Zemin ve duvarları tasarlarken malzeme kalitesinden ödün veremezsiniz. Kayma direnci, güvenliği sağlayan en önemli önceliktir. Bakımı kolay olan malzemeleri seçmeye devam edin. Bu, uzun vadede size zaman ve para kazandıracaktır. En pratik malzemelerle bile, şu anda birkaç eğlenceli renk ve desen kombinasyonu var. Böylece farklı yüzeyler ve malzemelerle cesurca deneyler yapabilirsiniz. İşlevsellik ve çekici bir görünüm arasında bir denge kurmaya çalışın!

Akıllı doku kombinasyonları, modern banyolar için mükemmel çözümlerdir.

Banyo fikirleri parlak tasarım

aydınlatma

Su ve elektrik tesisatında güvenlik açısından her şeyin mükemmel olduğuna zaten ikna oldunuz mu? Artık aydınlatma konseptinin geliştirilmesinin bir sonraki aşamasına geçebilirsiniz. Bu, yeni banyonuzda gerçekten rahat hissetmenizi sağlamak içindir. Aydınlatma aynı zamanda hoş olmalı ve kısıtlı görüş nedeniyle kendinizi yaralamadığınızdan emin olunmalıdır. Burada banyo aydınlatması konusunda özel ipuçları bulacaksınız..

Sanatsal duvar tasarımı fikirleri, bazı hasarlı alanları düzene sokabilir

Banyo fikirleri Birçok doğal malzemenin kombinasyonu

Lavabo ve banyo armatürleri

Lavabo ve banyo armatürleri, banyoda daha sık değiştirilmesi gereken şeylerden biridir. Malzeme ve tasarım çeşitliliği çok büyük. En iyi seçim, kendi bütçenize göre uyarlanmış bir fiyat-performans oranı olacaktır. Fiyat ne kadar ucuz ve garanti ne kadar uzun olursa, o kadar sonra değiştirmeniz gerekeceğini unutmayın..

Tadilat işlemine başlamadan önce elektrik ve su tesisatını değiştirin

Banyo fikirleri ışık gölge efektleri

Banyo tasarımında daha fazla konfor elde edin

Banyonun sade karakteri giderek daha fazla ön plana çıkıyor. Karakter dolu tasarım parçaları, ortak tüketici için giderek daha erişilebilir hale geliyor. Son birkaç yılda ahşap görünüm çok popüler hale geldi. Ayrıca insanlar döşemeli malzeme ve kumaş kullanmayı severler. Bu ikisinin kombinasyonu son derece rahat bir ruh hali sağlar. Çok fazla yatırım yapmayı düşünmüyorsanız, dekorasyona güçlü vurgular da ekleyebilirsiniz. Yaratıcı depolama alanı tasarımı, vazo ve çiçekli takıların yanı sıra her türlü sanat eseri yardımcı olacaktır. Ayrıca odayı hoş aromalarla doldurun. Bu tür bir tasarım şu anda süper modern.

Basit tasarım harika dekorasyonla tamamlanabilir

Duvarlarda çiftler olarak banyo fikirleri mobilya fikirleri

Bir bakışta başarının en önemli kuralları

Banyo tadilatını gerçekleştirirken tüm bu adımları takip ederseniz sonunda istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Ayrıca, aşağıdaki kuralları da aklınızda tutmalısınız:

  • Yeterli malzeme, donanım, mobilya, aksesuar ve dekoratif eşyaya bakmak için zaman ayırın;
  • İşinizde güvenliği bir öncelik haline getirin;
  • Su ve elektrik tesisatının sağlam olduğundan emin olunuz;
  • Birkaç ustayla konuşun, referans alın ve mümkünse bitmiş projelerine bakın;
  • Sınırlı bir bütçeniz varsa, tasarımınızın aynı anda hem yüksek kaliteli hem de bireysel görünmesi için vurgulu basit görünüme sadık kalın..

Tüm bu adımları ve kuralları takip ederseniz, banyonun işlevselliğini sade bir karakter lehine daha incelikli hale getirebilirsiniz. Bu tarz bir görünümü piyasadaki her türlü banyo tadilatı ürünlerinde görebilirsiniz. Böylece hem işlevsellik hem de konfor açısından iyi puan alan bir banyoya sahip olmak hiç olmadığı kadar kolay. Kendine öyle davran!

Buradaki gibi bir sonraki banyo tadilatı için lüks ve sadeliği birleştirmek ister misiniz??

Yerden banyo fikirleri yenileme

Banyo fikirleri harika kırmızı bölme

Banyo fikirleri ahşap görünümlü lavabo

Banyo fikirleri mermerden yapılmış vurgulu küvet

Duvar tasarımı için farklı malzemeler kullanabilirsiniz.

İç tasarımda kahverengi ve beyaz banyo fikirleri

Banyo fikirleri dramatik banyo yenileme

İç tasarımda gri ve yeşil banyo fikirleri

Banyo fikirleri açık gül fikirleri

Harika vurgu ve depolama alanı ile banyo fikirleri

Nötr karakter sadece birkaç vurguyla renklendirilebilir

Banyo fikirleri Modern aydınlatma ve ayna efektleri

Banyo fikirleri Modern renkler ve granit optikler

Banyo fikirleri doğal taş tasarımı

Banyo fikirleri dikey gri yüzeyler - beyazda harika vurgular

Dramatik banyo duvar tasarım fikirleri

Bir sonraki banyo tadilatınız için renk paletini dikkatlice düşünün

koyu mavi fayans banyo fikirleri

Işık alanı ve ayna yüzeyleri banyo fikirleri

Mobilya banyo fikirleri için fikirler

Duvar fikirleri ahşap siyah küvet banyo fikirleri