Fajna wanna z hydromasażem Wbudowana konstrukcja tarasu na dachu okrągły kształt

Wybór i zakup chłodniejszego jacuzzi z hydromasażem – zalety i wady, instalacja i konserwacja

Zanim kupisz nowe jacuzzi, rozważ następujące punkty.

Zrelaksuj się w środku wirującej wody … latem i zimą! Jeśli chodzi o zakup jacuzzi do ogrodu, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć zanim to zrobisz.

Co należy wziąć pod uwagę

Zalety

Jacuzzi stają się coraz bardziej popularne. Po pierwsze, w przeciwieństwie do basenów, można z nich korzystać przez cały rok, co daje lepszy zwrot z inwestycji. Są też inne korzyści. Jacuzzi zajmuje mniej miejsca i wymaga mniej konserwacji niż basen i jest łatwe do przenoszenia. Ponadto nie jest wymagane pozwolenie na zainstalowanie jacuzzi, ani nie ma potrzeby budowania wokół niego ogrodzenia. Wszystko, co musisz zrobić, to zamknąć pokrywę, gdy nie korzystasz z jacuzzi. Wreszcie jacuzzi to oaza spokoju: sprzyja relaksacji, oferuje wszystkie korzyści hydroterapii, a dzięki swoim terapeutycznym właściwościom może być błogosławieństwem dla osób z bólami pleców i mięśni.

Parasol nad jacuzzi – ciepłe, brązowe odcienie

Fajne jacuzzi z wbudowanym parasolem na zewnątrz

niekorzyść

Jacuzzi sprawi, że zimowy rachunek za wodę wzrośnie do 0,75 USD do 2,25 USD dziennie, a dzieci nie będą się tak dobrze bawić, jak na basenie. Dodatkowo ciepła woda (od 35°C do 40°C) nie przyniesie ulgi w upalne dni. Koszt jacuzzi waha się od 3752 euro do 11256 euro, podczas gdy basen o średnicy 6,40 metra to nieco ponad 2251 euro.

rozmiar

Jacuzzi są dostępne w różnych rozmiarach i mogą pomieścić od 2 do 10 osób. Jednak przed wyborem rozmiaru ważne jest, aby wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń i określić, gdzie umieścisz urządzenie. Dowiedz się również, jak duży odstęp jest wymagany między jacuzzi, domem i krawędzią nieruchomości.

Następnie powinieneś pomyśleć o tym, ile miejsca potrzebujesz, aby czuć się komfortowo. Ile osób będzie z niego korzystać w tym samym czasie? Czy zamierzasz cieszyć się nim solo, z kimś innym, z rodziną lub przyjaciółmi? Szybka uwaga: dokonaj wyboru na podstawie rzeczywistego zastosowania, a nie potencjalnego wykorzystania. Zazwyczaj pięcioosobowa jednostka wystarczy, aby pomieścić rodzinę, a czasami przyjaciół.

Zabawy dla dzieci w wodzie – jacuzzi z hydromasażem

gry dla dzieci w jacuzzi wodnym design drewno okrągły ogród trawa

Twoje potrzeby

Wybierz jacuzzi, które odpowiada Twoim gustom, potrzebom i stylowi życia. Czy używasz go do nawiązywania kontaktów towarzyskich, relaksu i ponownego doładowania lub łagodzenia obolałych mięśni? W pierwszych dwóch przypadkach jacuzzi z 20 dyszami powinno wystarczyć, a co więcej, nie będzie zbyt głośno. W tym drugim przypadku do masowania ciała od czubków palców po szyję potrzeba co najmniej 30 dysz. Jeśli masz ból pleców, wybierz taki z dyszami biegnącymi wzdłuż kręgosłupa. Należy pamiętać, że kobiety w ciąży i osoby z chorobami serca powinny unikać jacuzzi. Należy również wziąć pod uwagę liczbę miejsc. Generalnie zalecany jest model pięcio- lub sześcioosobowy. Każde siedzenie wyposażone jest w dysze, które masują określone partie ciała, a użytkownik musi usiąść na każdym z siedzeń, aby wykonać masaż całego ciała. Czteroosobowe jacuzzi ma mniej dysz i dlatego masaż nie będzie aż tak kompletny.

Aby upewnić się, że kupujesz produkt wysokiej jakości, zwróć szczególną uwagę na każdy z poniższych elementów

Fajne jacuzzi jacuzzi wbudowane kompaktowe schody

 Powłoka Alfa

 Wykonana z akrylu, włókna szklanego i żywicy, wysokiej jakości skorupa musi mieć grubość co najmniej pięciu milimetrów, a rogi i inne strategiczne obszary – cała podłoga, dna siedzeń i obszar pod krawędziami – powinny być wzmocnione włóknem szklanym. Aby mieć pewność, że tak jest, poproś o obejrzenie kawałka materiału i sprawdź minimalną grubość. Wykończenia dostępne są w fakturze matowej, perłowej lub granitowej. Wybierz to, co wolisz, ale pamiętaj, że zadrapania na wykończeniu granitowym lub perłowym nie są tak widoczne. Niektórzy producenci stosują technologię Microban, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii, które są odpowiedzialne za zapachy i plamy.

Masywne białe jacuzzi na dachu

Chłodna wanna z hydromasażem jacuzzi wbudowany projekt taras na dachu rośliny wodne

izolacja

Ze względu na surowy klimat jacuzzi powinno mieć wysokiej jakości izolację. W przeciwnym razie rachunek za wodę będzie ogromny, a w przypadku przerwy w dostawie prądu szybko się ochłodzi, zwiększając prawdopodobieństwo uszkodzeń. Istnieją dwa rodzaje izolacji: wanna może być całkowicie pokryta pianką izolacyjną lub może być zaizolowana połączeniem poliuretanu i paroizolacji. W każdym razie wszystkie cztery płyty muszą być izolowane. Według traderów obie metody są równie skuteczne, chociaż druga zapewnia łatwiejszy dostęp do linii w przypadku awarii, co może zaoszczędzić czas i pieniądze.

Małe okrągłe jacuzzi – łatwe do przenoszenia

Fajne jacuzzi z hydromasażem wbudowane na zewnątrz ceglanej podłogi na podwórku?

Krawędź

Jacuzzi jest zwykle otoczone drewnianą konstrukcją, która ma za zadanie wypoziomować je i podeprzeć muszlę. Ta struktura zajmuje również krawędź, zewnętrzną warstwę wykonaną z cedru lub żywicy. Cedr jest odporny na gnicie, chociaż z czasem staje się nieco szary; w żaden sposób nie wpływa to na jego trwałość, ale niektórzy ludzie uważają ten wygląd za niewygodny. Aby zachować farbę, zaleca się zastosowanie produktu hydrofobowego. Aby skrócić czas konserwacji, wybierz obrzeże z żywicy drzewnej, które jest porównywalne cenowo do cedru. Jeden ważny punkt: różne sekcje kurtki muszą być zdejmowane. Jeśli jakaś część się zepsuje, powinieneś mieć do niej łatwy dostęp, usuwając odpowiedni panel.

ekwipunek

Wszystkie jacuzzi są wyposażone w co najmniej jedną lampę i jeden panel sterowania. (Upewnij się, że panel jest łatwo dostępny, gdy znajdujesz się w wannie z hydromasażem.) Większość elementów sterujących jest cyfrowa i pozwala użytkownikowi regulować temperaturę wody z dokładnością do jednego stopnia. Niektóre dodatki – takie jak stopień z żywicy są wysoce zalecane w celu łatwego wchodzenia i wychodzenia – podczas gdy inne, takie jak wyłącznik, są obowiązkowe, ponieważ zapobiegają porażeniu prądem. Dodatkami od producentów mogą być nagłośnienie, odtwarzacz DVD lub podświetlany wodospad. Zanim zdecydujesz, które akcesoria (które dodatki zasadniczo dodają do ceny) kupić, zadaj sobie pytanie, czy możesz ich użyć. Na przykład oglądanie filmu w jacuzzi nie ma sensu, ponieważ hałas wytwarzany przez promienie tłumi dźwięki głosów. A relaksując się i słuchając muzyki w jacuzzi można zapomnieć o rozmowie.

Ekstrawagancka atmosfera – miękkie oświetlenie pośrednie

Fajne jacuzzi z jacuzzi Fotel przy basenie ciemna atmosfera

Okładka

Odgrywa ważną rolę w ochronie wody przed zanieczyszczeniami, utrzymywaniu temperatury wody i zapobieganiu przedostawaniu się dzieci do gorącej wody. Aby zapewnić izolację strefy wellness podczas deszczu, pokrowiec musi być wygięty. Musi być również zamykany ze względów bezpieczeństwa. Najgrubsza część powinna mieć co najmniej cztery cale, a najcieńsza co najmniej trzy cale, aby była wystarczająco mocna, aby utrzymać wagę małego dziecka. Upewnij się również, że skóra syntetyczna jest wystarczająco elastyczna, aby nie pękała ani nie uszkadzała się pod wpływem wahań temperatury. Wreszcie uchwyt jest zawsze przydatny do otwierania i zamykania pokrywy oraz przenoszenia jej do miejsca przechowywania, gdy nie jest używana.

Dysze

Dostępne są dwa główne typy odrzutowców: Hydrojets i Aero Jets, które zazwyczaj są łączone. Hydrojety rozpylają mieszankę powietrza i wody, która tworzy główny efekt masażu. Im większe dysze wodne, tym łagodniejszy masaż. Z kolei dysze Aero emitują tysiące maleńkich bąbelków powietrza, co zwiększa uczucie nieważkości i zapewnia delikatniejszy masaż. Dysze (wyloty wody) są dostępne w różnych kształtach, które umożliwiają zmianę kąta i ruchu strumienia w zależności od rodzaju efektu (relaksujący lub pobudzający). Niektóre dysze są wymienne, co jest potencjalnie interesującą opcją.

Jasny, ciekawy projekt łazienki – okrągłe jacuzzi

Fajne jacuzzi z hydromasażem nowoczesne wbudowane wokół pomysłu na łazienkę?   Egzotyczne meble ogrodowe – masywne kamienne ściany służą jako parawany prywatności Fajne jacuzzi z hydromasażem nowoczesne wbudowane wokół egzotycznej ściany ekranu prywatności?

Filtracja

Woda z jacuzzi to idealne środowisko do namnażania się bakterii, dlatego system filtracyjny ma ogromne znaczenie. W jacuzzi czteroosobowym wkład filtra antybakteryjnego musi być w stanie oczyścić powierzchnię co najmniej siedmiu metrów kwadratowych. Właściciele proszeni są o zakup drugiego filtra (w celu rotacji podczas czyszczenia) i ścisłe przestrzeganie instrukcji producenta. Wkłady wystarczają na około rok i kosztują około 75 euro. Wiele jacuzzi wyposażonych jest w ozonator, który oczywiście sterylizuje i dezynfekuje wodę, zmniejszając zużycie środków pielęgnacyjnych. Ale ozonator nie jest absolutną koniecznością.

Podgrzewacz wody

Aby był skuteczny, elektryczny podgrzewacz wody musi mieć moc 5,5 kilowata. Dostępne są dwa rodzaje elektrycznych podgrzewaczy wody: z elementem w wodzie oraz z elementem, który nie ma kontaktu z wodą. Według ekspertów ta ostatnia oferuje najlepszą jakość, ponieważ nie ma ryzyka uszkodzenia elementów przez wodę. Wspaniałym rozwiązaniem są również odporne na korozję podgrzewacze wody z tytanu.

Wbudowany system wodny

Fajne jacuzzi jacuzzi szczęśliwa rodzina?

Komfort

To samo siedzenie nie zapewnia takiego samego poziomu komfortu osobie o wzroście 1,82 metra, jak osobie o wzroście 1,52 metra. Z tego powodu preferowane są muszle z siedzeniami na różnych wysokościach. Niektóre jacuzzi mają dysze, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Aby kupić jacuzzi, które jest dla Ciebie wygodne i najbardziej odpowiednie, najpierw wypróbuj każde miejsce ze wszystkich modeli demonstracyjnych w sklepie. Jeśli wahasz się między dwoma lub trzema modelami, poproś sprzedawcę o test – tak, w kostiumie kąpielowym, w wodzie. Dzięki temu będziesz w stanie stwierdzić, czy dysze są ustawione na pożądaną intensywność i ustawione tak, aby masować mięśnie, a nie kości lub kręgosłup.

Wbudowane jacuzzi z hydromasażem w łazience

Fajne jacuzzi z hydromasażem nowoczesne wbudowane wokół minimalistycznej łazienki?

Sprzedawca

Jacuzzi to inwestycja długoterminowa (dobra na około 20 lat) i nie ma powodu, dla którego nie miałbyś robić czegoś takiego jak samochód, w którym odwiedzasz wielu sprzedawców i porównujesz produkty i ceny. Sprawdź również, czy dealer ma serwis techniczny i czy jest otwarty przez cały rok. W przypadku awarii w zimie z przyjemnością skontaktujesz się z wykwalifikowaną konserwatorką.

Koszt i gwarancja

Spodziewaj się zapłacić około 3747 euro za podstawowe jacuzzi z ograniczoną liczbą dysz i podstawowe akcesoria. Bardziej wyrafinowane, najwyższej jakości modele zaczynają się od 5620 euro. Przed wyborem modelu przeczytaj gwarancję na każdy element (czasami się różnią) i poświęć trochę czasu na zapoznanie się ze wszystkimi dokumentami, zwłaszcza wyłączeniami. Solidne gwarancje na części i robociznę to przede wszystkim dobry wskaźnik jakości. Niektórzy dealerzy są drożsi od innych, ale dają lepszą gwarancję pracy.

Zintegrowane jacuzzi w pokoju

Fajne jacuzzi z jacuzzi nowoczesna wbudowana wokół sypialni łazienka

instalacja

Jacuzzi powinno być zainstalowane w pobliżu domu, aby mieć szybki dostęp (około trzech metrów)! Za optymalne uważane jest miejsce osłonięte od wiatru (aby woda nie zamarzała) i odpowiednia odległość od drzew (aby wykorzystać energię słoneczną). Upewnij się również, że żądana lokalizacja jest w stanie utrzymać ciężar jacuzzi i jego mieszkańców. (Czteroosobowe jacuzzi waży średnio ponad 2700 kilogramów.) Idealnie zbudujesz je na betonowej płycie. Podłączenie elektryczne może wykonać tylko mistrz elektryk. Gdy to zrobisz, pozostaje tylko napełnić jacuzzi wężem ogrodowym, wlać zestaw startowy (zazwyczaj dostarczany przez sprzedawcę) i cieszyć się!

Nowoczesne rozwiązanie umeblowania na zewnątrz

Fajny projekt jacuzzi z hydromasażem oryginalny pomysł poza wyposażeniem pomysłu

utrzymanie

Produkty chemiczne należy dodawać w regularnych odstępach czasu, aby utrzymać jakość wody, więc postępuj zgodnie z podanymi instrukcjami. Ogólnie istnieją dwie opcje: cotygodniowe stosowanie bromu i codzienne stosowanie litu. Każdy dezynfekuje wodę, chociaż brom ma tę zaletę, że jest miękki dla wrażliwej skóry, podczas gdy lit jest bezwonny i kosztuje trochę mniej. Konieczna jest również regularna analiza wody. Najlepiej byłoby, gdyby sprzedawca sprawdzał to raz w miesiącu (wielu oferuje tę usługę za darmo) lub możesz to zrobić sam i potwierdzić wyniki u sprzedawcy. Inne różne elementy – system filtracji i miskę – również należy konserwować zgodnie z instrukcjami producenta, z którymi należy się dokładnie zapoznać.

  Wspaniałe udogodnienia na zewnątrz – basen, jacuzzi i część wypoczynkowa?Fajne jacuzzi Jacuzzi wbudowane eleganckie meble na zewnątrz