arnavutluk seyahat arnavutluk tatil rüya tatil

Arnavutluk ve Karadağ’a Seyahat

Güneydoğu Avrupa ülkeleri kesinlikle batılı gezginler için oldukça bilinmeyen bir bölgedir.Şüphesiz Arnavutluk ve Karadağ da dahil edilmelidir. Sadece coğrafi konumları nedeniyle değil, aynı zamanda tarih ve kültürlerinin turizm için henüz kullanılmamış olması nedeniyle, bu iki ülke Batı Avrupalılar tarafından bilinmezliğini koruyor..

Belki de bu, büyük ölçüde, çok iyi unutulmamış bir geçmişten gelen siyasi durumdan kaynaklanmaktadır..

Ama dezavantajı avantaja çevirelim. Aşina olmama ve bazen kötü fikirler, güzelliklerin kendilerine ait harika yeni bir keşif gibi görünmesine neden olabilir..

Seyahat etmeyi seven insanlar için harika bir içeriden ipucu varış yeri keşfetmekten daha heyecan verici ne olabilir? Arnavutluk ve Karadağ’ın bazı güzel yerlerine vardığınızda kendinizi bu şekilde rahat hissedebilirsiniz..

Arnavutluk Seyahati – Mayıs ayını seçin

arnavutluk tatil rüya tatil arnavutluk seyahat

Mayıs ayında spontane bir yolculuğa çıkmak ister misiniz? Önce ucuz seyahat seçenekleri arıyorsanız, Karadağ ve Arnavutluk’a bir gezi düşünün. Yılın tüm mevsimleri arasında kesinlikle en uygun zaman Mayıs ayıdır. Örneğin Arnavutluk’ta güzel bir doğa ve ormanlar var. Şimdi çok yeşiller. Ancak Mayıs ayında, buradaki sıcaklıklar hala çok yüksek değil, bu yaz için tipik ve birçok yürüyüşçü için neredeyse dayanılmaz..

Arnavutluk Seyahati – Harika Rotalar

seyahat destinasyonları arnavutluk seyahat arnavutluk tatilleri

İki ülkenin manzarası hemen hemen her yerde güzeldir. Farklı şehirler arasında araba sürmek büyük bir zevktir. Tiran’a yolunuz düşerse, aynı şeyi yaşarsınız. Başkente giden ana yolların çoğu da çok iyi durumda..

Elbasan

Elbasan arnavutluk seyahat arnavutluk tatili

Ama Tiran’a gelmeden önce Elbasan’ı ziyaret etmeye değer. Oldukça endüstriyel bir karaktere sahip bir şehir. Sonuçta, bunun etrafında güzel bir manzara var. Ayrıca, bazı harika manzaralar yaşayabilirsiniz. Büyük bir turistik cazibe merkezine dönüşen eski Roma kalesi özellikle tavsiye edilir. Ayrıca orada harika yerel yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz..

Tiran – bir açık hava müzesi

arnavutluk tatilleri arnavutluk seyahat destinasyonları

Tiran’ın belli açılardan bir açık hava müzesi olarak tanımlanabileceği söylenebilir. Binalar, eski Arnavut komünist lider Enver Hoca zamanından kalma. Bu, Arnavut tarihinde karanlık bir zamandı. Ama aslında onlardan geriye kalanlar mimari eserler şeklinde egzotik görünüyor. Şehir çok canlı, çeşitli ve çok sayıda genç var. Yeni, modern binalarla kontrast da buna önemli ölçüde katkıda bulunuyor..

Doğru tutuma sahipseniz, dil engelini yıkıcı değil, güzel bir şey olarak deneyimleyeceksiniz. Çünkü dünyanın en eşsiz dillerinden birinden birçok yeni kelime öğreneceksiniz. Arnavutçanın başka bir dille ilgisi olmadığını biliyor muydunuz? Gerçekten mistik bir gerçek…

Doğaya daha yakın evler

triana arnavutluk seyahat arnavutluk tatil

Tiran çevresinde, biraz daha uzağa inşa edilmiş ve dolayısıyla doğaya daha yakın olan birçok başka modern ev de bulacaksınız. Büyük şehrin banliyölerinde yaşama küresel eğilimi burada da yer edinmiştir..

Şimdi Arnavutluk gezisi konusundan Karadağ gezisine geçelim. Tiran’dan bu komşu ülkeye sorunsuzca gidebilirsiniz. Bir günden daha azına ihtiyacın var…

Karadağ gezisine

karadağ arnavutluk seyahat arnavutluk tatil

Karadağ’a girer girmez manzara hızla değişecek. Burada ormanlardan çok, dağların ustaca ve eşsiz silüetleri öne çıkıyor. Örneğin, onları papatya nock ile karşılaştırabilirsiniz. Ülke küçük ve Adriyatik kıyılarına nispeten hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz..

Arnavutluk Seyahati – Şehirler

Budva arnavutluk tatil arnavutluk seyahati

Budwa, bizim açımızdan Karadağ gezisinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirlerden biridir. Oradan Hırvatistan’ın Dubrovnik şehrine bir gezi yapabilirsiniz. Sabah erkenden çıkarsan akşam Budwa’ya dönecek kadar yakın. Mistik ve eşsiz doğanın tadını çıkarmak için burada birkaç gün geçirin.

İşkodra Gölü

arnavutluk seyahat seyahat destinasyonları arnavutluk tatilleri

Skadar Gölü, Arnavutluk gezinizde kaçıramayacağınız en büyük doğal güzelliklerden biridir. Oraya ulaşmanın en iyi yolu Petrovats şehrinden. Oradan Budwa’ya doğru yola çıkmanız gerekiyor. Ya da tam tersi. Her durumda, Petrovats’tan bir kilometre önce / sonra, başkent – Podgoritsa yönüne giden bir çıkış var. Bunları almak zorundalar. Yeni Sozina tünelini kullanmak en iyisidir. Petrovats ve Bar arasında ortada bir yerde..

yeni tünel

arnavutluk tatil seyahat destinasyonları arnavutluk seyahati

Bu tünel başlı başına bir manzara, neredeyse 4200 metre uzunluğunda. Bir noktada Wirpazar çıkışına geleceksiniz. Ancak, kolayca gözden kaçabilir. Kenarda demiryolu raylarını fark ettiğiniz anda dikkat edin. Biraz sonra çıkış gelir.

Birkaç kilometre sonra zaten oradasınız. Zaten orada bekleyen tekne gezileri, barlar ve yatak odaları sağlayıcıları var. Sen saldırgan değilsin. Kartvizitleri alın, yol tarifi isteyin ve daha sonra karar verin.

Arnavutluk’ta bir rüya gezisi geçirin

arnavutluk seyahati arnavutluk sahili rüya seyahati

İşkodra Kalesi

İşkodra arnavutluk seyahat arnavutluk tatili

Petrovac kasabası, denizin güzel bir manzarasını sunar.

Petrovac arnavutluk tatil arnavutluk seyahati

Arnavutluk’ta bir yaz tatili, neden olmasın??

arnavutluk sahili arnavutluk gezi yerleri

Arnavutluk seyahati – Gece Tiran

Tiran Arnavutluk Seyahat Arnavutluk Tatil

Arnavutluk seyahati – doğa açısından zengin

arnavutluk tatili arnavutluk seyahat rüya tatil

2015 yaz tatili için bir fikir

arnavutluk plajı arnavutluk tatilleri arnavutluk seyahati