Wabi Sabi yeni yaşam trendi

“Kusursuzluk güzeldir. Delilik harika. Ve tamamen gülünç olmak, tamamen sıkıcı olmaktan daha iyidir. ” Marilyn Monroe’nun bir keresinde söylediği buydu ve tüm gücüyle iç tasarım için geçerli. Yerleşik modern mobilya stillerinin benzersizliğinin kusurlu güzelliği ve estetiği giderek daha fazla tanınmaktadır. Bu kusurun zaten kendi adı var – Wabi Sabi – mobilyalarda yeni yaşam trendi. Wabi-Sabi terimine aşina değilseniz, okumaya devam etmelisiniz, çünkü Japonya’dan gelen mevcut iç trend, trend bilincine sahip dekorasyon hayranlarının ve birçok dairenin kalbini kesinlikle fethedecek. Arkasında ne olduğunu, neyin önemli olduğunu ve evinizi modaya uygun bir Wabi-Sabi görünümünde döşemek için neye ihtiyacınız olduğunu size göstereceğiz.!

Wabi Sabi Nedir??

Wabi Sabi mobilya stili yeni hygge

Suşideki baharatlı yeşil macunu düşünüyorsanız, wabi-sabi’yi duyarsanız, yalnızca coğrafi olarak doğru yönlendirilirsiniz. Wabi Sabi, sadeliğe odaklanan Zen Budizmine dayanan bir gelenek olan Japon estetik kavramıdır. Kusurlunun mükemmelliği ve kusurlunun mükemmelliği ile ilgili. Basit bir ifadeyle, mükemmel bir şekilde döşenmiş ev için çabalamak yerine, Wabi-Sabi güzelliği basit, sade unsurlarda görür. Bu felsefenin minimalizm ve eski püskü şıkta da bulunabileceğini fark edebilirsiniz, ancak Wabi-Sabi bir adım daha ileri gidiyor. Görünüm ve parlaklıkta mükemmellik oluşturmak yerine, bir mobilya parçası kenarlar, köşeler ve tuhaflıklarla sahneye yerleştirilir. Eşsiz ve orijinal olan her şey özellikle değerlidir. Sonuç – işlenmemiş mobilya parçaları sizi huzur, uyum ve rahatlama ile karakterize edilen yeni bir yaşam duygusuna davet ediyor..

Wabi Sabi’yi kendi evinizde nasıl kullanırsınız??

Kusursuz döşeme - yeni yaşam trendi Wabi Sabi duyuruldu

Wabi-Sabi bir döşeme tarzından çok daha fazlasıdır, bir yaşam biçimidir. Ve herhangi bir zihniyet gibi, onun da ilkeleri vardır. Her şeyden önce: optik boşluk, doğal malzemeler, ince renkler ve hafif ahşap. Wabi Sabi’nin öğelerine ayrıntılı olarak bakmadan önce, doğal malzemelerden yapılmış mobilyalardan ve yumuşak doğal renklerde dekorasyondan ilham ve fikir toplayın. Ancak yeni yaşam trendinin konseptine aşina olduktan sonra bu tarzın kişiliğinize uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. üzerinde Moebelideen.info birçok bulacaksınız Mobilya fikirleri ve mobilya şekillerine, malzemelerine ve stillerine genel bakış.

Ham ahşap, doğal tonlar ve net şekiller

Ne biraz fazla, ne de biraz fazla. Bej, beyaz ve açık kahverengi gibi organik şekiller ve yumuşak doğal tonlar bu oturma odasına hakim. Ancak bu bir rahatlama ve sükunet hissi için yeterli değildir. Birlikte bir manzara gibi görünen kürk ve yün battaniyeler ve iki halı bizi rüya gibi bir atmosfere soktu..

Seramik yeni camdır

Wabi Sabi'ye göre ayarlayın - Japonlar böyle yaşar

Saf ahşap fikri, seramik ve mermerin doğal görünümü ile ideal olarak örtüşmektedir. Wabi Sabi’ye göre, ister çanak çömlek, dekoratif objeler veya lambalar olsun, dekorasyon söz konusu olduğunda seramik odak noktasıdır..

kusurlu saflık

Wabi Sabi, Japonya'daki yeni yaşam trendi

Yatak odası söz konusu olduğunda, yatak sade ve sade olmalıdır. Üzerine rahat bir battaniye ve yastık koyun, çok daha rahat görünüyor. Ev sıcaklığında bir atmosfer yaratmak için resim çerçeveleri de burada gerekli değildir..

Trendler yerine içsel tefekkür ve bireycilik

Doğal malzemelerle döşenmiş - Wabi Sabi yaşam trendi

Kusursuz mobilyalar, hatıralar olmadan seyahat etmek gibidir. Sıkıcı! İç tasarımda genel bir eğilim yoktur, bireysellik daha önemlidir. Kendi evimiz kişiliğimizin bir ifadesidir ve mobilya tarzlarındaki trendlerden daha hızlı gelişir ve asla mükemmel değildir. Salondaki lambanın daha İskandinav olmasına bakılmaksızın en sevdiğiniz kanepede Marakeş’teki pazardan bir kanepe minderiniz varsa hoş değil mi? Elbette, bu daha kaotik görünüyor, ancak mobilyaları heyecanlı kılan da bu, çünkü mobilyalar her zaman karakterimizin farklı yönlerini ortaya çıkarıyor. Mükemmel döşenmiş daireler tertemiz insanlar gibidir – sıkıcı!