Duvar renkleri fikirleri oturma odası kırmızı ve beyaz yeşil koltuk

Oturma odasını yenilemek ve ona taze ve şık bir görünüm kazandırmak ister misiniz? O zaman bu makaleyi okuyun! Burada oturma odası için kesinlikle yardımcı olabilecek 40 harika duvar boyası fikri bulacaksınız! Ayrıca size şu anda çok moda olan birkaç başarılı renk kombinasyonunu göstereceğiz. iyi okumalar!

Oturma odası için modern duvar renkleri fikirleri ve başarılı renk kombinasyonları

Duvar renkleri fikirleri Türk mavisi oturma odası

Oturma odası için duvar boyama fikirleri

oturma odası fikirleri duvar tasarımı

İç tasarım oturma odası şık duvar renkleri pastel nüanslar

Duvar renkleri fikirleri oturma odası pastel tonları çizgili desen

Mobilya modern oturma odası duvar rengi açık mavi

Duvar renkleri paleti yaratıcı fikirler duvar tasarımı oturma odası

oturma odası renkleri duvar beyaz çikolata kahve

Trend renkler 2017 duvar tasarımı oturma odası beyaz pembe

Duvar rengi oturma odası modern açık mavi gri turuncu

Oturma odası genellikle bir apartmandaki en büyük odadır ve aynı anda birkaç işlevi yerine getirir – TV karşısında rahat akşamlar geçirdiğiniz, partiler düzenlediğiniz ve konukları davet ettiğiniz yerdir. Oturma odasında genellikle bir yemek alanı ve hatta bir mini mutfak bulunur – bu durumda, “yemek-içeride yemek” denilen mutfaktan söz edilir. Tüm bu nedenlerden dolayı, bu odanın renk tasarımı bir meydan okumadır çünkü renkler düşündüğünüzden daha önemli bir rol oynamaktadır. Bir odayı optik olarak büyütebilir veya küçültebilir, daha açık veya daha koyu hale getirebilir ve insanların ruh hali üzerinde güçlü bir etkiye sahip olabilirler – bu gerçek zaten ünlü psikologlar tarafından bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Son olarak, renk tasarımı da oturma odasının bütünsel görünümü için önemlidir – eğer mobilyalarla uyumluysa, sonuç zarif, uyumlu bir oda görünümüdür. Bu yazıda bulacağınız son moda duvar boyası fikirlerini oturma odanızı yenilerken model olarak kullanabilirsiniz. Aşağıda, bu görevde size yardımcı olabilecek bazı ipuçları da bulunmaktadır. Önerilerimizi beğeneceğinizi umuyoruz!

Duvar tasarım fikirleri – oturma odası

Trend renkleri 2017 duvar yeşil sarı turuncu

güzel yaşayan duvar boyası

Duvar tasarımı fikirleri oturma odası rengi açık mavi

oturma odası duvar rengi çikolata kahvesi

Trend renkleri 2017 duvar tasarımı sinyali sarı gri

Hassas pastel nüansları oturma odası için duvar tasarım fikirleri

duvar tasarımı oturma odası renkleri çikolata kahverengi

Duvar renkleri oturma odası vurgulu duvar kırmızı

Duvar tasarımı oturma odası sarı ve gri

Mobilya oturma odası İskandinav tarzı nötr renk düzeni

Oturma odasında mükemmel renk düzenini nasıl yaratırsınız? İstediğiniz sonucu elde etmek için bazı net kurallara uymalısınız! Her şeyden önce, mevcut alanı düşünmelisiniz. Oturma odası geniş mi yoksa oldukça küçük mü? Küçük salonlar sadece sarı, pembe ve turuncu gibi sıcak nüanslardan faydalanabilirken, daha büyük salonlarda alanı görsel olarak azaltmak için koyu duvar renkleri de kullanabilirsiniz. Bu durumda başarılı renk kombinasyonları örneğin mor ve çikolata kahvesi, koyu mavi ve gri veya bordo ve antrasittir. Odadaki aydınlatma koşulları da çok önemlidir. Oturma odanız güneye veya batıya bakıyorsa ve tüm gün güneş ışığı alıyorsa, duvarları parlak sarıya boyamanız önerilmez. Bu durumda, pencerenin karşısındaki duvarı seçtiğiniz koyu vurgu rengine boyamak çok daha iyidir. Ve tam tersi – örneğin kuzeye bakan daha koyu oturma odaları için turuncu, kırmızı veya gök mavisi gibi parlak bir renk seçebilirsiniz. Vurgulu duvarlar da odanın gerçek bir özelliğidir, bu nedenle ancak bu fikri oturma odanızda uygularsanız fayda sağlayabilirsiniz..

Oturma odasının mükemmel renk tasarımı için duvar boyası fikirleri ve faydalı ipuçları

oturma odası fikirleri duvar tasarımı nötr

İç dekorasyon oturma odası egzotik desen nötr duvar rengi

Duvar boyama fikirleri dut renkleri pastel nüanslar

Duvar renkleri paleti fikirleri oturma odası koyu gri

oturma odası renkleri duvar geometrik desen

Trend renkler 2017 duvar tasarımı mercan rengi

Trend renkler 2017 lavanta nane yeşili oturma odası tasarım fikirleri

Duvar tasarım fikirleri oturma odası duvar renkleri beyaz turuncu

güzel yaşam duvar boyası çikolata kahverengi modern oturma odası

Mobilya ve iç tasarım, oturma odasının renk şeması için özellikle önemlidir. Modern ve şık bir sonuç elde etmek için mobilyaların duvar tasarımı ile uyumlu olduğu bir renk düzeni tercih etmelisiniz. Cesur nüanslara sahip mobilyalarınız varsa – örneğin sarı renkte rahat bir döşemeli kanepe, vurgulu duvarların yardımıyla çok daha iyi vurgulayabilirsiniz. Bu, örneğin sarı kanepenizin arkasındaki duvarı yeşile boyamak anlamına gelir. Sarı ve yeşilin yanı sıra yeşil ve turuncu da oturma odanızda rahat bir ambiyans yaratacak oldukça trend ve neşeli renk kombinasyonlarıdır. Şu anda, narin pastel ve kum nüansları da çok moda. İnce ve güçlü bir şekilde belirgin sakinleştirici etkiye sahiptirler. Ayrıca pastel renkler neredeyse tüm diğer nüanslarla birleştirilebilir ve oturma odasında yaratıcı tasarım çözümleri için mükemmel bir arka plan oluşturur. Son zamanlarda, nane yeşili ve lavanta kombinasyonu özellikle popüler hale geldi ve iç mekana sade bir görünüm kazandırdı. Ayrıca bazı mobilya stillerinin belirli renk şemaları gerektirdiğini de bilmelisiniz – örneğin İskandinav tarzında nötr duvar renkleri bir zorunluluktur. Profesyonel bir sonuç istiyorsanız, bir iç mimardan tavsiye almak en iyisidir..

Duvar renkleri fikirleri oturma odası beyaz pembe vurgular

Pişmiş toprak rengi duvar oturma odası

Pişmiş toprak rengi oturma odası şöminesi gri ahşap paneller

Bordo renkli oturma odası duvar tasarımı

Duvar rengi mavi oturma odası tasarım fikirleri

Duvar renkleri fikirleri oturma odası vurgulu duvar dut kırmızısı

Yemek alanı kum rengi ile oturma odası duvar renkleri fikirleri

Renkler duvar oturma odası pastel tonları

duvar renkleri yeşil ve beyaz oturma odası

Duvar tasarımı oturma odası çikolata rengi