Küçük mutfaklar camdan sıçrama korumaları kurar

Küçük mutfakların kurulumu zor mu? Kendinizi tam tersine ikna etmek için yazımızı okuyun! Çünkü yalnızca birkaç ipucu, püf noktası ve doğru planlama ile mevcut alanı akıllıca kullanabilirsiniz, böylece sonunda mutfağın düzenli ve davetkar görünmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıda ayrıca küçük mutfaklar için özel olarak geliştirilmiş ve model olarak kullanılabilecek bazı modern tasarım fikirleri sunuyoruz. Bunun size ilham vermesine izin verin ve istenen sonucu elde etmek için ipuçlarımızı takip edin! Size mobilya ile çok eğlenceli ve başarılar diliyoruz!

Küçük mutfaklar için tasarım fikirleri – mevcut alanı akıllıca kullanın

küçük mutfaklar kurmak L şekli minimalist tarzda

küçük mutfaklar şık bir şekilde mavi vurgular sunar

Modern yemek alanları olan küçük mutfaklar kurun

küçük mutfaklar renkli vurgular şık

Küçük mutfaklar, vurgulu karoları sade bir şekilde döşer

Vurgulu aydınlatma ve fayanslı aynalarla küçük mutfaklar kurun

Küçük mutfaklar kurun Sıçrama koruma camı harika bir görünüm

küçük mutfaklar orijinal vurgulu fayanslar kuruyor

küçük mutfaklar tasarım ipuçları modern ahşap cepheler

Küçük mutfağı, ihtiyacınız olan her şey için yeterli alana sahip olacak şekilde kurmak – gereçler, mutfak eşyaları vb. başlı başına bir zorluktur. Yine de imkansız değil ve bunun kanıtı bu makalede bulunabilir! Daha önce de belirtildiği gibi, burada size mutfak tasarımını nasıl planlayacağınızı, doğru mobilyayı nasıl seçeceğinizi, renkleri ve yüzeyleri nasıl birleştireceğinizi anlatıyoruz, böylece sonunda mutfağınız hayal ettiğiniz kadar etkileyici görünecek! Odayı sıkışık ve dağınık göstermeden modern tasarım ve işlevselliği birleştirmek mümkün – bu etkiden kesinlikle kaçınmalısınız. Bu nedenle dikkatli planlama, küçük mutfak tasarımında ilk önemli adımdır. Beyaz bir kağıt alın ve önce odanın kaba bir taslağını yapmaya çalışın. O zaman hayalinizdeki mutfağın nasıl olması gerektiğini hayal edin: sadece yemek pişirmek değil, aynı zamanda yemek yiyip orada oturmak ister miydiniz? Bu durumda sandalyeler ve yemek masası için biraz alana ihtiyacınız var. Soba, buzdolabı ve lavabo olmak üzere üç nokta tarafından belirlenen “çalışma üçgeni” de önemli bir rol oynamaktadır. Aradaki mesafeler mümkün olduğunca kısa olmalıdır. Ayrıca çatal bıçak ve diğer tüm mutfak eşyalarını saklayabileceğiniz dolaplara da ihtiyacınız var. Tipik mutfak kat planları L veya U şeklinde, tek satır ve iki satırdır. Ayrıca küçük bir yemek alanı planlıyorsanız L şekli tercih edilir ve mutfağınız gerçekten küçükse U şekli size maksimum çalışma alanı ve depolama alanı sağlar. Uzun duvarlı dar mutfaklar için bir ve iki hatlı varyant en iyi seçenektir. Ayrıca mutfağı üç duvar üzerine planlayabilir veya modern ve pratik bir mutfak adası tercih edebilirsiniz. Çizim yaparken fikirlerinizi oda koşullarına uyarlamaya çalışın..

Küçük bir mutfağın döşenmesi: renk şeması, aydınlatma, mobilya ve ev aletleri seçimi

küçük mutfaklar sarı orijinal lambalarda vurgular kurar

küçük mutfak sıçrama koruma aksan fayans geometrik

Küçük mutfaklar beyaz cepheler sıçrama koruyucusu ahşap kurdu

beyaz küçük mutfak modern tasarım fikri

dar ve küçük mutfaklar için en iyi fikirler

Romantik bir vintage görünüme sahip küçük mutfaklar kurun

küçük mutfaklar geri sıçrama hücre deseni kurdu

Küçük mutfakları işlevsel ve pratik bir şekilde döşeyin

küçük mutfaklar retro tarzda fikirler oluşturuyor

küçük mutfaklar vurgulu kiremit üçgenleri kurar

Hayalinizdeki mutfağın bitmiş taslağı önünüzde zaten varsa, renk tasarımına geçebilirsiniz. Küçük mutfaklar için açık renkler en iyi seçenektir çünkü odayı daha büyük gösterir. Harika bir fikir, vurgulu duvarlar tasarlamak, renkli bir çini ayna veya modern cam sıçrama koruyucusu seçmektir. Mutfağın çok steril görünmemesi, davetkar ve rahat görünmesi için beyaz dolap cephelerini açık renkli ahşapla birleştirebilirsiniz. Modern renk tasarımı söz konusu olduğunda, narin pastel nüanslar bugün çok revaçta ve tek kelimeyle güzel görünüyorlar. Tezgahlara da biraz dikkat etmelisiniz – sadece genel resimle renk açısından eşleşmemeli, aynı zamanda yüksek kaliteli, çizilmeye ve ısıya dayanıklı olmalıdır. Özellikle çalışma yüzeylerinin çevresinde yeterli aydınlatmaya sahip olduğunuzdan emin olun. Ve birkaç LED ışıkla orijinal vurguları ayarlayabilirsiniz. Mobilya ve ev aletleri seçimi söz konusu olduğunda, IKEA gibi büyük mobilya mağazaları ve mağazaları, inanılmaz miktarda yerden tasarruf sağlayan küçük mutfaklar için özel tekliflere sahiptir. Ankastre dolaplar ve buzdolabı veya fırın gibi elektrikli aletler, mutfağı hayal edebileceğinizden çok daha geniş gösterecektir! Sadece internetteki tekliflere bir göz atmalı ve en çok beğendiğiniz fikirleri seçmelisiniz. Dediğim gibi, fotoğraflarımızdan da ilham alabilirsiniz..