Neden bir meyve sıkacağına ihtiyacımız var? Bir meyve sıkacağı sadece meyve ve sebze tüketimini çocuklar ve yetişkinler için özellikle kolay ve keyifli hale getirmekle kalmaz. Meyve ve sebzeleri meyve suları şeklinde tüketmek de mide-bağırsak sistemimiz için çok daha naziktir. Bu nedenle taze sıkılmış meyve suları, özellikle hassas mideleri olan kişiler için daha iyi tolere edilir ve bu nedenle çiğ meyve ve sebzelere iyi bir alternatiftir. Son olarak, sağlıklı meyve suları da çok seyahat eden ve "enerjiyi uzaklaştır" ihtiyaç duymak.

elma harika fikirler yavaş meyve sıkacağı

Meyve sıkacaklarının çalıştığı farklı prensipler

Farklı çalışma prensiplerine sahip farklı meyve sıkacağı türleri vardır. Bunlar aynı zamanda fiyat aralığını da belirler. Daha ucuz meyve sıkacakları santrifüj prensibiyle veya buharla çalışır.

Ayrıca birde şu var sözde yavaş meyve sıkacakları veya soğuk meyve sıkacağı. Bu, bir pres silindiri veya pres vidası yardımıyla meyve suyu sıkma. En yeni cihazlarda ayrıca çift bıçak adı verilen iki özellikle keskin bıçak bulunur. Bunlar, taze meyve ve sebzeleri önce küçük parçalara ayırmak için kullanılır. Bunlar daha sonra hafifçe ezilir. Son olarak pres silindiri yardımıyla sıkıştırılır ve ekrana bastırılır. Yavaş meyve sıkacakları daha pahalıdır, ancak meyve ve sebzeleri daha yavaş ve dolayısıyla çok daha nazikçe sıkarlar..

günlük yaşam için enerji modern tasarım

Yavaş meyve sıkacaklarının avantajları nelerdir??

Yavaş bir meyve sıkacağı, çok yüksek bir sıcaklık yaratmadan meyve suları verir. Bu sayede kullanılan ürünlerin önemli içerikleri daha iyi korunur, bu da meyve sularının özellikle vitamin, mineral ve antioksidanlar açısından zengin olduğu anlamına gelir..

Farklı Yavaş Meyve Sıkacağı modelleri arasındaki farklar

Bireysel Yavaş Meyve Sıkacağı modelleri arasında belirli farklılıklar vardır. Daha önce de belirtildiği gibi, yeni cihazlar sadece bir baskı silindiri ile değil, aynı zamanda meyve veya sebzelerin preslenmeden önce kesildiği iki özellikle keskin bıçakla donatılmıştır. Temel olarak, eski nesil bir modele sahip yüksek kaliteli bir cihaz elde edersiniz ve buhar veya santrifüjlü bir meyve sıkacağından daha iyi sonuçlar elde edersiniz..

harika sebze fikirleri olarak moheren

Bu, taze meyve ve sebzelerden yapılmış sağlıklı bir karışık içecek oluşturur.

Kullanılan gıdaların yüksek kaliteli meyve sıkacakları ile ne kadar dikkatli işlendiğini anlamanız için taze meyve sularının hazırlanma sürecini o kadar detaylı anlattık ki. Sonuç, mideyi yormayan ve tadını çıkarması kolay bir sıvı karışımdır. Bununla birlikte, aynı zamanda, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar gibi, tümü sağlık için gerekli olan, mümkün olan en yüksek miktarda değerli bileşenleri içerir..

yavaş meyve sıkacağı modern tasarım

İyi meyve sıkacaklarının menşe ülkesi

Bazı ülkeler, belirli malların üretiminde özellikle iyi uzmanlaşmıştır. Bu aynı zamanda yavaş meyve sıkacakları için de geçerlidir. En iyi meyve sıkacakları genellikle Kore’den gelir. En az iki nedenden dolayı bunun için mükemmel bir temeliniz var. Bir yandan, bu ülkede sağlıklı meyve sularının hazırlanmasında çok uzun bir gelenek var. Yani yerel piyasada arz çok ama buna da büyük bir ihtiyaç var. Ayrıca, diğer birçok Asya ülkesi gibi Kore de yüksek kaliteli mutfak aletleri üretiminde uzun bir geleneğe sahiptir..

böylece madeni paraları başarıyla temizleyebilirsiniz

Yavaş meyve sıkacağı meyve sularının tadını çıkarmak için ipuçları

Taze meyve suları tüketmek için bazı ipuçları:

  • Meyve sularını aç karnına veya katı bir yemek yedikten yaklaşık iki saat sonra içmek en iyisidir. Günlük yaşamda gıda birleştirme ilkelerine bağlı kalmak, sağlığınız ve gastrointestinal sistemin işleyişi için çok önemlidir..
  • Kullanılan ürünlerin seçiminde bir değişiklik hedefleyin.
  • Midede bir ağırlık olmaması için tek çeşit meyve veya sebzenin suyunu içmek en iyisidir. Ancak narenciye ve muz kombinasyonları da mümkündür. İkisi de birbirini nötralize eder ve sonuç mideyi yormayan bir karışımdır..
  • Hem sebze hem de meyve suları, bazı durumlarda hindistancevizi sütü ile chia tohumları ve fındıklarla birleştirilebilir. Bu, özellikle kahvaltı için mükemmel olacak dolgulu karışık içecekler yaratır.. birçok ürün ve bir meyve sıkacağı