Yazı sabırsızlıkla bekliyoruz ve bugün bir başka yaz meyvesine daha yakından bakmak istiyoruz: şekerli kavun. Tatlı şeyler yemeyi seven ama yine de sağlıklı bir diyete güvenenler şekerli kavunlarla damgasını vuracak. Yaz aylarında, bunlar sadece sıcak günlerde harika bir susuzluk giderici olmakla kalmaz, aynı zamanda çok sayıda sağlıklı besin içerirler. Bakalım neymişler ve şekerli kavun yemenin faydaları nelermiş.!

 Şeker kavunu – gerçekten sağlıklı ve çok lezzetli!

şeker kavun lezzetli yaz meyveleri sağlıklı gıda

şekerli kavun hakkında ne biliyorsun?

Şeker kavununun botanik terimi Cucumis melo’dur. Burada kavunun meyve mi yoksa sebze mi olduğunu açıklamak önemlidir. Salatalık ve balkabağı ile birlikte kabakgiller ailesine aittir. Başka bir deyişle, botanik açıdan kavun bir sebzedir. Öyle olsa bile, genellikle bir meyve için alınır..

Bu nedenle, şekerli kavun, karpuzdan çok salatalık ile daha yakından ilişkilidir. Her iki susuzluk giderici benzer görünse de, aslında başka farklılıkları da var. Şeker kavun durumunda, tohumlar posanın ortasında toplanırken, karpuz durumunda posanın her yerinde bulunabilirler. Şekerli kavunların kabuğu ve posası da karpuzlarınkinden daha yumuşaktır..

Büyük miktarlarda fruktoz, kavunları özellikle tatlı yapar.

Şekerli kavun yemek sağlığa faydaları nelerdir

Üç ana şeker kavun türü

Şeker kavunu birkaç çeşit kavun içerir. Boyut, görünüm ve tat bakımından farklılık gösterirler. Ballı kavun, kavun kavunu ve Galia kavunu olarak da adlandırılan net kavun, en iyi bilinenleridir..

Tatlı ve sulu kavun

Honeydew kavun pürüzsüz bir şeker kavundur. Sarı ve oval bir şekle sahiptir. Kabuk uzun süredir çizgili. Bu çok çeşitli kavun. Beyazımsı bir hamura sahiptir ve tadı çok tatlıdır. Ballı kavunlar, jambonla birleştirildiğinde başlangıç ​​olarak idealdir..

ağ kavun

Bu kavun türü, ağ benzeri yüzeylerin bulunduğu yeşil, sarı veya açık kahverengi bir yüzeye sahiptir. Çoğu durumda, kağıt hamuru turuncudur. Bir ağ kavun türü olan Galia kavunu yeşilimsi bir renge sahiptir. Tatlı olarak harikalar.

kavun kavun

Bu kavun türü çok çeşitli görünebilir. Kabuk, siğil benzeri yükselmelerle pürüzsüz veya düzensiz olabilir. Tadı da değişebilir: tatlıdan nötre. Hamuru biraz daha sert olduğu için çeşitli yemeklerde popüler bir malzemedir..

Şekerli kavunlar, sıcak yaz günlerinde serinlemenin harika bir yoludur.

Şekerli kavun yiyin neden bilmeye değer

Şeker kavunları – önemli maddelerle dolu yaz meyveleri

Karpuzlar su bakımından zengindir. Adından da anlaşılacağı gibi, aynı zamanda göreceli içerirler. çok fruktoz. arasında düşük yağ içeriği ve içerdiği sayısız vitamin, onları yaz aylarında sağlıklı bir diyet haline getirir..

Şeker kavunları da zengindir. Provitamin A. Tuhaf meyvelerde de C vitamini, B vitaminleri, biotin ve Folik asit içermek. potasyum ve kalsiyum tatlı meyvedeki diğer önemli besinler.

Diğer birçok bitkinin aksine, tatlı özsu kavun lif açısından özellikle zengin değildir. Bunlar sindirime iyi gelse de bazı kişilerde rahatsızlığa neden olabilir. Yani hassas bir mideniz varsa kolayca şekerli kavun yiyebilirsiniz..

Şeker kavunları cilde iyi gelir

Şekerli kavun sağlıklı beslenme bilmeye değer

Şeker kavunları hakkında daha fazla ipucu

  • Tamamen olgunlaşmış kavunları, sapının ucundaki tatlı kokudan tanıyabilirsiniz..
  • Şekerli kavunları buzdolabında saklamamanız tavsiye edilir. Bunları oda sıcaklığında saklamak en iyisidir. Soğuk servis etmek isterseniz 2 saat önce buzdolabına koyun..
  • Şeker kavunları genellikle saf olarak yenir. Meyve salatalarında ve tatlılarda tadı harikadır. Bununla lezzetli pasta malzemeleri ve smoothieler de hazırlanabilir..

Şekerli kavunlar, şeklini korumak isteyen herkes için harika bir seçimdir.

şeker kavun sağlığa faydaları uyarıları bilmek iyi

Şeker kavunları hemen hemen tüm tropikal ve subtropikal ülkelerde yetiştirilmektedir.

Şeker kavun lezzetli sağlıklı taze yaz meyveleri

Bu yemek popüler bir serinletici atıştırmalıktır.

Şeker kavun taze susuzluk giderici yaz meyveleri

Şeker kavunları da meyve salatalarında bir bileşen olarak kullanılır.

Şekerli kavun lezzetli yaz yemekleri taze susuzluk gidericiler

Şeker kavunlarının çekirdeklerini kazımak kolaydır

Şekerli kavun sağlıklı beslenin sağlıklı kalın ipuçları

Şeker kavunu ikiye bölerseniz bunlar bir kaşıkla kolayca çıkarılabilir.

Sağlıklı yaşam bilmeye değer şeker kavun ilginç gerçekler yiyin

Birçok kavun türü için genel bir terim olarak şeker kavun

Farklı çeşitlerin şeker kavun hamuru rengi

500 farklı kavun türü bilinmektedir.

Şekerli kavun sağlıklı beslenme yaz sağlıklı yaşam ipuçları

Şekerli kavun sağlıklı yemek yaz ipuçları

şeker kavun sağlıklı gıda yaz meyve yemek

Şeker kavun sağlık etkileri sağlıklı yaz yeme