Siz de bayram mevsimini zorunlu kilo alımıyla ilişkilendirenlerden misiniz? O zaman dikkat edin, çünkü size iyi haberlerimiz var: Diyetisyenler artık çok miktarda lezzetli yemekle kendinizi şımartabileceğinizi ve aynı zamanda formda kalabileceğinizi iddia ediyor! Her zaman yiyeceğin miktarına değil, türüne bağlıdır. İyi bir form elde etmek söz konusu olduğunda, şu ana kural geçerlidir: Vücudumuz için iyi olan her şey, vücudumuz tarafından aynı derecede etkili ve kolay bir şekilde işlenir. Örneğin: avokado veya bazı balık türleri yağlı olabilir ama içerdikleri yağlar metabolizmamız için çok faydalıdır. Buna göre, vücut tarafından hızla özümlenirler ve bizi şişmanlatmazlar! Bu mantığa göre Noel döneminde büyük miktarlarda sağlıklı beslenmek de mümkün. İşte bunun nasıl yapılacağına dair ipuçlarımız.

Avokado eti doyurucu ve sağlıklıdır

sağlıklı gıda karışık salata

Çok miktarda sağlıklı yiyecek satın alın

Bayram mevsimi özellikle iki büyük tehlikeyi beraberinde getiriyor: Birincisi, çok miktarda sağlıksız yiyecek yiyeceksiniz. İkincisi, çok miktarda yemek yedikten sonra aniden sıkı bir diyete başlayarak kendi vücudunuzu şaşırtmak olacaktır. Bu durumların her ikisi de vücut için streslidir, ancak buzdolabını sağlıklı yiyeceklerle doldurarak önlenebilir. Bu sizi doğru yiyeceklerle dolu tutacak ve böylece zararlı ayartmalara karşı çok daha güçlü olacaktır..

Vücudunuzu hem doyuran hem de rahatlatan birçok yemek seçeneği var! İşte tam da bu nedenle sağlıklı beslenme birçok süpermarket ve satış zinciri için bir numaralı önceliktir. Bu onlar için de geçerlidir, örneğin mevcut kuruş anlaşmaları. İnanılmaz sayıda farklı lezzetli ve sağlıklı sebze içerirler. Ayrıca burada birkaç çeşit balık ve et var..

Birçok kolay tarif balık ve sebzeleri içerir

balık-ve-sebze-sağlıklı beslenme

Gıdaları birleştirmek

Sağlıklı besinlerin seçiminin yanı sıra doğru kombinasyonları da büyük önem taşımaktadır. Örneğin karbonhidrat ve peyniri aynı anda yemek, sağlıklı beslenmeye oldukça olumsuz bir örnek olacaktır. Büyük miktarlarda bile sizi şişmanlatmayan sağlıklı yiyecekler arasında balık ve sebzeler yer alabilir. Patates veya pirinç gibi karbonhidrat içeren sebzeler de et veya balıkla eşleştirilebilir. Bu durumda, miktarlara bağlıdır. Burada şu kural geçerlidir: Et ve dolgu maddeleri bir porsiyon içinde kapalı bir yumruktan daha büyük olmamalıdır. Öte yandan salatalar daha büyük miktarlarda tüketilebilir. Bu, iki önemli nedenden dolayı faydalıdır: Bir yandan, tatlılar veya alkol gibi sağlıksız gıdaların zararlı etkilerini önemli ölçüde etkisiz hale getirir. Ayrıca zararlı yiyecekler için istek duymaya daha az eğilimli olacaksınız..

Doldurarak ve sağlıklı beslenerek normal beslenme alışkanlıklarımızı doğal yollarla geri kazanabiliriz.

sağlıklı gıda doldurma fikri

Festival sezonu için adım adım sağlıklı yiyecekler

Festival sezonu burada! Bu süre zarfında sağlıklı bir yemek hazırlamaya nasıl devam edeceğiniz konusunda size özel ipuçlarımız var. İşte izlenmesi gereken bazı kolay adımları içeren bir hazırlık planı:

          1. Önümüzdeki iki ila en az üç hafta için lezzetli tarif fikirlerinin bir listesini yapın.

Aynı zamanda doyurucu ve sağlıklı olmalıdırlar. Listenizin en az %50 ila %80’i basit tariflerden oluşmalıdır ve diğerleri biraz daha karmaşık olabilir..

          2. Onlar için ihtiyaç duyacağınız ürünlerin bir listesini yapın.

Daha uzun süren herhangi bir şey önceden getirilmelidir. Daha sonra satın alınacak ürünlerin listesi kolay erişilebilir olmalıdır..

          3. Çeşitli tarif fikirlerini önümüzdeki haftalara yayın.

Doyurucu olanlar bayram günlerine atanmalı, daha sağlıklı olanlar ise yılbaşından sonraki ve özellikle yılbaşından sonraki zaman için planlanmalıdır. Tüm tarifler doyurucu olduğu için normal bir diyete doğal bir geçiş sağlanır..

Son ipucu: Elinizde bir sürü sağlıklı içecek bulundurun ve çok fazla şeker ve hurma yağı içermeyen tatlıları arayın.!

Mutlu partiler dileriz!

sağlıklı yemek karışık alat

sağlıklı yemek harika sebzeler

harika ve farklı sebzeler sağlıklı yiyecekler