Spirulina algleri (Spirulina platensis), tek hücreli mavi alglere aittir. En büyük protein ve besin kaynaklarından biri olarak kabul edilirler ve bu nedenle “dünyanın en iyi gıdaları”na aittirler. Bu eşsiz bitkilerin, üç buçuk milyar yıl önce dünyadaki yaşamın kökeninden sorumlu olduğuna inanılıyor. Az kalsın Mavi gezegenimizdeki oksijenin %90’ı sonuçta alglerden kaynaklanır. Tüm canlıların yediği besinler az çok onlarla ilgilidir. Taze ve kurutulmuş haldeki Spirulina algleri, “tecuitlatl” olarak adlandırdıkları ve böylece vücutlarını gençleştirip güçlendirdikleri eski Aztekler ve Mayalar tarafından hala biliniyordu. Bugünün makalesinde, bu süper besine yakından bakacağız ve size tıp ve homeopatinin onu neden bu kadar sağlıklı bulduğunu tam olarak göstereceğiz.!

Spirulina yosunu – doğa ananın bir mucizesi

Spirulina algleri vücut için çok sağlıklıdır harika eski süper gıda tozu isimleri

Spirulina yosununun bileşimi

Spirulina yosunu, tüm temel amino asitler, 17’den fazla farklı beta-karotenoid, omega-3 ve omega-6 yağ asitleri, güçlü probiyotik bileşikler, klorofil, gama-linolenik asit ve benzersiz pigmentler dahil olmak üzere 100’den fazla besin içerir. Spirulina yaklaşık %60-70 proteindir.

Bir dizi vitamin içerir ve özellikle A, E ve B gruplarından (B1, B2, B6, B12) büyük miktarlarda içerir. Spirulina’da bulunan mineraller de oldukça fazladır. Magnezyum, demir, kalsiyum, bakır, iyot, fosfor, selenyum, çinko ve manganez en önemlileri arasındadır..

Mucize alg aynı zamanda doğadaki en zengin antioksidan kaynaklarından biridir. Çiğ havuçtan 25 kat daha fazla provitamin A ve organik ıspanaktan 50 kat daha fazla demir içerir. Spirulina, E vitamini açısından çiğ buğday tohumundan üç kat daha zengindir. İçerdiği protein konsantrasyonu, balık ve etteki protein miktarının üç katını aşıyor. Sadece 1 gram kuru spirulina yosununda sadece 4 kalori vardır ve neredeyse hiç kolesterol yoktur..

Sağlıklı ve besleyici

Spirulina algleri vücut için bu kadar sağlıklıdır.Toz halindeki harika süper yiyecekler

Genel Sağlık İçin Spirulina’nın Faydaları

Sonbahar ve kış aylarında, insan vücudunun daha fazla uyarılmaya ihtiyacı vardır. sinir bozucu soğuk algınlığı ve grip ile başa çıkmak. Bu nedenle, antioksidanlar, mineraller ve vitaminler açısından zengin besleyici gıdalar tüketmek mutlak bir zorunluluktur. Spirulina yosunu ve ondan yapılan ürünler mükemmel bir alternatiftir. Anemi, hipoglisemi, ülser, hepatit, kardiyovasküler hastalıklar, kronik yorgunluk ve diğer birçok hastalıkta profilaktik etkiler gösteren güçlü alkalileştirici bir besindir..

Spirulina, sporcular ve fazla kilolarını hızlı ve yan etkisi veya yo-yo etkisi olmadan kaybetmek isteyenler için çok değerli bir takviyedir. Spirulina’da gama-linolenik asidin varlığı, kolesterol seviyelerini ve yüksek tansiyonu düşürür. Son derece zengin mineral içeriği, sağlıklı kemik, diş ve tırnakları korumak için gereklidir..

Spirulina ve matcha ile lezzetli süper yiyecek yer mantarı

Spirulina yosunları, spirulina mucizevi yosunları ile vücut enerji topları için çok sağlıklıdır.

Spirulina ayrıca serbest radikalleri nötralize ederek yaşlanma sürecini yavaşlatır. Güçlü antibakteriyel, antiviral ve antimutajenik özelliklere sahiptir.. Spirulina alarak alerjik reaksiyonların azaltılması Mevcut çalışmalarda zaten kanıtlanmıştır.

Spirulina özü ayrıca birçok kozmetik ürününde bir bileşen olarak kullanılır. Ana etkileri, cildin metabolizmasını, kan dolaşımını ve elastikiyetini uyarmak ve iyileştirmektir. Gelecekte, mucize alg, Mars’a seyahat eden astronotların diyetinin bir parçası bile olabilir. Yetiştirmesi kolaydır, bu da atık suyun geri dönüştürülmesine ve oksijenin üretilmesine olanak tanır.

Bir kaşık spirulina ve en sevdiğiniz tatlı çok daha sağlıklı

Spirulina algleri, mucizevi alg süper gıdası ile vücut peynirli kek için bu kadar sağlıklıdır.

Spirulina mucize yosununun doğru alımı

Spirulina algleri toz, tablet ve taze macun formunda bulunabilir. Her durumda, kontrollü organik ekimden geldiklerinden ve herhangi bir kimyasal bağlayıcı içermediğinden emin olmalısınız..

Spirulina’yı ilk aldığınızda, vücudunuzun uyum sağlaması için çok küçük dozlarla başlamanız gerekebilir. Günde bir çay kaşığı önerilen spirulina tozu miktarıdır. Doğrudan bir bardak suya dökebilir, karıştırıp içebilir veya çeşitli shake, smoothie, çorba, humus, sos ve sos, pilav, makarna, hatta dondurma ve diğer birçok tarife ekleyebilirsiniz. Spirulina yosununun eşsiz doğal pigmenti, her yemeğe parlak mavi-yeşil bir renk verir..

Smoothie kaseleri şu anda büyük bir hit

Spirulina yosunu vücut için çok sağlıklıdır, meyve ve fındıklı smoothie kasesi

Spirulina yosunu, dünya çapında ve muhtemelen yakında tüketilen temel bir besin ve süper besindir. Tam bileşenlerini ve vücudumuz üzerindeki etkilerini keşfetmeden çok önce, insanlar şifa ve performans artışı için spirulina tükettiler..

Spirulina algleri vücut için çok sağlıklı mucizevi alg ekimi yeşil mucize