Sitede remontant ahududu nasıl yetiştirilir. Video ve fotoğraf

İnternette remontant ahududu hakkında birçok bilgi ve eleştiri var. Çalıları çileklerle kaplıdır ve dona kadar meyve verir. Budama oldukça basittir ve kış için çalıları eğmenize gerek yoktur. Pek çok bahçıvanın, tüm normal ahududuları remontant olanlarla değiştirmeme arzusu vardır, bu yüzden en azından birkaç çalı olsun. Videoyu izleyin ve öğrenin, remontant ahududu nasıl yetiştirilir ve ona kendi ellerinle bak.

Remontant ahududu bakımı ve ekimi

Ancak, elbette, ilk bakışta her şey o kadar basit değil, bazı nüanslar da var. Yani soru şudur: sezon başına iki hasat elde etmek, ancak meyvelerin kalitesi en yüksek seviyede olmayacak veya tam teşekküllü bir bol hasat toplamak. Bunun nedeni, bitkinin yaz meyveleri sırasında çok fazla enerji alması ve sonuç olarak sonraki hasatın daha sığ hale gelmesi, tadın değişmesidir..

Remontant ahududu yetiştiriciliğine ciddi bir yaklaşım, tutma ve budama kurallarını incelemek, sonbaharda bile zengin bir hasat elde etmenize yardımcı olacaktır..

Remontant ahududu yetiştiriciliğine ciddi bir yaklaşım, bakım ve budama kurallarının incelenmesi, sonbaharda bile zengin bir hasat elde etmenize yardımcı olacaktır.ahududu budama

Remontant çeşidin yeni fidelerini dikmek için uygun bir zaman, Ekim ayının başı olan Eylül ayının sonu olarak kabul edilir. Bu süre zarfında genç bitkilerin güçlenmek, kışa hazırlanmak için zamanları olur ve ilkbaharda güvenle büyümeye başlarlar. Neden daha erken ekmiyorsunuz? Eylül ayına kadar, çalının kök sisteminin oluşumu henüz tamamlanmamıştır ve bu, fidenin hayatta kalma oranını kötü etkileyebilir..

Neden daha erken ekmiyorsunuz? Eylül ayına kadar, çalının kök sisteminin oluşumu henüz tamamlanmamıştır ve bu, fidenin hayatta kalma oranını kötü etkileyebilir.

Rusya’da yaz kısa olduğu için hızlı büyüyen, erken olgunlaşan çeşitler tercih edilmelidir..

Genç bir fide dikme teknolojisi basittir: sığ bir delik açın, gübre uygulayın, bir ağaç yoğurun, toprağı kazın ve etrafını sıkıştırın, unutmayın, bolca dökün.

Bakım kuralları aşağıdaki gibidir:

– yüzeysel olarak uzanan köklere zarar vermemek için toprağı gevşetmeyin;

– sezon boyunca bol sulama sağlar;

– bol bir hasat almanızı sağlayacak zamanında gübreleme;

– hastalıkları önlemek için çalıları biyolojik ürünlerle tedavi etmek.

Ahududu budaması yapmak

Gelecekteki hasat, budama kalitesine bağlıdır. Remontant çeşitlerde meyveler hem iki yıllık sürgünlerde hem de bir yıllık artışlarla oluşur. Yaşamın ilk yılının bir fidesinde bile, çiçeklerle kaplı ve meyve veren sürgünler ortaya çıkar. Bu nedenle, sonbaharda, meyve toplama tamamlandığında, tüm yıllık sürgünler kesilir ve onlardan üç santimetre kütük bırakılır..

Gelecekteki hasat, budama kalitesine bağlıdır. Remontant çeşitlerde meyveler hem iki yıllık sürgünlerde hem de bir yıllık artışlarla oluşur. Yaşamın ilk yılının bir fidesinde bile, çiçeklerle kaplı ve meyve veren sürgünler ortaya çıkar. Bu nedenle, sonbaharda, meyve toplama tamamlandığında, tüm yıllık sürgünler kesilir ve onlardan üç santimetre kütük bırakılır.

Bu arada, yıllık budama, çalıları sürgünlerde kışlayan böceklerden ve virüslerden korumaya yardımcı olur. Ve az miktarda karla, kesilmiş ahududu çalılarını yalıtmak zor olmayacaktır. İlkbaharda, tomurcukların durumuna bakılırsa, donmuş, kurumuş sürgünleri keserler..

Videoyu izleyin: Remontant ahududu nasıl budanır

Remontant ahududu bakımıyla ilgili adım adım videonun sizin için yararlı olacağını ve bu yıl büyük bir hasat yapabileceğinizi umuyoruz..

Videoyu izleyin: Onarılmış ahududu, dikim

Ayrıca okuyun: Sonbaharda ahududu bakımı nasıl yapılır