kendin yap bahçe figürleri

Kuşlar etrafta şarkı söylerken ve sitenin kendisi düzenliyken kırsalda vakit geçirmek güzeldir, fazladan ot ve yabani ot yoktur. Bu sonucu elde etmek için, çok çalışmanız, çiçek tarhları, meyve ağaçları dikmeniz, ilginç bir çit tasarımı, düz yollar yardımıyla ek konfor yaratmanız gerekir. Ülkede boş zamanlarını geçirmeyi seven çocuklarınız varsa, onlar için kendi ellerinizle bahçe figürleri yapabilirsiniz, sadece arsayı dekore etmekle kalmayacak, aynı zamanda çocukları da memnun edeceklerdir..

Makale, sıradan sıva kullanarak nasıl küçük bir şaheser yaratabileceğinizi tartışacak – mantar şeklinde kendin yap bahçe heykelciği.

Makale, sıradan sıva yardımıyla küçük bir şaheser - kendi elinizle mantar şeklinde bir bahçe heykelciği nasıl oluşturabileceğinize odaklanacaktır.

Bir bahçe heykelciği yapmak için gerekenler – bir mantar?

Çocuklar bu sürece dahil olabilir, çalışma onları büyüleyecek, ince motor becerilerinin, yaratıcı düşünmenin gelişimine katkıda bulunacaktır. Zamanla, arkadaşlarıyla bu tür figürleri kendi başlarına yapabilecekler..

Bu nedenle, alçı bahçe heykelciklerinin üretimi için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

Bu nedenle, alçı bahçe heykelciklerinin üretimi için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

1. Heykeller için alçı. Bir tane alamazsanız, bir çimento karışımı (çimento, kum, su) ile değiştirebilirsiniz, servis ömrü daha uzun olacaktır..

2. Tutkal (PVA mükemmeldir).

3. Vernik.

4. Boyalar (cam üzerinde çalışmak için özel akrilik boyalar satın almak daha iyidir).

5. Doğru boyutta fırçalar.

6. Pusulalar.

7. Basit kalem.

8. Ahşap oymacılığı için bir set (sıradan bir “çingene” iğnesi veya bir kırtasiye bıçağı yapacaktır).

9. Boş plastik şişe.

10. Bardaklar.

11. Elemanları birbirine yapıştırmak için su geçirmez yapıştırıcı.

12. Ayçiçek yağı.

13. Çamaşır sabunu.

14. Su.

Bahçe figürümüzün bacağını alçıdan yapıyoruz

İlk önce uygun şekil ve hacimde boş bir plastik şişe bulmanız gerekir. Süt şişesi mükemmeldir. Büro bıçağı veya makas kullanarak boynu kesin, ters çevirin, bu mantar için temelimiz olacak.

Bahçe figürümüzün bacağını alçıdan yapıyoruzBahçe figürümüzün bacağını alçıdan yapıyoruz

Sertleştikten sonra, bitmiş elemanı kırmadan alçının kalıptan dikkatlice çıkarılması gerekeceğini unutmayın. Bunu yapmak için, şişenin iç duvarları, rendelenmiş sabun, su ve bitkisel yağdan hazırlanması gereken bir çözelti ile bulaştırılmalıdır..

Sabunu ince bir rende üzerine sürün, bir bardağa dökün, oraya su dökün, yağ ekleyin, tüm malzemeleri iyice karıştırın, tamamen çözülmesini bekleyin. Silikon bir fırça alıp hazırlanan şişenin duvarlarını bir çözelti ile kaplıyoruz..

Talimatlarda belirtildiği gibi alçı (tümü değil, mantarın sapı için gereken miktar) yetiştiriyoruz. Elde edilen karışımı bir kalıba dökün ve tam kuruma anını bekleyin. Alçı tüketimini azaltmak için mantarın sapının içi oyuk yapılabilir. Bunu yapmak için, daha küçük çaplı bir plastik şişe alın ve boynu aşağı gelecek şekilde katılaşan karışımın içine sokun. Şişenin yükselmemesi için, örneğin bir taş gibi herhangi bir ağır nesne ile bastırılması gerekir..

Bir bıçak kullanarak şişeyi dikkatlice kesin, ortaya çıkan alçı figürlerini çıkarın.

Alçı, çabuk prizlenen ve kuruyan bir malzemedir. 40 dakika sonra alçı kalıbımız daha fazla çalışmaya hazırdır..

Bir bıçak kullanarak şişeyi dikkatlice kesin, ortaya çıkan alçı figürü çıkarın. Boşluk oluşturacak şekilde sokulan şişenin fazlalık (çıkıntılı) kısmı makasla kesilir. İş parçasını deforme etmemek veya çizmemek için her şeyi mümkün olduğunca dikkatli yapmaya çalışıyoruz..

Bir bahçe figürü için güzel bir şapka yapmak

Mantarın kapağını oluşturmaya başlayalım. Bunu yapmak için gerekli çapta bir bardak, kase veya tabak alıyoruz. İçini streç film ile kaplıyoruz. Filmi mümkün olduğunca sıkı bir şekilde tutturmaya çalışmanız gerekir, böylece kırışıklıklar ve kıvrımlar oluşmaz..

Bir bahçe figürü için güzel bir şapka yapmak

Daha sonra alçıyı talimatlarda açıklandığı gibi seyreltiyoruz ve elde edilen karışımı bir bardağa döküyoruz. 3-4 dakika bekletin ve bitmiş ayağı eşit şekilde yerleştirin (bacağın eğilmediğinden emin olun, aksi takdirde mantar çarpık olur). Bundan sonra, tamamen kuruyana kadar 30 dakika bekletin..

Alçıdan bir bahçe heykelciği için temel yapmak

Mantar tamamen katılaştıktan sonra üzerine yerleştirileceği bir platform yapmanız gerekir. Bunu yapmak için, gerekli çapta bir kase veya tabak seçin, streç filmle örtün (mantar kapağında yaptığımız gibi), alçı karışımını dökün. Mantarı oraya da batırabilirsiniz, ancak çıkarılabilir hale getirmek daha iyidir, bu durumda süslemek ve boyamak çok daha uygun olacaktır..

Bahçe figürleri için alçı tabanBahçe figürleri için alçı taban

Bölünmüş kalıp yapmak için mantar bacağını streç film ile sarıyoruz ve kalıbın tabanına batırıyoruz..

40 dakika sonra heykelciği çıkarıyoruz, selofanı çıkarıyoruz ve bitmiş mantarın tadını çıkarıyoruz..

Şapkayı süslemek istiyorsanız, çiçekler, yapraklar, kelebekler, arılar vb. Şeklinde çeşitli küçük alçı figürinler yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, bunu yapmak için bir emülsiyonla yağlanması gereken özel kalıplara ihtiyacınız olacak. bitmiş ürünleri elde etmek daha kolay.

Bitmiş mantarı iki gün boyunca ılık bir yerde kuruturuz, odada cereyan olmaması arzu edilir..

Orijinalinden ayırt edilemez: bir bahçe heykelciği yaparız

Alçı tamamen kuruduktan sonra süslemeye ve süslemeye başlayabilirsiniz. Başlamak için, bir kağıda bir eskiz çizmeniz, bitmiş üründe görmek istediğiniz tüm detayları çizmeniz gerekir (bu bir pencere, kapı, çimen, kelebek vb. olabilir). Bundan sonra, basit bir kalem kullanarak tüm unsurları mantara aktarın. Ardından, büyük bir iğne ile donanmış hacim ekleyin.

Orijinalinden ayırt edilemez: bir bahçe heykelciği yaparızBir bahçe heykelciği süslüyoruz

Bitmiş ürünü boyama işleminden önce astarlamak daha iyidir. Bu, toprak karışımları veya su ile bir PVA tutkalı çözeltisi kullanılarak yapılabilir. Çözeltiyi mantara uygulayın ve kurumasını bekleyin. Bundan sonra, bitmiş mantarı boyayın. Boyanın iyice kurumasını bekleyin ve birkaç kat vernik uyguladığınızdan emin olun..

Bitmiş ürünü boyama işleminden önce astarlamak daha iyidir. Bu, toprak karışımları veya su ile bir PVA tutkalı çözeltisi kullanılarak yapılabilir.DIY alçı figürler

Böyle bir bahçe heykelciği – kendin yap el sanatları bir yazlık evi süsleyecek, ona bir bükülme katacak, çocuklar memnun olacak ve ürünün yapım sürecinde memnuniyetle yer alacaklar.!

Konuyla ilgili bir video izleyin: Güzel alçı bahçe figürleri

Ayrıca BAHÇE bölümünde bahçe el sanatları yapmak için ilginç ustalık sınıflarına bakın.