Bahçe için profilaktin: kullanım talimatları, incelemeler

İlkbahar mevsiminde yaşayan her yaz, ağaçları ve çalıları zararlılardan tedavi etmelidir. Bugün piyasada birçok farklı ilaç var, ancak en iyisini seçmek için yorumları, kullanım talimatlarını okumanız gerekiyor. Bu makalede, öğreneceksiniz, bahçe için profilaktin nasıl kullanılır kendin Yap.

Profilaktin Nedir??

Yaklaşık bir ay koruyucu etkisi olan, haşere ve zararlılara karşı etkili bir hazırlıktır. Profilaktin bileşimi aktif maddeyi içerir – malathion ve sıvı parafin, sonuç ağaçları ve çalıları tedavi etmek için bir yağ emülsiyonudur. Malathion, geçen yüzyılın sonunda elde edilen bir organofosfatlı pestisittir. Malathion artık birçok bahçe haşere kontrol ürününde bulunur..

Zararlılara karşı ilaçlama için profilaktinİlkbaharda bahçeye Profilaktin püskürtmek

Erken ilkbaharda deneyimli bahçıvanlar, bu ilaç fitotoksik olmadığı ve yağmurla yıkanmadığı için profilaktin kullanmalıdır. Çare eylemi kenelere, yaprak bitlerine, yaprak kurtlarına, pul böceklere ve diğer zararlılara karşı yönlendirilir. Bütün bu böcekler, sonbaharda bile yumurta bırakmaları nedeniyle tehlikelidir ve daha sonra ilkbaharda aktif yaşama başlarlar, bu da ağaçlara ve çalılara zarar verir..

Bahçe için Profilaktin kullanımı için talimatlar

Paket üzerinde profilaktin ilacının nasıl seyreltileceğine dair ayrıntılı talimatları kesinlikle bulacaksınız. Bahçıvanlara göre, sprey çözeltisi %1 veya %3 yapılabilir. Profilaktin’in uzun etki süresi, bir yağ konsantresi olması, yani yapraklarda uzun süre kalmasıyla açıklanmaktadır..

Paketin üzerinde profilaktin ilacının nasıl seyreltileceğine dair ayrıntılı talimatları kesinlikle bulacaksınız. Bahçıvanlara göre, sprey çözeltisi %1 veya %3 yapılabilir. Profilaktin hakkında uzun süreli etkiProfilaktin kullanımı için talimatlar

0,5 litrelik şişenin tamamı bir kova su içinde çözülür. Maddenin tamamen çözülmesini beklemeyin ve daha iyi karıştırmaya çalışmayın. Profilaktin çözeltisi yağlıdır, bu nedenle mükemmel çözünme elde edemezsiniz. İncelemelere göre, Profilaktin’i hızlı bir şekilde çözmek için ılık su kullanılması gerektiğini öğrenebilirsiniz. Önce bahçe hazırlığını az miktarda suyla seyreltin ve ardından gerekli hacme getirin..

Bahçe için profilaktin hazırlığı sadece üremeden sonraki ilk saat için etkilidir, bu nedenle bahçedeki ağaçları çok uzun süre ilaçlamayı ertelemeyin. Ağaçların ve çalıların zararlılardan Profilaktin ile tedavisi tomurcuk kırılmasından önce gerçekleştirilir, çünkü şu anda zararlılar kışlamadan sonra kabuğun altından sürünmeye başlar..

Yağ bazı, Profilaktin’i diğer bahçe haşere kontrol ürünlerinden ayıran şeydir. Kullanım ve inceleme talimatları, bahçeyi erken ilkbaharda kendi elinizle tedavi etmek için doğru ilacı seçmenize yardımcı olacaktır..