Bahçe ve sebze bahçesinin kendin yap dekoratif tasarımı

Bir yazlık izlenimi, sadece bitki türünden ve sayısından değil, aynı zamanda ne kadar güzelce dekore edilmiş çiçek tarhları ve yataklar. Bahçe ve sebze bahçesi için kendin yap el sanatları da tasarımda önemli bir rol oynamaktadır..

Küçük bir sırrı paylaşmak istiyoruz: Çiçekler ve sebzeler ayrı ayrı dikilmek zorunda değildir, yatak tasarımına yaratıcı bir şekilde yaklaşırsanız tüm bitkiler birleştirilebilir. Bu yazıda, kendi ellerinizle nasıl kompakt ve rahat bir dikey çiçeklik yapacağınızı anlatacağız ve ayrıca dekoratif yataklar oluşturmak için bazı orijinal fikirler sunacağız..

Kül bloklarının dikey yatağı

Bir bitki yatağı, plastik şişeler, araba lastikleri veya borular gibi çok çeşitli malzemelerden yapılabilir. Bugün, içinde özel boşluklar bulunan kül bloklarının kullanımını önermek istiyoruz. Bir çiçeklik için dikey tasarımın avantajı, fazla yer kaplamaması, evin cephesiyle uyumlu bir şekilde harmanlanması ve arka bahçeye özgün bir görünüm kazandırmasıdır..

Bahçe için ana sınıf dikey çiçeklikBahçe için ana sınıf dikey çiçeklik

Malzemeler:

– katı ve yarım yapı taşları;

– sıvı Çiviler;

– demir levhalar;

– toprak ve bitkiler.

Bahçe için ana sınıf dikey çiçeklik

1. Bloklar geçiyorsa, yanlardan birinde uygun boyutta demir plakaların yapıştırılması gerekir. Bunu sıvı inşaat yapıştırıcısı ile yapmak kolaydır. Plakada, suyun dışarı akması için delikler açabilir veya blok ile metal arasında boşluklar olacak şekilde yapıştırabilirsiniz..

Kül bloklarının dikey yatağı

2. Tutkalın kurumasını bekleyin. Bloğu, demir plakaya basacak şekilde çevirebilirsiniz..

3. Yerleştirileceği sitenin alanını dikkate alarak çiçek tarhınız için bir tasarım yapın. Plakaların, bitkileri dikmeyi planladığınız blokların tüm boşluklarını yapıştırması gerekir..

4. Bir bloğun yüzeyine yapıştırıcı sürün ve diğerini üstüne yerleştirin. Blokları birbirini dengeleyecek şekilde yerleştirin ve çiçeklik bitkilerle birlikte toprağın ağırlığı altında dağılmasın.

5. Kül bloklarının deliklerine toprak dökün ve bitkileri dikin. Kıvırcık çiçekler böyle bir çiçek yatağında orijinal görünecek..

Blokları birbirini dengeleyecek şekilde yerleştirin

Bu dikey yataklardan birkaçını yapabilir ve site boyunca veya evin girişine yakın sitede simetrik olarak düzenleyebilirsiniz. Aynı tasarımı tekrarlamak, yeni bir blok kombinasyonu bulmak gerekli değildir, o zaman çiçeklik tamamen farklı görünecektir..

Ayrıca bakınız: Plastik şişelerden bahçe için el işleri

Dekoratif bir bahçe nasıl düzenlenir?

İşte bazı fotoğraf fikirleri ve ipuçları:

Dekoratif bir bahçe nasıl düzenlenir?

Süs bahçeleri bugün yaz sakinleri arasında giderek daha popüler hale geliyorlar. Artık ülkede sadece mahsul yetiştiremezsiniz, aynı zamanda estetik zevk de alabilirsiniz. Çiçekler, soğanlar, lahanalar, otlar, meyve ağaçları, sağlıklı yeşillikler, pancarlar, havuçlar böyle bir süs bahçesine ekilir. Bu durumda, bağımsız olarak tüm bitkilerin kombinasyonlarını oluşturabilirsiniz..

Bahçe ve sebze bahçesinin kendin yap dekoratif tasarımıBahçe ve sebze bahçesinin kendin yap dekoratif tasarımı

Öneririz:

1. Estetik açıdan çekici görünmeleri ve zamanından önce ölmemeleri için belirli bitki türlerinin fotofilikliğini hesaba katın..

Kendi elinizle bir bahçe ve sebze bahçesi nasıl düzenlenir

2. Bitkilerin renklerini birleştirin, örneğin mor fesleğen yeşilliklerle uyumlu görünecek.

3. Bitkilerin çiçek ve meyvelerinin şeklini dikkate alın.

Bir yazlık izlenimi, bitki sayısı ve çiçek tarhlarının ve yatakların ne kadar güzel dekore edildiği ile yaratılır.

4. Yaprak dökmeyenleri kısa ömürlü bitkilerle birleştirin, o zaman bahçede boşluk kalmayacak.

Yaprak dökmeyenleri kısa ömürlü ile birleştirin

5. Yataklara giden yollar, bahçeye giden ana yolla aynı malzemeden yapılmıştır..

Bahçeye giden ana yolla aynı malzemeden yataklara giden yolları yapın

Dekoratif bir sebze bahçesi, düzenli bir tarzda, yani bitkiler geometrik şekiller şeklinde ekildiğinde iyi görünecektir. Sebzelerden ağaçların etrafında kolayca kenarlıklar oluşturabilirsiniz, farklı yükseklikteki bitkileri değiştirirseniz iyi bir tasarım efekti elde edilir.

Yararlı bir video izleyin: Süs sebze bahçesi

Avrupa ülkelerinde sebze bahçeleri uzun zamandan beri düzenliliği, güzelliği ve şık tasarımı ile ayırt edilmektedir. Kendi ellerinizle farklı el sanatları ve çiçek tarhları yapın ve ayrıca yatakların tasarımını dikkatlice planlayın, ardından kişisel arsanız sadece bir vitamin deposu değil, aynı zamanda dış cephenin gerçek bir dekorasyonu olacak..