Bakır sülfat: bahçecilik ve bahçecilikte uygulama

Bugün bahçedeki ağaçları ve bahçedeki bitkileri işlerken bakır sülfatın nadiren kullanıldığını söyleyebiliriz. Gerçek şu ki, vitriolden daha etkili olduğu reklamı yapılan ilaçlar ortaya çıktı. Aslında, reklamlara güvenmemelisiniz. Mağazalarda satılan tüm kimyasallar aslında zararlıları öldürür. Ancak bakır sülfattan farklı olarak toprağa yerleşirler. Zamanla, meyveler aracılığıyla tüm kimya vücudumuza girer. Bu nedenle, yaz sakinlerinin “eski moda” yöntemleri nasıl kullanmaya çalıştıklarını daha sık tekrar görebilirsiniz..

Ağaçlar ve çalılar neden bakır sülfatla işlenir?

Ağaçlar ve çalılar neden bakır sülfatla işlenir?

Bitkilerin hastalanmaması, mantar toplamaması için ağaçların ve çalıların işlenmesi gerekir. Güvenilir bakım, yüksek kaliteli ve zengin bir hasadı garanti eder. En yaygın mantar öldürücü ilaç bakır sülfattır. Ekoloji kullanımından zarar görmez. Ancak uygulama, maddenin ağaç ve çalı zararlılarıyla aktif olarak savaşmanıza izin verdiğini gösteriyor..

Bahçecilik için vitriol, zararlıları, bitkilerdeki mantarları kontrol etmenin yanı sıra hastalıkları önlemenin bir aracı olarak kullanılır..

Bakır sülfat, bitkinin vejetatif döneminin bittiği veya henüz başlamadığı erken ilkbahar veya sonbahar sonlarında kullanılır. Zararlılar çok yaygın olduğunda bakır sülfat kullanabilirsiniz..

Püskürtme için bakır sülfat pişirme

Püskürtme için bakır sülfat pişirme

Tedavi solüsyonu kullanımdan önce hazırlanır. Sadece plastik veya cam kap kullanılır. Çözelti yüzde 1 veya 3 oranında hazırlanır. Çözeltinin gücünü somut hale getirmek için tozu ılık suyla seyreltmeniz ve ardından soğuk suyla seyreltmeniz gerekir..

Bordeaux bahçe karışımının hazırlanması

Bordeaux bahçe karışımının hazırlanması

Bakır sülfat ve kireç karışımına Bordo sıvısı denir. Hazırlamak için ihtiyacınız olan:

  • on litre su için 100 gram bakır sülfat ve aynı miktarda sönmüş kireç alın.

En zayıf çözelti bile yanıklara neden olabileceğinden bitkinin çok dikkatli kullanılması önemlidir. Bakır sülfat, genellikle kullanılması şiddetle tavsiye edilmeyen bir zehirdir. Kendinizi ondan korumak önemlidir..