Odun kesimlerinden kendin yap yolları. Adım adım talimatlar, video

Üzerinde bahçe yolları yoksa rahat bir banliyö bölgesi hayal etmek zor. Patikalar evi sadece bir çardak, havuz veya bahçeye bağlamakla kalmaz, aynı zamanda çevre düzenlemesinde de önemli bir rol oynar. Çok para harcamak istemiyorsanız deneyin ağaç kesimlerinden yollar yapmak kendin Yap. Bölgeyi dekore etmenin ve bir bölgeden diğerine geçmeyi kolaylaştırmanın basit ve özgün bir yolu.

Faydalı makale: Ülkedeki yollar için karolar

Adım adım talimatlar: kesimlerden nasıl iz yapılır

Çalışmaya başlamadan önce gerekli tüm malzemeleri hazırlayın:

  • Kenevir veya ağaçlardan kesimler
  • Kum
  • Çakıl
  • Su yalıtım kumaşı
  • Testere
  • Çekiç
  • Seviye göstergesi
  • Kum ıslatma suyu
  • Kürek
  • Kovalar

bir yazlık için tasarım seçeneği

Çalışmaya başlamadan önce orijinal ahşap malzemeyi dikkatlice hazırlamak gerekir. Bunun için kenevir dilimleri, genel olarak, stokta bulunan ağacın herhangi bir kısmı için uygundur. Bahçedeki ahşap yollar neme ve yüksek sıcaklıklara maruz kalacağı için ağaç türlerinin seçimini dikkatli bir şekilde düşünmelisiniz. Böylece meşe kesimleri yaklaşık 10 yıl, çam kesimleri 5 yıla kadar sürecek ve karaçam ağaçları ilk çekiciliğini birkaç on yıl boyunca kaybetmeyecek..

bahçedeki ahşap yollar b

Ayrıca okuyun: Ülkedeki kendin yap çakıl yolları

Önceden hazırlanmış bir kütüğünüz varsa, 20 cm yüksekliğe kadar kesimler halinde kesin, kütüğün genişliği ne kadar geniş olursa kesimin yüksekliğinin o kadar fazla olduğunu unutmayın. Bu, parçanın gücünü artırmak için gereklidir. Testere kesiminin uzun süre çürümemesi ve böceklerden etkilenmemesi için iyi işlenmiş olması gerekir..

Önceden hazırlanmış bir kütüğünüz varsa, 20 cm yüksekliğe kadar kesimler halinde kesin, kütüğün genişliğinin ne kadar büyük olduğunu unutmayın.

Çoğu zaman, bu amaçlar için, kaynatılması ve ardından testere kesimleriyle kaplanması gereken kurutma yağı kullanırlar. Keten tohumu yağının işlenmesi özel beceriler gerektirir, bu nedenle onunla dikkatli çalışın veya ahşabı çürümeye karşı korumak için hazır bileşikler satın alın. Kesimlerin yüksek kalitede işlenmesi için başka bir seçenek de alt kısmı bitümle kaplamaktır. Bakır sülfat yardımıyla ahşabı yapay olarak yaşlandırabileceksiniz..

günlük kabinlerden yol

Şimdi parçanın kendisini hazırlamaya başlayabilirsiniz. Rahatça dolaşmak için rotayı ve en uygun boyutu düşünün. Düzeltmek için uygun olması için küçük bir hendek yapmak da önemlidir. Hendek derinliği, testere kesiminin yüksekliğinden 5-10 cm daha fazla olmalıdır, hendeğin genişliği rayın genişliğine bağlıdır. Açmanın dibinde, bir su yalıtım malzemesi döşemeniz ve ardından çakıl, kırma taştan drenaj yapmanız gerekir. Bu, ahşabı nemden korumaya yardımcı olacaktır. Yastığı döşerken bir seviye kullanın, ardından ahşap kesimleri yerleştirmeyi çok daha kolay hale getirin.

parkur için günlük kabinlerin fotoğrafıBir bahçe yolu için kesimlerin fotoğrafı

Yolu siteden ayırmak için bordürler yapmayı planlıyorsanız, ağaç kesimlerini kurmadan önce kurulmaları gerekir. Ahşap direkleri bordür olarak kullanmak en iyisidir, ancak demir saclar, taşlar ve tuğlalar da uygundur..

Yolu siteden ayırmak için bordürler yapmayı planlıyorsanız, ağaç kesimlerini kurmadan önce kurulmaları gerekir.

Bordürler kurulduğunda, yola kum dökülür, düzleştirilir ve sulanır. Böylece, yastıkları tamamen sıkıştırmak ve ahşap kesimlerin montajı için yol hazırlamak ortaya çıkacaktır..

testere kesimiGünlük kabinlerden güzel yol

Şimdi doğrudan bahçe yolunda testere kesimlerinin kurulumuna geçin. Kesimler nasıl düzenlenir, kendi başınıza karar verin, asıl mesele, aralarındaki mesafenin mümkün olduğunca küçük olmasıdır. Kesikleri hendeğe sıkıca sürmek ve bir seviye ile hizalamak için bir çekiç kullanın.

Şimdi doğrudan bahçe yolunda testere kesimlerinin kurulumuna geçin. Kesimler nasıl düzenlenir, kendi başınıza karar verin, asıl mesele, aralarındaki mesafenin mümkün olduğunca küçük olmasıdır. Kesikleri hendeğe sıkıca sürmek ve bir seviye ile hizalamak için bir çekiç kullanın.Kesiklerdeki izlerin fotoğrafı

Tüm kesimler yapıldıktan sonra boşluğu kum veya toprakla doldurabilirsiniz. Bazı yaz sakinleri, daha sonra yolu süslemek için toprağa toprak örtüsü tohumları ekler. Ayrıca bahçe yolunu daha çekici hale getirmek için ağaçların kesimlerini farklı renklerle boyayabilirsiniz..

Videoyu izleyin: kenevir kütük kabinlerinden ahşap yol

Bir bahçede testereyle kesilmiş bir yol nasıl korunur

Odun kesimlerinden yapılmış bir kaldırım yolu sürekli bakım gerektirir, aksi takdirde birkaç yıl sonra çekiciliğini kaybeder. Her yıl testere kesimlerindeki kiri sıyırmak için metal bir kazıyıcı kullanmanız ve ardından onlara antiseptik uygulamanız veya boyamanız gerekecektir..

ağaç kesimlerinden yapılmış bir döner yol sürekli bakım gerektirir, aksi takdirde birkaç yıl sonra çekiciliğini kaybeder.

Kendi elinizle bir kesim yolu yapıyorsanız, yolu onarmak zorunda kalmanız ihtimaline karşı bazı iyi kesimleri bir kenara koyun. Bu durumda uygun çapta veya ağaç türünde testere kesimi aramanıza gerek yoktur..

Bahçe yolu

Testere kesimlerinden yapılmış bir bahçe yolu yadsınamaz avantajlara sahiptir, çünkü kendi ellerinizle minimum maliyetle yapabilirsiniz. Orijinal bir yol, peyzaj tasarımını dekore etmenin ve bir kır evine özgünlük dokunuşu vermenin iyi bir yoludur..