Ülkede suyun taklidi, kendi ellerimizle kuru bir dere yapıyoruz

Yazlık evinizin yakınında rezervuar veya dere yoksa, yapay bir şekilde kendiniz oluşturabilirsiniz, ancak bu işlem çok çaba ve masraf gerektirecektir. İyi bir seçenek, bir su taklidi – kuru bir akış oluşturmak olacaktır. Görsel olarak, böyle bir site, yalnızca nehir sakinleri, yani balıklar olmadan gerçek bir rezervuar gibi görünecektir..

Su taklidi - kuru akış oluşturmak iyi bir seçenek olacaktır.

Bir yazlık evde bir illüzyon yaratmanın birçok tekniği vardır. Duvarlarda aynaların, mankenlerin ve resimlerin kullanımı budur. Bir ayna kullanarak suyu hayali yapmak sadece birkaç saat sürecektir. İlk önce alanı hazırlayın (zemini düzleştirin, kalıntıları temizleyin), aynayı yatay konuma getirin. Sonuç olarak, göksel yüzey aynaya yansıyacak ve bölgeyi uyumlu bir şekilde süsleyecek küçük bir göletin görünümünü alacaksınız. Aynanın kenarları cılız bitki örtüsü ile gizlenmelidir..

İlk önce alanı hazırlayın (zemini düzleştirin, kalıntıları temizleyin), aynayı yatay konuma getirin

Aynalar, su yanılsamasını süslemenin kolay bir yoludur. Sert havalarda ayna havuzunun griye döneceğini ve bulutları yansıtacağını belirtmekte fayda var..

Yazlık evinizin her zaman hafif ve güzel olması için, bölgeyi mavi tonlu hacimli malzemelerle dekore etmek mümkündür.

Yazlık evinizin her zaman hafif ve güzel olması için, bölgeyi mavi tonlu hacimli malzemelerle dekore etmek mümkündür. Bunun için kullanmak daha iyidir:

  • mavi veya mavimsi çakıl;
  • mavi muşamba kaplama;
  • fayans (kırık izin verilir).

Çalışması kolay olduğu ve daha doğal görünümlü bir gölet oluşturmaya yardımcı olduğu için dekoratif çakıl seçin.

Çakıl ve taşlarla su yanılsaması nasıl oluşturulur?Çakıl ve taşlarla su yanılsaması nasıl oluşturulur: kuru dere

Çakıl ve taşlarla su yanılsaması nasıl oluşturulur?

İlk olarak, zeminin düzleştirilmiş yüzeyine dekoratif çakıl serpin ve hayali rezervuarın kenarlarını bitki örtüsü ile süsleyin..

İlk olarak, zeminin düzleştirilmiş yüzeyine dekoratif çakıl serpin ve hayali rezervuarın kenarlarını bitki örtüsü ile süsleyin.

Daha gerçekçi bir resim için çakıldan küçük dalgalar oluşturun ve göletin içine çok renkli çakıl taşları koyun, örneğin ortada – mavi, kenarlar boyunca – ışık. Bu durumda, rezervuar derinlik ve sığ su kazanacaktır..

Daha gerçekçi bir görüntü için çakıldan küçük dalgalar oluşturun ve göletin içine renkli çakıl taşları koyun.

Bir süre sonra yapay bir rezervuar, taşların arasına girecek olan otu bozabilir..

taşlı bir yazlık kulübede bir dere taklidi

Bunu önlemek için gereksiz bitkilerden korunmak için yere mavi bir PVC film sermek gerekir..

mavi çiçeklerin kuru akışıKuru çiçek akışı

çiçeklerle su taklidi

Artık kendi ellerinizle yapay bir gölet yaratmanın oldukça basit bir iş olduğunu anlıyorsunuz, yazlığınızdaki güzelliğin tadını çıkarın.!