Evde bıldırcın yetiştiriciliği: kafesler, fotoğraflar

Kendi elinizle bıldırcın kafesleri yapma sürecini dikkatinize sunuyoruz. Belki de internette daha önce benzer makalelere rastlamışsınızdır, ancak ancak kafeslerde bıldırcın yetiştiriciliği hakkında ayrıntılı ana sınıfımızı okuduktan sonra, inşaat süreci hakkında teorik bilgilerin eksiksiz bir resmini elde edecek ve bunları pratikte başarıyla uygulayabileceksiniz. Bu ana sınıfta, evde yapım sürecini kolaylaştırmanıza yardımcı olacak, üretimin tam sayılarını ve malzemelerini gösteren ayrıntılı boyutlar verilecektir..

Kendi elinizle bıldırcın kafesleri yapma sürecini dikkatinize sunuyoruz

Büyük bir yerleşim tesisinin inşası ile ilgili olmasa da, kümes hayvanları için rahat bir ev yaratılmasıyla ilgili olsa bile, bir şey inşa etmenin oldukça zor olduğunu kabul edin. Bolluk içinde ihtiyacınız olan en önemli malzeme arzunuzdur. Kendi ellerinizle bir şeyler öğrenme ve yeni bir şey yaratma arzusu. Bıldırcın gibi kuşların üremesi, onlar için en konforlu yaşam koşullarının yaratılmasını gerektirir. Bu, hem yeterli ışık hem de ısı, doğru yiyecek ve kendi ellerinizle kolayca yapabileceğiniz ve satın alırken iyi bir miktar tasarruf edebileceğiniz uygun kafesler için geçerlidir..

hem yeterli ışık hem de ısı, doğru yemek ve kendi ellerinizle kolayca yapabileceğiniz uygun kafeslerle ilgilidir.Bıldırcın yetiştirme kafesleri

Bıldırcın hakkında bilinmesi gereken önemli bilgiler

Uzun süredir kümes hayvanı yetiştiren insanların görüşlerini dinlerseniz, onlara göre bıldırcınlar en seçici ve tuhaf değildir. Nadiren hastalanırlar ve her türlü pahalı vitamin ve yem katkı maddelerine ihtiyaç duymazlar. Bıldırcın kafeslerinin sadece niteliksel olarak değil, aynı zamanda doğru bir şekilde yapılması durumunda, üremeleri aşırı çalışmadan çok kolay ve heyecan verici bir aktiviteye geçer..

Bıldırcın yetiştirmeye karar verirseniz, gerçek bir aile olarak yaşamaları daha iyidir. Aileleri tavuklardan sayıca farklıdır ve bir erkek ve üç veya dört dişiden oluşur. Küçük bir taneden başlayarak, bu kadar çok sayıda kuşun, boyutları 30×30 santimetre olan bir kafeste yeterli alana sahip olduğu akılda tutulmalıdır. Bu tür konutların yüksekliği yaklaşık 20 santimetredir. Üst kısmı yumuşak bir bezle sıkın ve besleyicileri içeriye veya dışarıya yerleştirin. Besleyiciler, yapmayı tercih ettiğiniz malzemeye göre konumlandırılacaktır..

Tahta kafes onun dışındaki besleyicilerin yerini alır, ağ ise tam tersidir.

Tahta kafes onun dışındaki besleyicilerin yerini alır, ağ ise tam tersidir..

Bıldırcın yetiştirmek için rahat ev

Bıldırcınlarınız için bir yuva yapmaya başlamadan önce, aileniz için ne tür bir barınmanın doğru olduğuna karar vermelisiniz. Çok fazla seçenek yok, bu yüzden bir ızgara ve bir ağaç arasında seçim yapmanız gerekiyor. Ancak, iki ana seçenek varsa, birkaç modernize edilmiş seçeneğin bunlara paralel gidebileceğini unutmayın..

Tahtadan yapılmış bir kafes şunlar olabilir:

Tahtadan yapılmış bir kafes şunlar olabilir:

• Sadece ahşaptan yapılmış, sıradan bir kutu gibi görünecek. Yukarıda belirtildiği gibi, boyutlar 30x30x25 santimetredir. Panoları birbirine bağlamaktan daha kolay ne olabilir? Kuşu günde sadece birkaç kez beslemeniz yeterlidir ve bunun için kapağı kaldırmanız yeterlidir. Bununla birlikte, bu kafes tipi ek ekipman gerektirir: aydınlatma, içeride rahat bir sıcaklık yaratma ve havalandırma, bu da ek yatırımların gerekli olacağı anlamına gelir..

Ahşap kafeslerin dezavantajları:

1. Ana üretim malzemesinin yüksek maliyeti.

2. Kuş için rahat koşullar yaratmak için belirli yatırımlar.

3. Güçlü ısıtma durumunda alev alabilir.

Ahşap bir çerçeve üzerinde metal kafes (ağ):

1. Çalışmaya devam etmeden önce gelecekteki hücrenin çizimlerini oluşturmak gerekir..

2. Mevcut çizimlere dayanarak, ahşap bir taban yapmanız gerekir..

3. Ağı şemaya göre gerekli parçalarla kesin. Bunlar kafesin duvarları olacak.

4. Ek malzemeleri stoklayın.

Ahşap bir çerçeve üzerinde metal kafes (ağ)

Ağdan yapılmış kuş evi:

Bıldırcınlarınızın yaşayacağı rahat bir ağ evi oluşturmak için ince bir ağ almanız gerekir. Ağın bir parçadan katlanmasıyla duvarlar elde edilir. Duvarlar elde edildikten sonra kafesin iyice sabitlenmesi ve alt ve kapağın yapılması gerekir..

kendin yap atmaca cihazı

Ahşap bir çerçeve üzerinde ağdan bıldırcın kafesi nasıl yapılır

Kuşunuz için ahşap bir taban üzerinde 30 x 30 santimetre boyutlarında olacak sözde bir konut oluşturmak için aşağıdaki malzemeleri almanız gerekir:

• Uzunluğu 30 cm, kalınlığı 2-2,5 cm olan ahşap kalaslar – 8 adet.

• Yapının montajını kolaylaştırmak için metal köşeler.

• Kafes kapısının yardımı ile takılacağı kanopiler en fazla 2 adet.

• Kapı kolu.

• Çiviler veya ağaç vidaları. 20 büyük ve 30 küçük. 25 adet metal için kendinden kılavuzlu vidalar. Tutkal gerekebilir.

• İnce ağ örgü. Bir hücre oluşturmak için, özel bir mağazada 2×2 metrelik bir ızgara satın almanız gerekir..

• Gerekli aletler: tornavida, tornavida, çekiç, metal makas, santimetre, cetvel veya şerit metre.

DIY bıldırcın kafesi boyutlarıDIY bıldırcın kafesi boyutları

Ahşapla çalışmanın rahatlığı için bu malzemenin yeterince düzgün olması arzu edilir. Bir yapı malzemeleri mağazasında tahta satın almak idealdir. Çizimlere dayanarak, parçaları birbirine bağlamak gerekir..

Kendin yap bıldırcın kafesleri. Video

Dikmeyi metal bir köşe ve kendinden kılavuzlu vidalarla sabitliyoruz. Çivilerin yardımıyla yapının ek güçlendirilmesini sağlayın. Yaratıcılığınızı güvenli bir şekilde korumak için çivilerle güçlendirmeden önce ahşabı birbirine yapıştırabilirsiniz, böylece yapı daha dayanıklı olacaktır..

kendin yap bıldırcın kafesi photo

Her zaman elinizin altında bir çizim bulundurun, belirtilen bazı nüanslar vardır, bunlara uymamak size zorluk çıkarabilir. Şemaya bakarsanız, kafesin kapının sabitleneceği kısmının tabana sabitlenmediğini fark edeceksiniz. Son dönüşte pratik olarak bitmiş bir kafese yerleştirilmesi gerekecektir. Kapıyı açmak için tente takmayı unutmayın. Bazıları kapıya, ikincisi tabana tutturulmuştur. Her hareketinizi bir ölçüm aleti ile ölçün, bu, kanopi ataşmanının yüksekliğini doğru bir şekilde belirlemenize yardımcı olacak ve gelecekte hiçbir şeyi yeniden yapmanız gerekmeyecek. Kapı, kafesin tabanına yeterince sıkı oturmalıdır, ancak aynı zamanda, kapıyı açma ve kapama sürecinde kafesin kendisi gevşememelidir. Tabanı ve kafesi oluşturmanız için gereken yaklaşık süre yaklaşık iki saattir..

Ahşap tabanınızı hazırladıktan sonra, ağı sabitlemeye başlamanız gerekir. Bu malzeme için alışverişe gittiğinizde ağın ne kadar sert olduğuna dikkat edin. Ne kadar zorsa o kadar iyi. Gerekli elemanlara kesmek çok kolay olmayabilir, ancak gelecekte kafesi ağın büküleceği ve kullanılamaz hale geleceği gerçeğinden kurtaracaksınız..

Yararlı bir video izleyin: 45 dakikada bıldırcın kafesi

İstenilen ölçülere göre kesilen file çivi ile tabana sabitlenir. Ağın takılması sürecinde, çiviyi tamamen değil, bir ilmek ile bükmek için çakmak gerekir. Her çivi ahşaba düzgün bir şekilde sabitlenmeli ve onu iyi tutmalı ve ayrıca ağı tabana bastırmalıdır. Ayrıca, dışarı çıkan metal parçaları varsa, kuşunuzun istenmeyen şekilde yaralanma olasılığının olduğunu unutmayın..

Bu, bir bıldırcın kafesinin oluşturulmasını tamamlar. Sonuç olarak, kuşunuzu yerleştirmek için harika bir yeriniz var. Böyle bir ev yapmak için harcayacağınız yaklaşık miktar 1000 rubleyi geçmeyecek..

Net bıldırcın kafesi

Kuşunuz için rahat bir yuva yaratmanın bir başka kolay yolu da onu tek başına ağdan yapmaktır. Bunu yapmak için aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız olacak:

• Metal ince ağ 2×2 metre.

• Fileyi takmak için yuvarlak zımba telleri veya kavisli çiviler.

• Metal makas ve pense

bıldırcın kafesi boyutubıldırcın kafesi boyutu

Kafes oluşturmanın iki yolu

Böyle bir ev, önerilen yöntemlerden biri kullanılarak oluşturulabilir:

1. Hazırlanan çizimleri dikkate alarak ağı kesin ve ardından tüm parçaları uygun bir şekilde birbirine bağlayın. Kuş ne olursa olsun serbest kalırsa, her parçanın birbirine sıkıca oturması gerektiğini unutmayın..

2. İkinci seçenek, gerekli boyutları dikkate alarak ağ katlama yöntemini varsayar. Tavan üste monte edilmiştir ve zemin aşağıya eklenmiştir. Bu yöntem, daha az ağ bağlantı elemanı olması nedeniyle öncekinden çok daha basittir..

Kuşunuz için böyle bir barınma seçeneğinin oluşturulması sizden daha az finansal maliyet gerektirecek ve zamanla çok daha hızlı olacaktır. Kafesin ne kadar güçlü ve güvenilir olacağı, hem seçilen malzemenin sertliğine hem de işinizi ne kadar iyi yapabildiğinize bağlıdır. Çok sayıda kümes hayvanı yetiştirmeyi planlıyorsanız, bu kafeslerden birkaçına ihtiyacınız olacaktır. Seçim sizindir ve becerilerinize ve finansal yeteneklerinize bağlıdır.

Metal ağdan yapılmış hareketli bıldırcın kafesi seçeneğiMetal ağdan yapılmış hareketli bıldırcın kafesi seçeneği

Çoklu katlar

Kuşlarınız için ortak konut yaratmanın zahmetli ve inanılmaz derecede zor bir iş olduğunu düşünüyorsanız, o zaman rahatlayabilirsiniz – bu kesinlikle doğru değil. Böyle bir yapı, sadece insanlar için değil, bıldırcınlar için çok katlı bir yapıdır. Her şey. Sizden istenen, ihtiyacınız olan hücre sayısını yapmaktır. Bir ön koşul, tüm hücreler için aynı boyuta uygunluktur. Sonra onları bire bir koyun ve yapının çökmemesi için sabitleyin. Bu yapılmayabilir, ancak hoş olmayan olaylardan kaçınmak için onları birbirine tutturmak daha güvenli olacaktır..

Bıldırcınlar için böyle bir ev oluştururken dikkate alınması gereken bir diğer nüans, ikinci bir tabanın varlığıdır. Bu adım, devrelerin geliştirilmesi aşamasında öngörülmelidir. İnternette birçoğu var, bu yüzden bulmak ve çizmek zor olmayacak. İkinci bir dibin varlığı oldukça önemli bir unsurdur, bu nedenle kuşlardan sonra temizlemeniz çok daha kolay olacak ve üst sakinler aşağıda yaşayanlara rahatsızlık vermeyecektir..

Kuşun rahatlığı için, yem ve su cihazlarını kafeslerin her biri için ayrı ayrı sabitlemek daha iyidir. Çıkarılmaları en iyisidir, bu nedenle yiyecek dökmeniz ve su dökmeniz daha kolay olacaktır..

Kafanızın karışmaması için, bu tür hücreleri oluştururken size adım adım eylemler sunuyoruz:

• Çizim oluştur.

• Çizimlere göre ve hepsi aynı boyutta kafesler yapın.

• Yapıyı sıkıca sabitleyerek sabitleyin.

• Kümes hayvanları için rahat koşullar yaratın.

Bu, bıldırcın kafesi yapımımızı tamamlar. Size sadece en uygun seçeneği seçmek, projeyi uygulamak ve bu harika kuşları başarıyla yetiştirmek kalıyor. Umarız yazımız sizler için faydalı ve bilgilendirici olmuştur, sizleri TATİL İŞLERİ bölümümüzü ziyaret etmeye davet ediyoruz.