çiçekler cılız uzun ömürlü çiçek açan

Düşük büyüyen çok yıllık bitkiler, her deneyimli bahçıvan için evrensel bir araç görevi görür. Bu çiçekler, çeşitli peyzaj kompozisyonları ile desteklenebilir ve ayrıca bordürler, sırtlar ve diğer bölme yapıları olarak kullanılan bahçe ve bahçe bitkileri ile birleştirilebilir..

Temel olarak, tüm düşük büyüyen çok yıllık bitkiler neredeyse tüm yaz mevsimi boyunca çiçek açar. Onlarla birlikte çiçek tarhları güzel ve bakımlı görünüyor. Sürekli bakım ve yıllık nakil olmadan bu formda bile kalabilirler..

Düşük büyüyen uzun ömürlü bitkiler iddiasız bitkilerdir. Ancak buna rağmen, onlar da akıllıca seçilmelidir. Yazımızda çok yıllık bitkilerin özellikleri ve çeşitleri hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz..

isimleri olan çok yıllık cılız fotoğraflar

Çok yıllık çiçek çeşitleri

Bu yazıda, tüm yaz çiçek açan düşük büyüyen uzun ömürlüleri listeliyoruz. Burada isimleri ile fotoğraflarını görebilirsiniz. Kişisel arsaları için çok yıllık bitkiler farklı boyutlarda olabilir. Ayrı bir grupta, ayrıca alt bölümlere ayrılan düşük çiçekler bırakabilirsiniz:

 • cılız uzun ömürlü,
 • yer örtücü bitkiler,
 • çiçekli uzun ömürlü cüce türleri.

Toprak örtüsü bitkileri tam anlamıyla toprağı kaplıyorsa, böylece onu güneş ışığından, soğuktan ve rüzgardan kaplıyorsa, o zaman cüce ve cılız çiçeklerin uzun sapları vardır. Genellikle boyları 70 cm’den fazla değildir..

Bu bölünmeye ek olarak, bahçe için düşük büyüyen uzun ömürlü bitkiler çiçek açmıyor ve çiçek açmıyor. İkincisine gelince, 2-3 ay boyunca çok yıllık çiçekleri süsleyen çiçek salkımları sitenizin dekorasyonu olarak hizmet edecektir. Onlar. bütün yaz sezonu. Ancak çiçekli olmayan gruba gelince, burada bitkinin çok güzel sürgünleri ve orijinal şeklinin yaprakları vardır. Bu bitki gruplarının her ikisi de peyzaj tasarımcıları ve ayrıca sıradan amatör bahçıvanlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır..

çiçek tarhları için cılız uzun ömürlü

Kısa çok yıllık bitkilerin amacı

Düşük büyüyen uzun ömürlülerin kendi özellikleri vardır. Ama her şeyden önce, fotoğraflarına başlıklarla bir göz atın. Sonra bazı özelliklerini hatırlayın..

Düşük büyüyen uzun ömürlü bitkiler, bahçıvanların çok sayıda sorunu çözmelerine yardımcı olur. Bu renklerden beri:

 1. Düzenli ve karmaşık bakıma gerek yok.
 2. Sürekli ve bol sulanmaları gerekmez..
 3. Bu tür bitkiler, yaz mevsiminde yalnızca bir veya iki ek beslemeye ihtiyaç duyar..
 4. Çabuk oturun, paylaşın ve başka bir yere geçin.
 5. Toprağa dikildikten sonraki ilk yıl içinde çok hızlı bir şekilde büyümeye ve çiçek açmaya başlar.
 6. Neredeyse tüm yaz çiçek açar.
 7. Diğer bitki çeşitleri ve türleri ile mükemmel bir şekilde birleştirilebilirler. Ayrıca çeşitli bahçe bitkileri ve ağaçlarla iyi geçin.
 8. Farklı topraklarda kök salabilirler.

bilmek önemlidir! Çok yıllık kısa çiçeklerin ana avantajı, her baharda ekilmelerine gerek olmamasıdır. Bu prosedürü yalnızca bir kez gerçekleştirmeniz ve ardından güzelliğine yıllarca hayran olmanız gerekir..

cılız uzun çiçekli uzun ömürlü

Bahçe için çeşitli düşük büyüyen çok yıllık çiçek seçimi

Doğru çeşit seçimi ile, tüm yaz mevsiminde çiçek açan kısa ömürlü çok yıllık çiçekler gibi çiçeklerin çekiciliği ile sizi memnun edebileceklerini belirtmekte fayda var. Kişisel arsa veya bahçeniz için çiçek seçerken, bir çiçek yatağında yetiştirilecek veya tek bir peyzaj kompozisyonunda kullanılacak bitkilerin uyumluluğunu dikkate almalısınız..

Çok yıllık bitkiler için aşağıdaki gereksinimler tamamen örtüşmelidir:

 • Sulama yöntemleri ve sıklığı.
 • Büyüme oranı.
 • Burç yüksekliği.
 • Gübreler ve toprağa verilme sıklığı.
 • Uygun toprak bileşimi.
 • Kışın barınma yöntemleri ve gerekliliği.
 • Gölge veya güneş için aşk.

Bilmen gerekir! Bahçenizin güzelliği için en önemli şey, seçilen bitkilerin renklerinin uyumlu ve güzel kombinasyonudur..

adları ile tüm yaz fotoğraf çiçek açan cılız uzun ömürlü

Çok yıllık katalog

Pekala, şimdi size bodur uzun ömürlü bir katalog sunma zamanı. Bu çiçeklerin isimlerini ezberleyin ve onları kulübenize dikin.

Astrantia büyük.

Bu bodur bitki 70 cm’den fazla büyümez. Bu bitkinin güzel yayılan çalıları, yaz mevsiminin en başında kelimenin tam anlamıyla çiçeklerle kaplıdır. Ve çiçeklenme Ağustos ayının son on yılında sona erer. Çalıda yeni çiçek salkımlarının ortaya çıkması için solmuş çiçekleri düzenli olarak çıkarmanız gerekir. Bu çok yıllık bitkinin çiçek tonları her türlü olabilir. Şu anda, birçok farklı astrania çeşidi vardır. Çok renkli çiçek salkımına sahip çalılar bile var. Ancak çoğu zaman soluk pembe, beyaz veya bordo çiçekleri olan bodur bir çok yıllık görebilirsiniz. Uzun ömürlü bitkilerin güneşli bir yere dikilmesi önerilir, ancak ek olarak, örneğin bir çitin kafes gölgesi veya bir çardak gibi hafif gölgeli bir alan da işe yarayabilir. Bodur bir çok yıllık zemin ve bakım için iddiasız. Kural olarak, Astrantia her yerde büyüyebilir.

çiçek tarhları için cılız uzun ömürlü

meşe adaçayı.

Ada çayı veya basitçe – adaçayı, tüm yaz çiçek açabilen cılız çok yıllık bitkilere de atfedilebilir. Bu bitkinin çalıları 70-80 cm’ye ulaşabilir, adaçayı yayılan bir çalı olarak adlandırılamaz, çok kompakt çok yıllık bir bitkidir. Bu çok yıllık bitkinin çiçekleri çok güzel – zengin mor renk tonunun uzun mumlarına benziyorlar. Adaçayı, hafif nemli ve verimli topraklarla karanlık bir yere dikilmelidir. Tüm çok yıllık bitkiler bakımlarını oldukça talep ediyor. Çalıya yakın toprak nemini korumak, toprağı zamanla gevşetmek, ona karmaşık gübreler uygulamak ve ayrıca çeşitli zararlılardan ve yabani otlardan korumak zorunludur. Ancak sıkı çalışmanın bir sonucu olarak, adaçayı kesinlikle sizi sağlık ve güzellikle ödüllendirebilecektir, çünkü bu bitki sizi çeşitli hastalıklardan kurtarabilecek oldukça iyi bilinen bir ilaçla etrafta dolaşıyor..

bodur uzun ömürlü kataloğu

Armeria sahili.

Bu çok yıllık bitkinin yaklaşık 10 çeşidi vardır. Özellikler ve görünüm bakımından birbirlerinden farklıdırlar. Ama temelde, bu bitki iddiasız. Aremria düzenli sulama gerektirmez. Bu renk için hemen hemen her toprak uygundur, hatta kumlu ve killi. Ayrıca Armeria, çeşitli kaya bahçelerini ve kayalık taş döşemeleri süsleyebilecek. Bu çok yıllık, yaz mevsimi boyunca çiçek taşıyabilir..

çiçekler cılız uzun ömürlü çiçek açan

Alyssum Deniz.

Bir çiçeklik için düşük büyüyen çok yıllıklar, bu çok yıllık seçenek olmadan hayal edilemez. Bu çiçek çok kalıcı ve inatçı çok yıllık bir çiçektir. Çalılarının yüksekliği 20 cm’den fazla değildir. Çok güçlü ve sağlam gövdeleri, kelimenin tam anlamıyla yere yayılmış, güzel ve yemyeşil çiçeklerle süslenmiştir. Alyssum çiçeği oldukça uzundur. İlk çiçekler Mayıs ayı başlarında ortaya çıkmaya başlar. Ve en sonuncusu hafif donlara dayanabilir. Ilıman iklim bölgelerinde, bu çok yıllık bitki ölmez. Güneşin ilk ılık ışınları ortaya çıkar çıkmaz çiçek yeniden büyümeye başlar ve yeniden gelişmeye başlar. Ancak soğuk bir iklim bölgesinde bile, bu çok yıllık bitkinin barınağa ihtiyacı olmayacaktır. Şiddetli donları oldukça kolay tolere eder. Çiçeklerin tonları çok çeşitlidir: sarı, beyaz, mor, pembe.

isimleri olan çok yıllık cılız fotoğraflar

Arenaria kıpkırmızı.

Bu çiçek, alpin kaydırakları ve taş döşemeleri süslemek için idealdir. Bitki iddiasız. Kaya ve kum üzerinde sorunsuz büyüyebilir. Saplarının yüksekliği 15 cm’den fazla değildir ve çiçeğin sürgünleri parlak kırmızı renkte vaftiz edilir. Arenaria salkımları beyaz veya soluk pembedir. Küçük yıldızlar şeklindedirler. Arenaria çiçeği Haziran başında başlar ve sonbaharın sonlarına kadar sürer. Bu çok yıllık özel bakım gerektirmez. Sulamanıza bile gerek yok. Arenaria kuraklık toleransında öne çıkıyor.

adları ile tüm yaz fotoğraf çiçek açan cılız uzun ömürlü

Çok yıllık krizantem.

Krizantem oldukça iyi bilinen çok yıllık bir bitkidir. Bu çiçek, Rus çiçek yetiştiricilerine çok düşkündür. Kural olarak, kış soğuğunu mükemmel şekilde tolere ettiği için. Krizantem, birçok çok yıllık bitkiden çok daha geç çiçek açmaya başlar. Yaklaşık olarak yazın ikinci on yılında. Ancak, kuşkusuz, bu güzel uzun ömürlüler, ilk dondan önce çiçek açanlar arasındadır. Krizantem salkımlarının şekli ve tonları farklıdır. Çok yıllık krizantemlerin birçok çeşidi vardır..

çiçek tarhları için cılız uzun ömürlü

Balkan sardunyası.

Balkan sardunyası, kışın başlamasına rağmen yapraklarını dökmeyen çok yıllık bir türdür. Bu nedenle tüm yıl boyunca ev bahçenizi süsleyebilir. Bu çok yıllık bitkinin çalılarının yüksekliği 25 cm’ye ulaşabilir. Çalılar, parlak yeşil renk tonuna sahip güzel oyma yapraklarla süslenmiştir. Sonbaharın başlamasıyla birlikte yapraklar sararmaya başlar. Kırmızı bir renk tonu bile alabilir. Sardunya Haziran başında çiçek açmaya başlar ve yaz sonunda biter. Bu süre boyunca, bahçe arsası üzerinde çok hassas ve hoş bir aroma taşınır. Pedinküller mor veya kırmızıdır..

çiçek tarhları için cılız uzun ömürlü

Highlander akraba.

Bu, boyu küçük olan başka bir çok yıllık bitkidir.Bahçeniz için harika bir dekorasyon olabilir. Bu çiçeğin yaprakları mızrak şeklindedir. Çiçek salkımları kulak şeklini andırır. Peduncles leylak veya açık pembe renk tonuna sahiptir. Bu çok yıllık bitkinin bir özelliği, kışın başlamasıyla birlikte yapraklarını dökmemesidir. Ayrıca, renklerini değiştirmez. Yapraklar parlak yeşil kalır.

bodur uzun ömürlüler kataloğu

Düşük büyüyen uzun ömürlü bitkiler nasıl düzgün bir şekilde büyütülür

Bu yazımızda sizler için düşük büyüyen uzun çiçekli çok yıllık bitkileri sunduk. Şimdi size onlara nasıl düzgün bakacağınızı anlatacağız. Birçok uzun ömürlü gibi, bodur bitkiler fazla bakım gerektirmez. Ancak yine de bahçenizde güzel ve gösterişli çiçeklere sahip olabilmek için öncelikle site sahibinin aşağıdaki adımları uygulayarak çok çalışması gerekecektir:

 1. Solmuş çiçek salkımlarını zamanında çıkarın, böylece bitkiden tüm gücünü alamazlar..
 2. Büyük kök büyümesini önlemek için toprağı metal plakalar veya taşlarla kapatın.
 3. Çiçek bahçesinin en ucuna değil, ondan kısa bir mesafeye çiçek dikmek. Çok yıllık bitkilerin yüksek büyüme oranını dikkate almak zorunludur..
 4. Sitenizde bir damla sulama sistemi kullanın. Bu şekilde su ve gübre akışını kontrol edebilirsiniz..
 5. Bunun için ladin dalları veya özel malzemeler kullanarak kış için çok yıllık bitkileri örtün.
 6. Çok yıllık bitkileri, çiçek bahçesinin erken ilkbahardan sonbaharın sonlarına kadar sizi parlak renklerle memnun edecek şekilde seçin..