Özel bir evin bahçesinde çiçek tarhları, fotoğraf. Bütün yaz çiçek açan çiçek tarhları

Çiçek bahçesi, yaprak döken, çalı veya otsu bitkilerin bulunduğu ayrı bir alandır.. Özel bir evin bahçesinde çiçek tarhları genellikle peyzaj tasarımına bir kişilik dokunuşu veren dekoratif figürlerle dekore edilmiştir. Bir yazlık evde veya bir kır evinin topraklarında çiçek tarhlarını kendi ellerimizle dekore etmek için fotoğraflar ve ilginç fikirler sunuyoruz..

Evin yakınında bir çiçek bahçesi nasıl düzenlenir

Çiçek yatakları düzenli ve yatay olarak ikiye ayrılır. Düzenli olanlar doğru şekle ve net çizgilere ve kenarlara sahiptir ve yatay olanlar düz çizgiler ve uyum ile ayırt edilir. Bir çiçek bahçesinin büyüklüğü bir metreden büyüyebilir hatta sitenin çoğunu kaplayabilir. Dikilen çiçeklerin çimler ve dekoratif formlarla kombinasyonu, evin yakınındaki her çiçeklik için ayrı ayrı seçilen figürler.

Çiçek tarhları düzenli ve peyzaja ayrılmıştır. Normal olanlar doğru şekle ve net çizgilere ve kenarlara sahiptir,Evin yakınındaki bir çiçek bahçesinin fotoğrafı

Çiçek yatakları şekil ve düzenleme yönteminde farklılık gösterir, böylece mevcut malzemeleri dikkate alarak kendiniz seçebilirsiniz. Evin yakınındaki kendin yap modüler çiçek bahçeleri, yeşil alanlar, dekoratif parke ve çeşitli dekoratif figürlerle birleştirilmiştir..

Çiçek tarhları şekil ve düzenleme yönteminde farklılık gösterir, böylece mevcut malzemeleri dikkate alarak kendiniz seçebilirsiniz.Güzel bir çiçeklik fotoğrafı

Karışık sınırlar, keyfi bir genişliğe ve konfigürasyona sahip bir kır evi için kombine çiçek tarhlarıdır. Bir banliyö, bahçe veya bitişik şerit oluştururlar..

bordürler en fazla yarım metre genişliğinde şeritler gibi görünüyor. Küçük, kompakt bitkiler evin yakınındaki çiçek tarhlarına kendi elleriyle ekilir. Genellikle karmaşık bir çiçek bahçesinin bir bölümü olarak hareket ederler..

Bordürler, yarım metreden daha geniş olmayan şeritler gibi görünür. Küçük olanlar evin yakınındaki çiçek tarhlarına kendi elleriyle ekilir.Çiçek kenarlıklarının fotoğrafı

tenyalar büyüme, renk, yaprak şekli bakımından benzer bitkilere sahiptir. Sonuç olarak, evin yakınında bir çiçeklik için ayrı bir yere yerleştirilmiş bir yerde olumlu görünüyorlar..

Rockery veya taş bahçe, çiçek ve taş kompozisyonlarını birleştirir.

Rockery veya taş bahçeBahçedeki taş döşeli bahçe fotoğrafı

Rabatka, aynı tonda giden veya geometrik desenlerle süslenmiş uzun, dar bir şerittir. Bu tür çiçek tarhları, karmaşık çiçek tarhlarının kompozisyonları için kullanılır..

Kaya bahçesi alçak bir rakımda ekilen alpin ve subalpin bitki örtüsünden oluşur. Bitkileri seçerken, varlıklarının tüm özelliklerini, yani onlara bakma gereksinimlerini dikkate almanız gerekir. Ek olarak, bölgenin özelliklerini de unutmayın, aksi takdirde bitkiler ölür..

kendin yap çiçeklik

Bitkiler, bakımının karmaşıklığına göre üç ana gruba ayrılır: iddiasız, zaman alıcı ve daha az zaman alıcı..

Bitkiler, bakımının karmaşıklığına göre üç ana gruba ayrılır: iddiasız, zaman alıcı ve daha az zaman alıcı.

Gösterişsiz bitkiler, bahçedeki herhangi bir çiçek yatağında ve evin yakınındaki gölgede, sorunlu toprakta ve yaz aylarında artan kuraklıkta kolayca kök salmaktadır. Kışın donmazlar, hastalık ve zararlılara maruz kalmazlar. Tüm ana iş, ilkbaharda bakım yapmak ve kuru havalarda sulama yapmaktır..

Gösterişsiz bitkiler, bahçedeki herhangi bir çiçek yatağında ve evin yakınındaki gölgede, sorunlu toprakta ve yaz aylarında artan kuraklıkta kolayca kök salmaktadır. Kışın donmazlar, hastalıklara ve zararlılara maruz kalmazlar.

Bu grup şunları içerir:

 • sardunya
 • amber
 • akonit
 • helenyum
 • Centiyana
 • brunner
 • temizleyici
 • altın çubuk ve diğerleri.

Bahçedeki çiçek tarhlarına çok yıllık bitkiler ekerken daha fazla enerji harcarsınız. Her üç yılda bir daha fazla bakılmaları ve oturmaları gerekecek..

Bahçedeki çiçek tarhlarına çok yıllık bitkiler ekerken daha fazla enerji harcarsınız. Her üç yılda bir daha fazla bakılmaları ve oturmaları gerekecek.

Bu çok yıllık bitkiler şunları içerir:

 • tasarruf
 • adaçayı
 • Araplar
 • zil
 • hasekiküpesi
 • Karanfil
 • peygamber çiçeği
 • iris
 • ekinezya
 • floksa
 • macklay.

Zaman alıcı uzun ömürlü bitkiler günlük dikkat gerektirir. Bu bitkiler dondan muzdariptir ve çeşitli hastalık ve zararlılara kolayca maruz kalırlar. Bunlar şunları içerir: çuha çiçeği, sümbül, soğanlı çiçekler, krizantemler, güller, zambaklar, gladioli, kaempfera, begonya ve diğerleri..

Zaman alıcı uzun ömürlü bitkiler günlük dikkat gerektirir. Bu bitkiler dondan muzdariptir ve çeşitli hastalık ve zararlılara kolayca maruz kalırlar.Uzun ömürlü fotoğraf çiçek tarhları

Bahçedeki çok katlı çiçek bahçeleri, evin yakınındaki alanın mükemmel manzarasını oluşturmanıza olanak tanır. Bu durumda, ışığı ve gölgeyi seven bitkilerin nereye ekileceğini düşünebilirsiniz ve çiçeklik çok güzel olacaktır. Dikimden önce tüm çiçekler boylarına ve şekillerine göre ayrılarak kendilerine ayrılan yerlere dikilir. Böylece, tüm yaz çiçek açan çiçek tarhlarını nasıl donatacağınızı öğrenebilirsiniz..

Bu durumda, ışığı seven ve gölgeyi seven bitkilerin nereye ekileceğini düşünebilirsiniz ve bir çiçeklik çok iyi olacaktır.

Oval ve yuvarlak çiçek tarhları ortasından uzun ömürlüler ile doldurulur ve kenarlara doğru bitki büyümesi azalır. Boş alanlar da küçük bitki türleri ile dikilir..

Oval ve yuvarlak çiçek tarhları ortadan uzun uzun ömürlülerle doldurulur ve kenarlara doğru bitki büyümesi azalır

Ayrıca okuyun: Bir yazlık ev için 10 el işi

Bir mixboard çiçek bahçesi için arka planda uzun bitkiler ekilir. Çiçek tarhının önüne doğru, bitkilerin yüksekliği azalır. Süslemede düğüm noktaları oluşturmak için önüne uzun bitkiler dikilir. Çizgiler takip edilmiyor..

Evin yakınında bir çiçek bahçesi düzenlemeye nereden başlamalı

Çiçek dikmek için, çiçeklerin ekildiği bir şema oluşturulur. İlk olarak bahçenin alanı veya yerel alan dağıtılır. Ortalama olarak, bir çiçeklik alanı, sitenin toplam alanının yüzde 15’ini kaplayabilir..

Çiçek dikmek için, çiçeklerin ekildiği bir şema oluşturulur. İlk olarak bahçenin alanı veya yerel alan dağıtılır. Ortalama olarak, bir çiçeklik alanı, sitenin toplam alanının yüzde 15'ini kaplayabilir.

Daha sonra çiçek bahçesinin şekli belirlenir. Çiçek bahçesinin ana hatları şemada çizilir ve farklı yükseklikteki bitkiler için yerler işaretlenir. Her bitkinin büyümesi için boş alan bırakılır. Boş yerler yıllıklarla dolu. Bir renk şeması seçmek için, benzer renklerde renkli kağıtlar toplayabilir ve bunları düzenleyebilir veya çiçek tarhını kurşun kalem, boya veya keçeli kalemle boyayabilirsiniz..

Boş yerler yıllıklarla dolu. Renk düzenini eşleştirmek için, renklerin benzer renklerini toplayabilirsiniz.

Devre karelere bölünmüştür. Site, bir mandal veya kuru kireç ile karelere bölünmüştür. Daha sonra ekim yerleri işaretlenir. Yıl boyunca sürekli çiçek açan bir bahçede bir çiçek bahçesi oluşturmak için farklı gruplardan çiçekler seçilir. Sonbahar için orta, geç panikülat phlox çeşitleri ekilir. Gruplar halinde indiler.

Devre karelere bölünmüştür. Site, bir mandal veya kuru kireç ile karelere bölünmüştür. Daha sonra ekim yerleri işaretlenir.

Botanik laleler de sonbahar çiçek yataklarını süsleyecek. New England Aster Kasım ayında çiçek açar ve soğuk sonbaharda bir dilim yaza izin verir. Çiçek tarhlarının sonbahar dekorasyonu için heleniumlar, goldenrods ve rudbeckia ekilir. Ilıman bir kış aylarında krizantemler Ocak ayının sonuna kadar çiçek açabilir..

Çiçek tarhlarının sonbahar dekorasyonu için heleniumlar, goldenrods ve rudbeckia ekilir.Orijinal çiçeklik fotoğrafı

Siklamenler, ılıman kışlarda, Aralık’tan Şubat’a kadar çiçekleriyle sevinirler. Süs siklamen çalıları, kışın herhangi bir çiçek yatağını mükemmel bir şekilde süsleyecektir. Kar altından bakan Cotoneaster meyveleri, herhangi bir çiçek bahçesine özel bir lezzet katar..

Siklamenler, ılıman kışlarda, Aralık'tan Şubat'a kadar çiçekleriyle sevinirler. Süs siklamen çalıları, kışın herhangi bir çiçek yatağını mükemmel bir şekilde süsleyecektir.Bahçedeki bir çiçek bahçesinin fotoğrafı

Doğru bitki seçimi ile bahçede veya evin yakınında uzun yıllar keyifle kullanacağınız mükemmel bir çiçek bahçesi oluşturabilirsiniz. Deney yapın, ardından siteniz benzersiz olacak ve tüm sezon boyunca çiçek açacaktır..