Plastik şişelerden tavus kuşu, kendin yap

Birçok ülkede tavus kuşu kraliyet kuşu olarak kabul edildi, Rusya’da da popülerdi. Tavus kuşu atasözleri, sözler ve masallara girdi, birçok efsane ve efsanede onun hakkında söylendi ve bu kuşun güzelliği hala yetişkinleri ve çocukları memnun ediyor. Bugün, kişisel bir arsanın her sahibi, evin veya su kütlelerinin yakınındaki alanı dekore etmeye çalışıyor. Bu makalede, öğreneceksiniz, plastik şişelerden tavus kuşu nasıl yapılır, sitenizin güzelliğini vurgulayacak ve ona asil bir görünüm kazandıracak. Plastik şişelerden yapılan el sanatları da iç mekanı süslemek için kullanılabilir..

Malzemeler:

– makas;

– farklı renklerde plastik şişeler;

– sentetik köpük;

– tutkal tabancası;

– ahşap tabela;

– aşındırıcı ağ;

– metal çubuk.

Plastik şişelerden DIY tavus kuşu zanaat atölyesi

Farklı boyut ve renklerde tüyler için boşluklara ihtiyacınız olacak. Çalışmayı kolaylaştırmak için kendinize boş bir karton yapın. Aynı boyutta yarım daire biçimli katı tüylere sahip olmalısınız, ancak küçük kesiklerin yanı sıra kesikli uzun tüylere sahip olmalısınız. Kuyruk boşlukları uzun olmalıdır, şişeyi uzunlamasına keserseniz ve gerekli genişlikte bir şerit keserseniz yapılabilirler..

Plastik şişelerden DIY tavus kuşu zanaat atölyesi

Çok sayıda kalemle çalışmayı kolaylaştırmak için, farklı torbalarda boyutlarına göre sıralayın. Şimdi bir tavus kuşu modeli yapmaya başlayabilir ve gerekirse plastik tüyleri kesmeyi bitirebilirsiniz..

Plastik şişelerden tavus kuşu, kendin yap

Çalışması rahat olan bir parça sentetik köpük alın. Parçaları kesin ve tavus kuşunun gövdesini, boynunu ve kafasını tutkal tabancasıyla yapıştırın. Düzeni orijinaline mümkün olduğunca yakın hale getirmek için İnternet’ten bir tavus kuşu resmi indirin.

Plastik şişelerden tavus kuşu

Tavus kuşunun gövdesi, önceden ahşap bir direğe yerleştirmenizi önerdiğimiz metal bir çubuğa sabitlenmelidir. Kırmızı bir şişe alın ve ondan bir daire kesin. Bundan sonra, kenardan merkeze bir kesim yapın ve bir koni şeklinde bükün. Köpüğün üzerine sabitlenmesi gereken bir tavus kuşu gagası almalısınız..

Bundan sonra önceden hazırlanmış tüyleri yapıştırabilirsiniz.

Bundan sonra önceden hazırlanmış tüyleri yapıştırabilirsiniz. Alttan başlayın, tüylerin aşağıdan daha uzun olduğunu ve yukarıya doğru kısa olmaları gerektiğini unutmayın. Tüyler bir örtüşme ile yapıştırılır. Göğüsle işiniz bittiğinde, arkaya geçin. Bir tutam yapmak için şişelerden şeritler kesmeniz ve üzerlerine renkli tüyler yapıştırmanız gerekir..

Kahverengi plastik şişeler tavus kuşunun gözlerini şekillendirmeye yardımcı olacak

Kahverengi plastik şişeler tavus kuşunun gözlerini şekillendirmeye yardımcı olacak.

plastik şişelerden tavus kuşu kendin yap photoPlastik şişelerden tavus kuşu kendin yap photo

Aşındırıcı bir ağdan kanatları kesin ve onlara tüy ekleyin. Kuyruğu da aynı şekilde yapın. Tavus kuşunun kuyruğunda olması gereken parlak tonları unutmayın. Kuyruğu ve kalan detayları takın. Plastik şişelerden el işi hazır.

Ayrıca videoyu izleyin: Plastik şişelerden DIY tavus kuşu. Usta sınıfı

Plastik şişelerden yapılmış bir tavus kuşu, güneşten, yağmurdan veya rüzgardan korkmadığı için sitenizi uzun süre süsleyecektir..