Ülkede kendin yap hasır çit fotoğrafı

kendin yap hasır çit

Eski günlerde, bölgenizi çitle çevirmek için dallardan yapılmış bir çit, diğer bir deyişle bir su çiti çok yaygındı. Şu anda, su çiti, banliyö bölgesi dekorunun çok ilginç bir unsurudur ve incelik uzmanları arasında giderek daha fazla popülerlik kazanmaktadır..

kendin yap hasır çit

hasır çit, banliyö bölgesi tarzında uyumlu bir şekilde yazılmış, ona bireysellik ve benzersiz bir çekicilik kazandırıyor. Arsanızı hasır bir çitle süsleyerek sadece çevreyi önemsemekle kalmaz, aynı zamanda benzersiz bir tasarım yaratırsınız. Ve buna hem inşaatın basitliğini hem de doğal malzemelerin ucuzluğunu eklersek, çit çitinin avantajları açıktır..

Dallardan yapılmış böyle bir çit, kurulması planlanan yere bağlı olarak farklı şekillerde yapılır. Bir çit için, 2-2,5 cm çapında çubuklardan yapılmış bir hasır kısımlar halinde yapılır ve ayrıca 3-5 cm çapında daha kalın bir çerçeve çubuğuna ihtiyacınız olacaktır. Hazırlanmış bir tabana yaklaşık iki metre uzunluğunda bölümler kurulur. Taban olmadan yapabilirsiniz, ancak özel bir metal taban üzerine kurulduğunda, dokumanın hizmet ömrü önemli ölçüde artar. Böyle bir çitin yüksekliği sınırlı değildir, ancak en uygun olanı 70 cm’dir..

Dallardan yapılmış böyle bir çit, kurulması planlanan yere bağlı olarak farklı şekillerde yapılır.

Çiçek tarhlarını süslemek için, bir buçuk santimetreye kadar daha küçük çaplı dallardan ve daha kalın bir çerçeve çubuğundan yuvarlak şekilli çitler kullanılır. Bitkinin etrafında bir çiçeklik şeklinde doğrudan yerinde yapılabilirler. Çapı 100 cm’den fazla olan çit imalatında bu yöntem kullanılmaktadır.Belirtilen çapı aşan yuvarlak hasır ürünler kafa tokası ile monte edilir..

Ayrıca okuyun: Ülkedeki yollar için kendin yap döşemesi

yapmak için kendin yap hasır çit özel becerilere veya önemli maddi kaynakların yatırımına gerek yoktur. Ürünün üretim sürecinde ihtiyaç duyulacak araçların listesi, bir demir testeresi, bir kürek, budama makası veya dalları budamak için ağaç makası ve dalları zemine sürülen kazıklara sabitlemek için pense içerir. Alternatif olarak, dalları zemine çakılan kazıklara sabitlemek için çivili bir çekiç kullanılır..

Hasır çit için sarf malzemeleri

Hasır çit için sarf malzemeleri

Sarf malzemeleri sitenizde hazırlanabilir, ancak kreşten paketler halinde satın alınabilir. En iyi malzeme söğüt dallarıdır, ancak kızılcık, huş ağacı, elma dalları kullanabilirsiniz. Farklı ağaç türlerinin dallarından dokuma çok güzel görünüyor. Ardından, dikey kazıklar, dokumanın başında ve sonunda, birbirine mümkün olduğunca yakın ve daha sonra tüm çevre boyunca eşit olarak bulunan uygun bir derinliğe kazılır. Kazıklar için metal çubuklar veya boru süslemeleri kullanmak daha iyidir ve ahşap olanlar söz konusu olduğunda, bunları antiseptik ile tedavi etmek daha iyidir..

Kendi ellerimizle hasır çit yapmaya başlıyoruz

Dokumadan önce dallar en iyi şekilde bir buhar banyosunda işlenir. Kuruduktan sonra esnek hale gelirler ve güçlerini korurlar. Bir sonraki adım, çubukları ince ve kalın olanlara bölmektir. Ürünün alt ve üst kısımlarına çap olarak büyük çubuklar dokunur ve dokumanın ortasında ince olanlar yer alır. Yerleşik kazıklar boyunca dokuma, alttan başlayarak sekiz rakamı şeklinde yukarı doğru hareket ederek gerçekleştirilir. Öndeki ve arkadaki kazıkların etrafında bükülen dal bir sıra oluşturur. Altıncı kazıkta biterse, bir sonraki dal beşinci kazıktan başlayarak dokunmalıdır..

Ülkeye kendi elinizle hasır çit nasıl yapılır - birkaç tür hasır işi düşündüğümüz bir makale ve bunu bir fotoğraftan kendiniz nasıl yapabileceğiniz ...

Wattle’ın güzel ve dayanıklı olması için, kamçıları üst üste sıkıca yerleştirmek gerekir. Çubukların kalın ve ince uçlarını kazıkların üzerine eşit olarak dağıtırken, işlemi zeminden başlatmak, yukarı doğru hareket etmek gerekir. Her yeni dal, kalın uçtan başlayıp ince uçla biten dokunur. En iyi seçenek olan uç çubukları üste bağlamak için tavlı tel kullanılır.

Kendin yap hasır çit – ilgili video

Çubukların fazla kısımları kesilebilir. Alt sıradaki dalların çalışma sırasında yere düşmesini ve aynı pozisyonda kalmasını önlemek için tel ile sabitlenebilir. Alt sırayı küçük saplamalar üzerinde yatay olarak sürülen kazıklara çivilemek de mümkündür. Aynı işlem üstte bulunan dallar yükselmemeleri için yapılmalıdır. Kendi kendine yapılan bir çitin son dokunuşu, onu süsleyen kaplar, kupalar olarak işlev görecektir. Ve hasır bir çit boyunca mısır veya ayçiçeği ekerseniz, yazlık tanınmayacak şekilde dönüştürülür. bölümüne de bakmanızı tavsiye ederiz. "ülke el sanatları