Meyveleri çeşitli muslar, soslar, kompostolar ve reçeller hazırlamak için kullanılan kiraz ağacı olmayan bir meyve bahçesi hayal etmek zordur. Kiraz çeşidi Shokoladnitsa özel ilgiyi hak ediyor, bu nedenle çeşitliliğin, fotoğrafların ve incelemelerin açıklaması. Deneyimli bahçıvanlar iyi kiraz çeşitlerinin titiz olduğunu bilirler, bu yüzden onlara iyi bakmaları önemlidir..

Kiraz çeşidi Shokoladnitsa nasıl ortaya çıktı?

1996 yılında bahçıvanlar yeni çeşitler geliştirmek için farklı ağaç türlerini çaprazladılar. Ağacın meyvesi büyük ve sulu olduğu için çikolata kıza en başarılı deneylerden biri denilebilir. Bu çeşitlilik, Lyubskaya kirazı ve Tüketim mallarını geçerek elde edildi. Eşsiz melez koyu meyvelere sahiptir ve 2 metreye kadar küçük bir yükseklik ile karakterizedir. Böyle bir kiraz, sitenizde çok fazla boş yer kaplamaz ve aynı zamanda sizi iyi bir hasatla memnun eder..

Lyubskoy kiraz ve tüketim malları. Eşsiz melez koyu meyvelere sahiptir ve 2 metreye kadar küçük bir yükseklik ile karakterizedir. Böyle bir kiraz, sitenizde çok fazla boş yer kaplamaz ve aynı zamanda sizi iyi bir hasatla memnun eder.

Vişne çeşidi Shokoladnitsa, tacı nadir olduğu için çalı kirazı olarak adlandırılır, bu nedenle dallar ve meyveler rüzgardan korunur. Kiraz, Mayıs ayı başlarında çiçeklenmeye başlarken, salkımları dallarda şemsiye şeklinde bulunur (üç çiçek birbirine bağlanır). Bahçıvanlara göre, Shokoladnitsa bol miktarda meyve verir ve meyveleri oldukça büyüktür, bu da şüphesiz onları toplayanları memnun eder. İlk olgun meyveler Temmuz ortasına kadar ortaya çıkar. Meyveler çekirdeklerden iyi ayrılır, bu nedenle çekirdeksiz reçel yapmak için uygundurlar..

Bahçıvanlara göre, Shokoladnitsa bol miktarda meyve verir ve meyveleri oldukça büyüktür, bu da şüphesiz onları toplayanları memnun eder. İlk olgun meyveler Temmuz ortasına kadar ortaya çıkar. Ho Meyveleri

Açık toprağa bir bitki fidesi ekilir ve daha sonra ilk meyveler ortaya çıkana kadar yaklaşık 4 yıl beklemeniz gerekir. Meyveler yaşlı, olgun sürgünlerde görünür. Bu ağaç 10-15 yıl içinde meyve verir, bu nedenle büyüme ile birlikte yaşam beklentisi 20 yıldan fazla değildir..

Neden Shokoladnitsa kiraz çeşidini seçmelisiniz?

Bu çeşitlilik, çok sayıda olumlu özellik nedeniyle deneyimli yaz sakinlerinden birçok olumlu yorum aldı..

  1. Kendi kendine tozlaştığı için ek tozlaşmaya ihtiyaç duymaz..
  2. Düzenli ve bol sulama gerektirmez.
  3. Don ve kuraklığa dayanıklı.
  4. Artan verimlilikte farklılık gösterir.

Tüm bu avantajlara rağmen, kirazlar çeşitli hastalıklara maruz kalır, bu nedenle onları düzenli olarak özel bileşiklerle püskürtmeyi unutmayın.

Tüm bu avantajlara rağmen, kirazlar çeşitli hastalıklara maruz kalır, bu nedenle özel formülasyonlarla düzenli olarak püskürtmeyi unutmayın..

Shokoladnitsa için bitki ve bakım nasıl

Çeşitliliğin tanımı ve bahçıvanların Shokoladnitsa çeşidi hakkındaki yorumları, kirazlar için doğru arsayı seçmeniz gerektiğini gösterir. Bu ağaç her alanda kendini iyi hissedecektir, ancak zararlılar çok ıslak topraklarda ona saldırabilir. En iyi yer, yeterince ışığın olacağı güneşli taraftır. Bunun bir çalı çeşidi olduğunu unutmayın, bu nedenle diğer ağaçların yanına ekerseniz, gölgelerinde olacak ve kötü meyve verecek..

Çeşitliliğin tanımı ve bahçıvanların Shokoladnitsa çeşidi hakkındaki yorumları, kirazlar için doğru arsayı seçmeniz gerektiğini gösterir.

Sadece bir yer seçmek değil, aynı zamanda toprağın bileşimini izlemek de önemlidir. Kiraz Shokoladnitsa asidik toprağı sevmez ve onu yeraltı suyunun uzak olduğu bir yere dikmek de önemlidir, aksi takdirde köklerin çürümesine yol açarlar..

Ayrıca okuyun: Evin yakınında bir çiçek bahçesi nasıl düzenlenir, fotoğraf

Fidan ÇikolataFidan Çikolata

Dikkatli kiraz bakımı, sadece sulama ve haşere kontrolünü değil, aynı zamanda ağaç tepesinin zamanında budamasını da içerir. Dikimden iki yıl sonra, kirazlardan gereksiz dallar kesilebilir. Budamazsanız ağaç kalınlaşacak ve meyve sayısı azalacaktır. Sünnet sadece ilkbaharda tomurcuklar ortaya çıkmadan önce yapılır. Bu, daha sonra bitkinin güç kazanması, yaprakları çözmesi ve çiçek açması için yapılır. Yetişkin bir bitkiden kuru ve fazla dallar çıkarılır ve fide 12’den fazla dal kalmayacak şekilde kesilir..

Dikkatli kiraz bakımı, sadece sulama ve haşere kontrolünü değil, aynı zamanda ağaç tepesinin zamanında budamasını da içerir. Dikimden iki yıl sonra, kirazlardan gereksiz dallar kesilebilir. eğer kesmezsen

Shokoladnitsa kirazlarının sulanması ve beslenmesi

Kiraz en iddiasız bitkilerden biridir, ancak zamanında sulamaya bile ihtiyacı vardır. Kirazları çiçeklenme sırasında ve meyvelerin olgunlaştığı dönemde sulamayı unutmayın. Hava kuru ve sıcak ise mevsim sonunda ağaç sulanmalıdır. Ağacın etrafına birkaç kova su dökmek için özel bir delik açabilir ve toprağı 0,5 m derinliğe kadar ıslatabilirsiniz..

Kiraz en iddiasız bitkilerden biridir, ancak zamanında sulamaya bile ihtiyacı vardır. Kirazları çiçeklenme sırasında ve meyvelerin olgunlaştığı dönemde sulamayı unutmayın. Dışarıda hava kuru ve sıcaksa,

Vişneli Çikolatayı dördüncü yılda beslemek gerekir, çünkü ancak bunca zaman sonra ağaç meyve verecek. Ağaç gençse, kiraz her üç yılda bir mineral çözeltilerle sulanır. Her yedi yılda bir yetişkin bir ağaç beslenir..

Vişneli Çikolatayı dördüncü yılda beslemek gerekir, çünkü ancak bunca zaman sonra ağaç meyve verecek. Ağaç gençse, kiraz her üç yılda bir mineral çözeltilerle sulanır.kiraz fidanı

Çeşitli hastalıkların önlenmesini sağlamak için, ağaç gövdesi erken ilkbaharda kireçle badanalanır, ayrıca zaman içinde böceklerin veya mantarların zararlarını tespit etmek için kirazları düzenli olarak incelemeye değer..

Açıklamaya göre kiraz çeşitleri Shokoladnitsa, özel bir bakım gerektirmediğini, farklı alanlarda iyi kök saldığını ve oldukça iddiasız olduğunu fark ettiniz. Kendi ellerinizle yeni kiraz çeşitleri yetiştirin ve lezzetli ve sulu meyvelerin zengin hasadının tadını çıkarın.