Oluklu mukavvadan ülkeye kendin yap yaz duşu

Ülkede çalışmayı sevenler için açık hava duşu şarttır. Sıcaklık dayanılmaz hale geldiğinde, serin su altında kendinizi yenilemek, temiz havayı solumak ve canlılık ve enerji artışı almak gibidir. Daha önce, bir banliyö bölgesinde bir yaz duşu, esas olarak bir filmle kaplanmış ahşap tahtalardan yapılmıştır. Bugün, yeni mühendislik fikirleri ve çeşitli yapı malzemeleri sayesinde, kendi ellerinizle oldukça şık bir duşakabin yapabilirsiniz. Bu makalede, nasıl inşa edeceğinizi öğreneceksiniz. oluklu mukavvadan kendin yap yaz duşu. Bu tasarım profesyonel beceriler gerektirmez, montajı kolaydır ve uzun yıllar dayanacaktır..

Malzemeler:

– oluklu mukavva;

– uydurma;

– borular;

– Duş başlığı;

– hortum;

– kendiliğinden takılan vidalar;

– sızdırmazlık bandı;

– elektrikli matkap;

– kürek;

– seviye;

– sabitleme kelepçesi.

Oluklu mukavvadan yapılmış dış mekan duşu. İşin aşamaları

Bir yaz duşunun tasarımı tamamen farklı olabilir, basit bir proje öneriyoruz. Dış mekan duşu, sıhhi tesisat armatürleri ve oluklu mukavva ile kaplanmış yan duvarları olan bir merkezi sütundan oluşacaktır. İş sadece 4-5 saat içinde yapılabilir ve ardından dolgu macununun tamamen kurumasını ve yapıyı çalıştırmasını bekleyin..

Oluklu mukavvadan yapılmış dış mekan duşu. İşin aşamaları1. Dış mekan duşu yapmak istediğiniz yeri seçin. Yapı sadece 2 duvardan oluşuyorsa, ağaçların veya çalıların yanına yapılması tavsiye edilir. Projemize göre duş çok basit ve kompakt, bu nedenle sitenizin mimari bir dönüm noktası olması pek mümkün değil..Profil borularını alın ve duş çerçevesini hazırlamak için kendinden kılavuzlu vidaları kullanın. Çerçevenin boyutlarını hesaplarken oluklu levhaların boyutlarını dikkate alın.

2. Profil borularını alın ve kendinden kılavuzlu vidaları kullanarak duş çerçevesini hazırlayın. Çerçevenin boyutunu hesaplarken, oluklu levhaların boyutlarının yanı sıra borunun yaklaşık 1 m derinliğe kadar zemine kazılması gerekeceği gerçeğini dikkate alın..

3. Şimdi, kendinden kılavuzlu vidaları kullanarak çerçeveyi oluklu mukavva ile kaplayabilirsiniz. Seviye ile dikeyliği kontrol etmeyi unutmayın.

Duşu tezgaha taktığınızda, su borusunu içinden itmek için yapmanız gereken son şey bir delik açmaktır.4. Merkez direk görevi görecek tüpü alın. Yere kazın. Oluklu mukavvadan yapılmış yan direkleri takın.

5. Duş yapısını borulardan, hortumdan ve nozuldan monte edin, bunlar daha sonra merkez kolona bağlanacaktır. Musluk takmayı unutmayın. Duşu tezgaha taktığınızda, su borusunu içinden itmek için en son bir delik açmanız gerekir. Borunun ucuna bir kaplin takılır ve ona bir bahçe hortumu takılır..

Oluklu mukavvadan yapılmış bir dış mekan duşu hazır. Rahat bir banyo için zeminde ahşap bir kafes veya düz taşlar kullanın. Şimdi yazlığınızda yaz sıcağında serinlemek için bir vaha var.