İsimleri olan park gülleri fotoğrafı. Bir yazlık konut için hangisini seçmek daha iyidir

Güller en güzel ve yaygın çiçeklerden biridir. Park gülleri oldukça uzun ve hacimli çalılara dönüşür ve bu nedenle geniş yazlık evler için mükemmeldir. Bugün, onlara bakmakta özel deneyim gerektirmeyen epeyce gül çeşidi var. görmeyi teklif ediyoruz isimleri ile popüler park güllerinin fotoğrafları, onları sitede kendi ellerinizle büyütebilmeniz için.

Hangi park güllerini seçmeli?

Geniş alana sahip alanlarda peyzaj tasarımı yapılırken kullanılan park gülleridir. Fotoğrafa ve isme göre bu tür güller dona karşı dayanıklıdır. Üç boyutlu bir şekle sahiptirler. Çiçeklenme oldukça uzun bir süre boyunca uzanır.

Soğuk kışın çalı donsa bile, ilkbaharda gülün kökünden yeni sürgünler büyümeye başlayacak ve park gülü tekrar büyümeye başlayacak. Park güllerinde, çeşitleri ne olursa olsun, her durumda tomurcuklar düzdür ve yaprakları havludur..

Geniş alana sahip alanlarda peyzaj tasarımı yapılırken kullanılan park gülleridir.Bir park gülünün fotoğrafı

Bu güllerin adından tek ve tek dezavantajı, yılda oldukça uzun çiçeklenme olsa da bir kereliktir. Ancak son zamanlarda çift çiçekli çeşitler ortaya çıkmaya başladı. Bu güllere remontant güller denir. Fotoğrafta park güllerinin oldukça fazla rengi ve tonu vardır ve her biri güzelliği ve özgünlüğü ile ayırt edilir..

Bu güllerin tek dezavantajı, yılda oldukça uzun çiçeklenme de olsa bir defalık olmasıdır. Ancak son zamanlarda çift çiçekli çeşitler ortaya çıkmaya başladı. Bu güllere remontant güller denir.Başlığı olan kırmızı bir gül fotoğrafı

Renkler ve tonlar beyaz ile başlar ve bordo ile biter. Park güllerinde çiçek açtıktan sonra, dona kadar çalı üzerinde kalan parlak kırmızı meyveler oluşur..

Fotoğraflı park gül çeşitlerinin isimleri

Kanada park gülleri çalıya özel bir özenle bakamayan insanlar için yaratılmıştır. Çalı, kış için budama gerektirmez ve şiddetli donlara bile mükemmel şekilde dayanabilir. Gül, -45 dereceye kadar düşük sıcaklıklara dayanabilir. Bu çalı parlak bir yere dikilmelidir. Toprak herhangi biri olabilir. Kanada gülünün birkaç çeşidi vardır..

Kanada park gülleri insanlar için yaratıldıİsim: Kanada gülü

"kaşif gülleri" çitler için harika. Bitki herhangi bir yapının etrafına sarılır ve onu çardaklara, çitlere ve çeşitli yapılara dikilmesine izin veren meraklı gözlerden gizler. Bir dokuma çalının büyümesi 3 metreye ulaşır. Bu gül türü pratik olarak hastalanmaz ve hoş bir belirgin aromaya sahiptir..

"park gülleri" diğer türlerden çarpıcı biçimde farklı olan güzel bir çiçek şekline sahiptir. Çalı gövdesi örgülü değildir, bu da sitenin ortasına dikilmesine izin verir. Gülün birçok tonu ve tonu vardır. Bu gül türünün dezavantajlarından biri de kokusuz olmasıdır..

İngiliz park gülü dokuma ve çalı olabilir. Tomurcuklar, çift yaprakları ve tatlı bir kokusu ile olağandışı bir güzelliğe sahiptir. İngiliz gülü kesinlikle herhangi bir alanı süsleyebilir. Böyle bir bitkinin bakımı oldukça basittir. Gül hem aydınlıkta hem de karanlıkta iyi yetişir. Nem ve toprak kalitesi de önemsizdir. Bu bitkinin tek dezavantajı, çeşitli zararlılar tarafından zarar görme duyarlılığıdır. Çalılara zarar vermemek için kimyasallarla işlem görmeleri gerekir..

İngiliz park gülü bükülebilir ve püskürtülebilir. Tomurcuklar, çift yaprakları ve tatlı bir kokusu ile olağandışı bir güzelliğe sahiptir. İngiliz gülü kesinlikle herhangi bir alanı süsleyebilir.Bir İngiliz park gülü fotoğrafı

Bu gülün popüler çeşitlerinden biri "İbrahim darbi", özel dayanıklılığı ve güçlü aroması ile ünlüdür. Yaprakları büyük, pürüzlü, turuncu çekirdekli ve sarı kenarlı güzel bir renge sahip. Çiçeklenme tüm yaz sürer. Kimyasal tedavi sadece profilaksi için yapılır. Park gül kökünün oluşması 3 yıl sürer. Bu nedenle bitkinin etrafındaki tüm yabancı otlar temizlenmeli ve toprak gevşetilmelidir. Kuru mevsimde güller haftada en az 4 kez sulanır. Sulama bol olmalı.

Bu gülün popüler çeşitlerinden biri

Park güllerinin en ünlü çeşitlerinden bazıları şunlardır:

"John Franklin" küçük bir çalı büyümesi vardır. Yapraklar parlak yeşil renktedir. Tek tek veya diğer bitkilerle birlikte ekilebilir..

Bir gülün fotoğrafı, başlık John Franklin

Çeşitlilik "Remy Martin", hoş bir tomurcuk aroması ile parlak sarı renkli çift yaprakları vardır. Tomurcuklar tek ve çiçek salkımına sahip olabilir. Bitki dona karşı dayanıklıdır ve zararlılardan, hastalıklardan korkmaz.

Çeşitlilik

"Martin Frobisher" 1 metre yüksekliğe kadar orta boy bir çalıya dönüşür. Çiçeklenme ilk dona kadar uzanır. Yapraklar, parlak pembe ve beyaz kenarlarla çift taraflıdır..

İsimleri ve fotoğrafları olan tüm bu park gülleri, özel güzellikleri ile ayırt edilir ve aynı zamanda bakım konusunda iddiasızdırlar. Sitenin ortasına, binalara ve çitlere dikilebilirler..