Bir profil borusundan DIY polikarbonat sera çizimleri

Galvanizli borular ve ahşap çıtalardan yapılan geleneksel yapıların yanı sıra şekilli plastik borulardan yapılan seralar da bahçıvanların hak ettiği sevgiyi almıştır. Bu tür seraları ve seraları monte etmek için özel araçlar ve özel beceriler gerekmez, kurulum süreci basit ve sezgiseldir..

Ek olarak, ahşap yapılarla karşılaştırıldığında, PVC ve plastik borulardan yapılmış seraların tartışılmaz bir avantajı vardır – çürümezler ve böcekler tarafından zarar görmezler, bu da ayrıca bir antiseptik ile tedavi edilmeleri gerekmediği anlamına gelir. Ülkede minimum maliyetle bir yapı inşa etmenize yardımcı olacak bir profil borusundan polikarbonat seranın kendin yap çizimlerini sunuyoruz.

Önerilen okuma: Serada büyüyen laleler

Profil borusundan polikarbonat sera

Bir filmle kaplı seraların aksine, polikarbonat sera çok daha güvenilir, dayanıklıdır ve daha iyi ısı yalıtım özelliklerine sahiptir. Hazırlık aşamasında, gelecekteki seranın yeri düzleştirilir. Polikarbonat levhalar çizime göre kesilir. Sera konstrüksiyonu PVC borulardan monte edilmiş olup, kapı ve pencere çerçevesi de imal edilmektedir..

Hazırlık aşamasında, gelecekteki seranın yeri düzleştirilir. Polikarbonat levhalar çizime göre kesilir. PVC borulardan bir sera yapısı monte edilir ve bunun için bir çerçeve yapılır.Polikarbonat sera çizimi

Kesilmiş polikarbonat levhalar, kendinden kılavuzlu vidalar ve pres pulları kullanılarak çerçeveye sabitlenir. Kurulum sırasında, levha ön tarafı dışa doğru ve petekleriyle – seranın içinde yönlendirilmelidir. Levhaların derzleri birbirine sıkıca oturur, yapının kenarlarının dışına taşan fazlalık kesilir..

Kesilmiş polikarbonat levhalar, kendinden kılavuzlu vidalar ve pres pulları kullanılarak çerçeveye sabitlenir. Kurulum sırasında, levha ön tarafı dışa doğru ve petekleriyle - seranın içinde yönlendirilmelidir. Tilki eklemleri

Polikarbonatın dışındaki koruyucu film, kurulumun bitiminden sonra, içeriden – çerçeveye kurulum başlamadan önce çıkarılır. Seranın kapı ve pencere çerçeveleri, yapının uçlarına yerine monte edilmiş polikarbonat ile kaplanmıştır..

Polikarbonatın dışındaki koruyucu film, kurulumun bitiminden sonra, içeriden - çerçeveye kurulum başlamadan önce çıkarılır. Seranın kapı ve pencere çerçeveleri, yapının uçlarına yerine monte edilmiş polikarbonat ile kaplanmıştır. hıçkırıkBorulardan bir sera çizimi

Birleştirilmiş sera yapısı hazırlanmış bir alana kurulur, geometri kontrol edilir ve zemine sürülen pimlerle sabitlenir. Düzgün şekilde sabitlenmiş bir sera, çalışma sırasında hareket etmemelidir. Yaylar ve profil PVC borular, çizimlere göre monte edilmiş ve sabitlenmiş çerçeve üzerine yatay bir bağ ile birbirine bağlanarak monte edilir..

Sera örtüsünün yaylar boyunca montajı. Polikarbonat, levhanın kenarı her iki tarafta uçtan 4-5 cm öteye uzanacak şekilde yaylar üzerine kurulur. Levha, polikarbonat balo eklemleri olan kendinden kılavuzlu vidalarla sabitlenirBoyutlu sera çizimi

Sera örtüsünün yaylar boyunca montajı. Polikarbonat, levhanın kenarı her iki tarafta uçtan 4-5 cm öteye uzanacak şekilde yaylar üzerine kurulur. Levha kendinden kılavuzlu vidalarla sabitlenir, polikarbonat derzler dolgu macunu ile kaplanır.

Kendiniz seralar nasıl yapılır

Polikarbonat yapı hariç en yaygın sera türleri:

  1. Tabanda mandallı sera.
  2. Tahta kutu tabanlı sera.

Bu tür seraları oluşturmak için malzeme seti neredeyse aynıdır: plastik veya PVC borular, borular için te ve köşe tleri, 90 derecelik adaptörler, kendinden kılavuzlu vidalar, ahşap veya paslanmaz çelikten mandallar, PVC yapıştırıcı, film ve kelepçeler o, polikarbonat levhalar.

Bu tür seraları oluşturmak için malzeme seti neredeyse aynıdır: plastik veya PVC borular, borular için te ve köşe tleri, 90 derecelik adaptörler, kendinden kılavuzlu vidalar, ahşap veya paslanmaz çelikten mandallarBir sera için bir tahta kutu fotoğrafı

Tabanda mandallı bir sera birkaç aşamada yapılır. Mandal üzerine bir sera inşaatı, sitenin hazırlanmasıyla başlar. Mümkün olduğunca düz olmalıdır. Çubuklar, sera yapısının temeli olacak sitenin kenarları boyunca işaretli yerlere sürülür. Çiviler 25-30 cm toprağa gömülmeli, ahşap veya metal olabilir..

Arklar PVC borulardan monte edilir ve te ile sabitlenir. Yapı katlanabilir veya katlanabilir hale getirilebilir. İlk durumda, te’li boruların ek yerleri kendinden kılavuzlu vidalarla sabitlenir. Ayrılamayan bir yapı için derzleri tutkalla tutturmak yeterlidir. Montajlı yaylar, mandallara vurgu yapılarak siteye kurulur.

PVC borulardan yaylar alınır ve te ile sabitlenir. Yapı katlanabilir veya katlanabilir hale getirilebilir. İlk durumda, te'li boruların ek yerleri kendinden kılavuzlu vidalarla sabitlenir. ner için

Sera kapıları ve havalandırmaları çizimlere göre PVC boru parçalarından yapılmaktadır. Seranın bitmiş çerçevesine bir film çekilir ve kelepçelerle sabitlenir. Kurulan sera filmi sarkmamalıdır.

Videoyu izleyin: Kendiniz bir sera çerçevesi nasıl yapılır

Tahta kutu tabanlı bir sera, ilk tasarımdan daha kalıcı bir seçenektir. Seranın montajı, sitenin hazırlanması ile başlar, tesviye edilir ve işaretlenir. Sera tabanının köşegenleri, çizimlere göre ahşap kutunun köşeleri tam olarak 90 derece olacak şekilde ölçülür. Tabanın kutusu monte edilecek. Kutunun uzun kenarları boyunca, birbirlerinden yaklaşık bir metre mesafede, 30 cm derinliğe kadar zemine sürülürler. takviye parçaları. Bu, gelecekteki sera yayları için bir destektir.

sitenin hazırlanması ile seranın kurulumunu onarın, tesviye edilir ve işaretlenir. Sera tabanının köşegenleri, çizimlere göre ahşap kutunun köşeleri tam olarak 90 derece olacak şekilde ölçülür. Bir kasa eşekarısı toplamak

Yaylar, kendinden kılavuzlu vidalar veya yapıştırıcı üzerine monte edilir. Bir başka katı boru, kavşaktaki her bir yaya bağlı olan seranın çevresi boyunca yayların ortasından geçirilir. Serayı havalandırmak için kapılar uçlara monte edilir, plastik borulardan veya ahşap çubuklardan monte edilir ve film ile kaplanır. Bitmiş sera çerçevesi bir film ile kaplanmıştır ve uçları ahşap bir taban kutusuna sabitlenmiştir..

kendinden kılavuzlu vidalar veya yapıştırıcı üzerine monte edilmiştir. Bir başka katı boru, kavşaktaki her bir yaya bağlı olan seranın çevresi boyunca yayların ortasından geçirilir. Seranın havalandırılması için uçlarda kurulur

Polikarbonat sera çizimleri kendin Yap bir profil borusundan kendi kulübenizde bir yapı inşa etmenize yardımcı olacaktır. Seraları başka malzemelerle deneyebilirsiniz, hepsi kişisel tercihinize ve yetiştirdiğiniz sebzelerin türüne bağlıdır..