Açık alanda Brunera ekimi ve bakımı

Bahçeniz için en iddiasız bitkiyi mi arıyorsunuz? O zaman Brunner’ı seveceksiniz. Bu çiçek, adını 18. yüzyılda Kırım’da bulan botanikçi S. Brunner’den almıştır. Zarif ve narin bitki, küçük çiçeklerin parlak rengi ve kalp şeklinde güzel yaprakları ile dikkat çekiyor.. Bruner, açık alanda dikim ve bakım, zor olmayacak, çiçeklik orijinal yapacak.

Brunner ne zaman ve nasıl ekilir

Bu çiçek, hemen açık toprağa ekilirse, esas olarak tohumlarla yetiştirilir. Bu en iyi sonbaharda yapılır. İlkbaharda bir brunner dikmeye karar verirseniz, farklı bir şekilde hareket etmeniz gerekecektir. Tohumlar 3-4 ay boyunca tabakalaşmaya ihtiyaç duyar. Bunu yapmak için, bruner tohumlarını bütün kış buzdolabına koyun veya bir kutuya koyun ve karda gömün..

İlkbaharda bir brunner dikmeye karar verirseniz, farklı bir şekilde hareket etmeniz gerekecektir. Tohumlar 3-4 ay boyunca tabakalaşmaya ihtiyaç duyar.

Ayrıca okuyun: İç mekan çiçekleri, klorofit bakımı

Bir çiçeği nakletmeye karar verirseniz, yaz sonunda yapın. Bahar nakli çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunacaktır. Bruner’ı kaybolur kaybolmaz tekrar koyun. Bir çalı kazın, yaprakları kesin, kökleri suya batırın ve sonra ayırın. Aynı veya farklı bir çiçek yatağına bir çiçek dikin. Bitkinin kök salması için kökün her parçasının bir tomurcuğu olması gerekir. Bireysel deliklere diktikten sonra çiçeği iyice sulayın..

Bruner'ı kaybolur kaybolmaz tekrar koyun. Bir çalı kazın, yaprakları kesin, kökleri suya batırın ve sonra ayırın.

Brunera çiçeği bakımı nasıl yapılır?

Birkaç çeşit bruner vardır, her bakımın kendine has özellikleri vardır. Sibirya çiçeği dondan korkmaz ve yeterli doğal yağışa sahip olduğu için bol sulamaya ihtiyaç duymaz. Geniş yapraklı bir çiçek çeşidi, bitkiyi boğabilecek yabani otlardan ayıklanmalıdır. Bruner’ın kök sistemi üst toprağa çok yakındır, bu nedenle bitkinin etrafındaki toprağı gevşetmemek en iyisidir..

Birkaç çeşit bruner vardır, her bakımın kendine has özellikleri vardır. Sibirya çiçeği dondan korkmaz ve bol sulamaya ihtiyaç duymaz.

Yaz çok yağışlıysa, Brunera hastalıkları geliştirme olasılığı vardır. Yapraklarda çeşitli lekeler fark ederseniz, etkilenen yaprakları çıkarın ve özel bileşiklerle tedavi edin. Bir başka bruner hastalığı küllemedir..

Brunner iddiasız bir bitkidir ve dona karşı dayanıklıdır, bu nedenle özel hazırlık gerektirmez. Turba, humus veya kompostla malçlamak yeterlidir..

Brunner iddiasız bir bitkidir ve dona karşı dayanıklıdır, bu nedenle özel hazırlık gerektirmez. Turba, humus veya kompostla malçlamak yeterlidir.

Brunner sadece açık alanda değil, aynı zamanda saksılarda veya asılı saksılarda da güzel görünüyor. Kendin yap çiçek bakımı oldukça basittir, bu nedenle bu çok yıllık bitki bahçıvanlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır..