Ülkedeki yollar için kendin yap kiremit

Ülkedeki yollar için kendin yap kiremit

Dacha, koşuşturmacadan bıkmış bir şehir sakini için favori bir tatil yeridir. Yaz sakinleri, bölgeyi sadece sebze ve meyvelerle dikmek için değil, mümkün olan en iyi şekilde geliştirmek için de çabalıyor. Bir bahçe yolu elde etmek için çok fazla çaba sarf etmenize gerek yoktur, ancak yağmurda çiğnenmiş yol hızla bataklığa dönüşür ve çok fazla rahatsızlığa neden olur. Bugün kaldırım levhaları satın almak pahalı bir zevk olduğundan, bu yazıda size kaldırım levhalarını kendi ellerinizle nasıl yapacağınızı anlatmaya karar verdik..

Fayans yapmak için kendin yap malzemeleri:

Fayans yapmak için kendin yap malzemeleri:

-çimento M400;

-kum;

-Su;

-çimento harcı hazırlama kabı;

-delmek;

-desenli kauçuk paspas;

-takviye ağı.

kendin yap beton karolar

Ülkeye giden bir bahçe yolu için kaldırım levhaları yapıyoruz

1. Öncelikle fayanslar için bir kalıp yapmanız gerekiyor. En uygun karo boyutu 30 * 30 cm olarak kabul edilir, çünkü daha sonra bir veya iki sıra halinde döşenebilir..

2. Güzel bir karo için desenli bir kauçuk paspas alın. Kenarları 3 cm yüksekliğinde kalıp yapın ve halıyı desen yukarı gelecek şekilde tabana yatırın.

3. Harcı hazırlayın. 1: 3 oranında çimento ve kumu karıştırın. Çözeltiyi iyice karıştırın. Beton karıştırıcınız yoksa, eki olan geleneksel bir matkap kullanın. Harcın mukavemetini arttırmak için plastikleştirici eklemenizi öneririz..

4. Kalıp hacminin 2/3’ü kenarlara kadar dökülür. Karoyu güvenilir hale getirmek için üstüne bir takviye ağ yerleştirin. Ağ yoksa, şeritler halinde kesilmesi gereken tel ve normal teneke kutular kullanabilirsiniz. Ev yapımı takviye, yaklaşık 2 cm hücreli bir ızgara şeklinde yerleştirilmelidir..

5. Bundan sonra, çimento harcı yanların en üstüne kadar doldurun. Fayansı kuru ve ılık bir yerde iyice kurumaya bırakın. Bu durumda, yeterince güçlü olacak ve bir çekiçle vurulduktan sonra bile kırılmayacaktır..

 Yararlı bir video izleyin: Ülkedeki yollar için kendin yap karoları

Desenli bir karo yapmak için sadece kauçuk paspas değil, aynı zamanda çeşitli plastik parçalar da kullanabilirsiniz. Karoların kabartmalı yüzeyi, buz koşullarında yolun güvenliğini artıracaktır. Kendiniz bir kiremit yapmak kolay ve çok daha karlı. Çözeltiyi hazırlarken yaratıcı olun, örneğin ona renklendirici pigmentler ekleyebilirsiniz. Çimento harcından yapılmış bir bahçe yolu karosu uzun süre dayanır ve çatlamaz ve kırılmaz. Bir yazlık için tüm el sanatları, yazlık bölümümüzü görün.