Kendin yap strafordan bir bahçe nasıl yapılır figürleri

Yazlık sadece bahçeyle ilgilenmeniz gereken bir alan değil, aynı zamanda sevdikleriniz veya arkadaşlarınızla hayatın kentsel ritminden uzaklaşıp dinlenebileceğiniz bir alandır. Ülkede rahat ve güzel hale getirmek için, mülkünüzün iyileştirilmesine dikkat etmelisiniz. Çok parasız bir yazlık ev dekorasyonu için ilginç ve sıra dışı fikirler sunuyoruz. Yaratıcı olmanız ve birkaç saat boş zamanınız olması gerekecek..

Yazlık evler için strafor figürler

Plastik şişelerden, araba lastiklerinden vb. el sanatlarının nasıl yapılacağına dair bilgilere zaten baktık. Bugün bir köpük dekorasyon oluşturma fikrini paylaşmak istiyoruz. Ev aletleri satın almaktan arta kalan köpük ambalajınız varsa, bu malzeme tam da bu iş için uygundur. Bir yazlık ev için gerçek bir sanat eseri yaratmaya başlayalım.

Köpüğün özellikleri ve ondan şekiller

Köpüğün özellikleri ve ondan şekiller

Böyle bir malzemeyle çalışmaya başlamadan önce özelliklerini bilmeniz gerekir. Oldukça hafif bir malzemedir ve işlemeye elverişlidir. Köpük figürleri zemine yerleştirmek için sabitlenmeleri veya çimento harcı ile ağırlıklandırılması gerekir..

Çimento, asfalt, çatı kaplama malzemesi veya alçı köpükle temas ettiğinde reaksiyon olmaz. Bu malzeme, organik asitlerin yanı sıra amonyağa da dayanıklıdır. Strafor heykelcik parçaları birbirine mükemmel şekilde yapışır, ancak köpüğün aseton, dikloroetan ve benzene maruz kaldığında bozulabileceğini unutmayın..

Çimento, asfalt, çatı kaplama malzemesi veya alçı köpükle temas ettiğinde reaksiyon olmaz.

İşe hazırlanmak için gerekenler?

Köpük süslemeler sadece düz değil, üç boyutlu da yapılabilir, bu nedenle her bir malzeme parçası doğru kullanılmalıdır. El sanatları oluşturmaya başlamak için önceden hazırlanmalısınız:

Köpük süslemeler sadece düz değil, aynı zamanda hacimsel olarak da yapılabilir, bu nedenle her bir malzeme parçası doğru şekilde kullanılmalıdır.

• Heykelcik veya şablonunun bir taslağını içeren strafor parçası;

• macunla yapıştırın;

• iş aletlerine sahip kendinden diş açan vidalar;

• boya ile renk şeması;

• poliüretan köpük veya çimento harcı.

Strafordan kuş yapımı

Strafordan kuş yapımı

Ağaçlardaki dalları süslemek için tuhaf köpük kuşları yapabilirsiniz. İlk önce, düz bir malzeme parçası alıyoruz, bir şablon kullanarak üzerine bir kuş resmi çiziyoruz. Daha sonra, bir bıçakla figürü kesmeniz ve kenarlarını tüm kenarlardan cephe çalışması için bir bitirme macunu ile macunlamanız gerekir..

Macunun ilk tabakası kurumalı, bundan sonra ikinci katını uyguluyoruz. Heykelcik tamamen kuruduğunda

Macunun ilk tabakası kurumalı, bundan sonra ikinci katını uyguluyoruz. Şekil tamamen kuruduğunda, düzensizliklerle kenarlarını zımpara kağıdı ile işliyoruz..

Bitmiş şeklimizi boyamaya başlayalım. Bunu yapmak için, istenen tonda bir renk şeması ile su dağılımı bazında bir cephe boyası alıyoruz.

Bitmiş şeklimizi boyamaya başlayalım. Bunu yapmak için, istenen tonda bir renk şeması ile su dağılımı bazında bir cephe boyası alıyoruz. Boya köpüğü vernikten koruyacaktır. Şekildeki boya kuruduktan sonra kuşu birkaç kat vernikle kaplayın ve bir ağaç dalına sabitleyin..

Ülkeye strafor mantarları

Ülkeye strafor mantarları

Köpük mantarlar özellikle bahçede veya yazlık evlerinde güzel görünür. Çiçek tarhlarını veya ağaçların altındaki toprağı süslemek için çok büyük veya çok küçük olabilirler. Hacimsel bir rakam yapma seçeneği sunuyoruz. Mantar için şapkayı ayrı olarak kesmeniz tavsiye edilir ve daha sonra bir macun ve kendinden kılavuzlu vidalar kullanarak bacağa sabitlemeniz yeterli olacaktır..

Köpüğün dış etkenlerden bozulmaması için mantarın üzeri akrilik boya ve vernik ile boyanmalıdır.

Köpüğün dış etkenlerden bozulmaması için mantarın üzeri akrilik boya ve vernik ile boyanmalıdır..

Bir ülke figürü yapıyoruz: bir tavus kuşu

Bir ülke figürü yapıyoruz: bir tavus kuşu

Muhteşem bir tavus kuşu heykelciği, bir yazlık kulübede veya bahçede harika görünecek. Bu tuhaf kuş, daha önce açıklanan aynı yöntemle yapılabilir. Lütfen figürün gövdesinin hacimsel bir köpük parçasından yapıldığını ve kuşun kuyruğu için eşit bir malzeme parçası almanız gerektiğini unutmayın. Daha sonra kuyruk şeklin gövdesine sabitlenmeli, 3 kat macun sürmeli, iş parçasını zımparalamalı, boya ve vernik yapmalıdır..

Büyük ve ağır köpük süslemeler oluşturmak için çerçeve poliüretan köpük veya çimento ile kaplanmalıdır..

Büyük ve ağır köpük süslemeler oluşturmak için çerçeve poliüretan köpük veya çimento ile kaplanmalıdır.

Köpük ürünlerinin ana özelliği, bu malzemenin çevre dostu ve kesinlikle güvenli olmasıdır..