Fide, isim ve fotoğraf olmadan tüm yaz çiçek açan yıllık çiçekler

Evin yakınındaki sitenin peyzaj tasarımının uygun şekilde planlanmasıyla şaşırtıcı ve büyülü bir atmosfer yaratılır. İş günlerinden sonra dinlenmenin keyifli olduğu, çiçeklere gömülü bir cennet olduğu ortaya çıkıyor. Yıllıklar, yazlık evlerde dikim ve orijinal çiçek tarhlarının dekorasyonu için uygundur. Bu yazıda, tüm yaz boyunca fidesiz açan yıllık çiçeklerin isimlerini ve fotoğraflarını öğreneceksiniz..

Ayrıca okuyun: Kendi elinizle bir çiçeklik ne yapılır

Popüler yıllıkların fotoğrafları ve isimleri

Tüm yaz boyunca açan yıllık çiçekler, çok çeşitli kompozisyonlar için uygundur. Türe göre sıralanmış çiçek kataloglarını kullanırsanız, çiçeklenme zamanı, yükseklik, dikim yeri ve peyzaj tasarımı için bitki türleri açısından en uygun olanları seçebilirsiniz. Yıllıkların tüm yaz çiçek açması ve solmaması için onlara özel bakım gerekir. Bu nedenle, ekimden önce, her çiçeğin bazı botanik özelliklerini ayrı ayrı dikkatlice incelemek gerekir..

Gözü memnun edecek parlak ve çeşitli bir glade oluşturmak için bitkileri renk düzenine göre ayırabilirsiniz. Yaz öncelikle güneş ve sıcaklıkla ilişkilendirilir, bu nedenle en yaygın grup sarı çiçeklerdir. Canlılık, pozitiflik verir ve ruh halini ve tonu yükseltirler..

 1. Otsu süs bitkisi. Bu bitkinin düşük olması ve büyük çalılar halinde yetişmemesi nedeniyle, genellikle sınır kompozisyonları için gruplandırılır. çok iddiasız.

  Otsu süs bitkisi. Bu bitkinin düşük olması ve büyük çalılar halinde yetişmemesi nedeniyle, genellikle sınır kompozisyonları için gruplandırılır. Çok iddiasız. Kadife çiçeği. VECoreopsis’in fotoğrafı

 2. Kadife çiçeği. 2 çeşidi vardır. Bunlar bodur ve uzun bitkilerdir. Düşük büyüyen marigoldlar en sık sundurmalara ekilir ve uzun boylu olanlar – çiçek tarhlarına ve binaların cephelerine uyumlu bir şekilde sığar..

  Kadife çiçeği. 2 çeşidi vardır. Bunlar bodur ve uzun bitkilerdir. Düşük büyüyen marigoldlar en sık sundurmalara ekilir ve uzun boylu olanlar çiçek tarhlarına ve bahçe boyunca uyumlu bir şekilde sığar.Kadife çiçeği fotoğrafları

 3. Çanta çiçeği. Bu bitki her zaman kendine dikkat çekiyor. Pencere pervazlarında görülebilir, ancak bu bitki bahçede özel bir çekicilik yaratır. Sarıdan kıpkırmızıya kadar bu çiçeğin karakteristik renk ve tonlarından oluşan devasa bir palet.

  Çanta çiçeği. Bu bitki her zaman kendine dikkat çekiyor. Pencere pervazlarında görülebilir, ancak bu bitki bahçede özel bir çekicilik yaratır. Büyük renk ve ton paletiCalceolaria: peyzaj tasarımında fotoğraf

 4. Enotera. Çok nadir bir bitkidir ve çok az insan onu alp kaydırakları için kullanır. Ama bu büyük bir hatadır. Bunun için ideal bir bitki, hem güneşin kavurucu ışınlarını hem de uzun bir gölgeyi mükemmel şekilde tolere edebildiği için. Bir sürü sarı çiçekli kısa bir sapa benziyor.Enotera. Çok nadir bir bitkidir ve çok az insan onu alp kaydırakları için kullanır. Ama bu büyük bir hata
 5. Aslanağzı. Bu olağandışı bitkinin sert bir sap üzerinde çok sayıda çiçeği vardır. Çok narin limon sarısı rengindedirler..

  Aslanağzı. Bu olağandışı bitkinin sert bir sap üzerinde çok sayıda çiçeği vardır.Aslanağzı fotoğrafı

 6. Ayçiçeği. Mükemmel, güçlü ve uzun bir bitki (1,5 metreye kadar büyüyebilir). Tek bir bitki olarak yetiştirilebilir veya çiçek tarhlarında gruplandırılabilir..

  Ayçiçeği. Mükemmel, güçlü ve uzun bir bitki (1,5 metreye kadar büyüyebilir). YapabilirsinizBir çiçeklik için ayçiçeği fotoğrafı

 7. Escholzia. Sürekli bakım gerektirmeyen bir yazlık için mükemmel bir bitki. Tüm bakım, her hafta sulamak ve minerallerle beslemekten oluşacaktır. Çiçek tüm yaz boyunca gözleri memnun edecek.Escholzia. Sürekli bakım gerektirmeyen bir yazlık için mükemmel bir bitki. Tüm bakımlar zak olacak

Mavi ve mor renklerde bir başka canlı ve renkli çiçek grubu.

 1. agrega. Çok narin bir leylak rengine sahiptir ve kabarık toplara benzer.
 2. Lobelia. Bu bitki, soluk maviden koyu mora kadar zengin bir renk paletine sahiptir. Asılı saksı ve sepetlerde harika görünecek, balkon ve terasların vazgeçilmez dekorasyonu olacak..Lobelia. Bu bitki, uçuk maviden zengin f'ye kadar en zengin renk paletine sahiptir.
 3. Brachikome. Yaz boyunca çiçeklenmeye devam edecek çok iddiasız bir bitki.Brachikome. Yaz boyunca çiçeklenmeye devam edecek çok iddiasız bir bitki. mavi nem
 4. mavi nemofil. Çok hassas bir aroması vardır ve sık yağmurlu havalarda bile çiçek açar, sadece sürekli mineral gübrelerle beslenmesi gerekir..

Çok ilginç bir bitki, tüm yaz boyunca fidesiz çiçek açan süs fasulyesidir. Fasulye ağaçları, çitleri ve çardakları güzelce örer, böylece ilginç bir peyzaj tasarımı düşünebilirsiniz. Yıllık bitkiler, herhangi bir çiçek yatağını süsleyebilen yıldız çiçeği içerir..

Sitenize özel bir çekicilik ve asalet kazandırabilecek çok sayıda farklı ekili bitki vardır. Renk ve boyutta birleştirilecek çiçekleri kendi ellerinizle seçerseniz, çiçek bahçesi benzersiz olacak ve tüm yaz göze hitap edecek.. Fide, isim ve fotoğraf olmadan tüm yaz çiçek açan yıllık çiçekler, bu makalede bulduğunuz sitenizin gerçek bir dekorasyonu olacak.