İster yurtdışına ister ulusal sınırlarımıza bir geziye çıktığımızda aklımıza pek çok şey gelir. Ne de olsa, özellikle dünyanın uzak yerlerinde ters gidebilecek veya başımıza ciddi bela açabilecek küçük şeyler var. Plan yapmayan, son anda karar vermeyi tercih eden seyahat tutkunlarından biri olsanız bile, bir navigasyon haritası, uçuşlar için bir uygulama, hatta belki de dijital bir bagaj listesi asla gereksiz olmayacaktır. Aşağıdaki en iyi 5 seyahat uygulaması, seyahatiniz öncesinde ve seyahatiniz sırasında kesinlikle organizasyonunuzu daha kolay ve daha keyifli hale getirecektir..

Seyahat tutkunları için en iyi 5 seyahat uygulaması En iyi akıllı telefon uygulamaları apple android

Maps.me – çevrimdışı haritalar ve navigasyon

Nereye giderseniz gidin, er ya da geç hedefinize giden yolu bulmak için muhtemelen bir harita kullanmak zorunda kalacaksınız. Neyse ki artık büyük kağıt haritalara, pusulalara veya yoldan geçenlere güvenmek zorunda değilsiniz. Günümüzde navigasyona odaklanan bir dizi pratik ve modern seyahat uygulaması var. Google Haritalar muhtemelen akla gelen ilk şeydir. Bununla birlikte, birçok işlevi nedeniyle popüler uygulama çok fazla pil, hızlı internet ve nispeten yeni bir akıllı telefon modeli gerektirir. İnternetin pahalı olduğu veya bulunmadığı bir ülkeye seyahat ediyorsanız, alternatif bir yere gitmek iyi bir fikirdir..

İşte tam bu noktada Maps.me yardımınıza koşar. Uygulama, internet bağlantısı olmadan bile dünyanın her yerinde çalışan haritalara ve her türlü navigasyon aracına anında erişim sağlar. Bununla, belirli bir varış noktası için kesin yol tarifleri alabilir ve oteller, restoranlar, kafeler, turistik yerler, ATM’ler, metro istasyonları ve daha fazlası gibi milyonlarca İÇN’yi keşfedebilirsiniz. Her şeye rağmen kaybolursanız, Maps.me konumunuzu bir arkadaşınızla paylaşma seçeneği de sunar. Uygulama her ikisinde de Google Oyun ayrıca Uygulama mağazası bulmak.

Maps.me, özellikle çevrimdışıyken çok fazla pil kullanmasa da, her zaman iyi bir yolculuk yapmak hala çok önemlidir. Taşınabilir şarj aleti yapmak. Akıllı telefonunuzu gittiğiniz her yerde şarj edebileceğiniz gerçeğine güvenmeyin.

Seyahat tutkunları için en iyi 5 seyahat uygulamasından beni haritalar navigasyon google maps çevrimdışı

Packpoint – akıllı bagaj listesi

Ne sıklıkla çantalarınızı aceleyle topladınız ve sadece uçuşun ortasında evde önemli bir şeyi hatırladınız? Packpoint ile gelecekte benzer arızaları tamamen önleyebilirsiniz. Bu akıllı akıllı telefon uygulaması, seyahat hedefinizi, kalış sürenizi, planlanan etkinlikleri ve bebek veya evcil hayvan gibi olası diğer yolcuları girdikten sonra gerekli bagajlarınızın kişisel bir listesini oluşturur. Packpoint ayrıca hava durumunu otomatik olarak kontrol eder ve gerekirse listenize bir şemsiye ve rüzgar geçirmez giysiler ekler.

Seyahat tutkunları için en iyi 5 seyahat uygulaması packpoint bagaj listesi akıllı telefon

Flightradar24 – Akıllı telefon üzerinden hızlı uçuş takibi

Uçuş rezervasyonunuzu zaten yaptıysanız, şimdi akıllı telefonunuza Flightradar24 seyahat uygulamasını da yüklemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bu, uçuşunuzun durumunu ve uçağın nerede olduğu, ne zaman kalktığı, ne zaman indiği, ne kadar hızlı gittiği, uçuşun rötar veya iptal olup olmadığı gibi tüm gerekli bilgileri gösterir. Bilgiler gerçek zamanlı olarak güncellenir ve bu şekilde havaalanında hoş olmayan durumlardan kaçınabilirsiniz..

Seyahat tutkunları için en iyi 5 seyahat uygulaması Flightradar24 izci uçak

TheFork – Avrupa çapında masa rezervasyonları için seyahat uygulaması

Dışarıdayken, yerel bir restorana veya kafeye gitmemek ve yerel bir lezzet denememek pratikte günahtır. Ancak seçiminizin doğru olduğundan veya boş masalar olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Bu gibi durumlarda, genellikle TripAdvisor’ı kullanırız. Son yıllardaki en büyük kazançlarından biri TheFork seyahat uygulamasını satın alması oldu..

Bu, Avrupa’nın en büyük şehirlerinde ve en ünlü restoranlarında masa rezervasyonları için harika ve popüler bir uygulama. TripAdvisor’ın bir parçası olarak TheFork, doğal olarak derecelendirmeleri ve ortalama bir fiyatı da görüntüler. TheFork’un diğer benzer seyahat uygulamalarına göre en büyük avantajlarından biri, birçok restoranın, onlar üzerinden rezervasyon yaparsanız indirimler sunmasıdır. Bu şekilde ayrıca yums adı verilen özel bonus puanları da toplarsınız. Belirli sayıda rezervasyondan sonra bazı restoranlarda ek indirim alırsınız..

Tripadvisor rezervasyonundan seyahat tutkunları için en iyi 5 seyahat uygulaması

Tricount – Ortak maliyetleri kolayca paylaşın

Arkadaşlarınızla seyahat ediyorsanız, restoran yiyecekleri, benzin veya diğer satın alımlar için faturaları sık sık paylaşmak zorunda kalacaksınız. Hesap makinelerini kullanmaktan ve makbuzları hesaplamaktan yorulduğunuzda, sadece Tricount’u yükleyin. Yolculuğun başlangıcında, tek yapmanız gereken tüm diğer yolcuların isimlerini girmek. Ardından, ödenen tutarı ve bundan kimin sorumlu olduğunu yazın. Uygulama gerisini halleder ve faturayı buna göre böler.

Günümüzde akıllı telefonlarımız günlük hayatta en kullanışlı ve en çok kullandığımız cihaz haline geldi. Hareket halindeyken eşsiz bir yardımcısınız. Hangi seyahat uygulamalarının sizin için en yararlı olduğuna kendiniz karar verin, bunları önceden evde kurun ve test edin. İyi yolculuk!

Arkadaşlarını paylaşan seyahat tutkunları için en iyi 5 seyahat uygulaması