Jest to gorący trend, aby wprowadzić atmosferę dżungli do nowoczesnych wnętrz za pomocą odpowiednich roślin. Egzotyczne rośliny doniczkowe świetnie sprawdzą się w minimalistycznym salonie! Ale nie tylko. Ponieważ rośliny, które wyglądają nietypowo, urozmaicają również skandynawskie lub industrialne wnętrze. Powód tego jest bardzo prosty: zawsze przyciągają wzrok i tworzą pewną dynamikę w pomieszczeniu. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd niektórych niezwykłych roślin doniczkowych. Być może znajdziesz odpowiednią dla swoich czterech ścian!

Niezwykłe rośliny domowe są tym pewnym w każdym pomieszczeniu

niezwykłe rośliny domowe ołówek krzew pomysłów na wystrój salonu

Jeśli nie chcesz mieć w domu zwykłych zielonych współlokatorów, możesz polegać na żywych kamieniach, roślinach mozaikowych, roślinach powietrznych, korkociągach lub roślinach w kształcie serca. Ale to tylko niewielka część wszystkich rodzajów roślin, które wszystkich zadziwiają. Jest tak wiele innych, że zawęziliśmy do 6 najbardziej ekscentrycznych w naszej opinii.

Tu masz!

Wyjątkowe rośliny doniczkowe – Albuca spiralis

Albuca spiralis to cebula z rodziny hiacyntów. Jej liście mają zachwycający spiralny kształt i są szczególnie podobne do korkociągu. Kwitnie zimą i odpoczywa latem. Wspaniałe kwiaty Albuca Spiralis można podziwiać od maja do czerwca. Te fascynujące kwiaty umieszczone są na wysokiej łodydze. Umieść tę roślinę doniczkową w jasnym i zalanym światłem miejscu. Albuca spiralis to roślina, która do rozwoju potrzebuje dużo wody. Ale uważaj, aby nie dopuścić do zalania! Możesz z dumą ozdobić tę wyjątkową roślinę we własnym salonie. Ma również wspaniały zapach wanilii.

Nadaj swojemu domowi wyjątkowy akcent

Właściwa pielęgnacja wyjątkowych roślin domowych albuca spiralis

Ogon osła

Ogon osła jest nadal znany jako Sedum Burrito, co zdradza również jego ojczyznę – Meksyk. Ma długie pędy i jest szczególnie odpowiednia jako roślina wisząca w domu. Ta roślina doniczkowa ma soczyste liście, które są blisko siebie i mogą pomieścić dużo wody. Dlatego ogon osła uważany jest za bardzo wieloletnią roślinę doniczkową. Spód ogona osła nie może pozostać wilgotny. Tak więc nalewanie rzadko się zdarza. Gleba kaktusowa jest idealnym podłożem dla Sedum Burrito. Roślina nadal nazywana jest rozchodnikiem węża. Ma wspaniałe, delikatne kwiaty, które kwitną między kwietniem a czerwcem.

Używaj ozdobnie ogona osła i przynieś do domu puszkę egzotycznych produktów

Niezwykłe rośliny doniczkowe osioł ogon sukulenta dekoracja domu!

Krzak ołówkowy

Krzew ołówkowy osiąga wysokość od 40 do 80 cm. Swój szczególny wygląd zawdzięcza temu, że tworzy liczne zielone pędy. Są one w dużej mierze podobne do ołówków. Właśnie dlatego roślina nosi nazwę krzak ołówkowy. Chociaż niektóre gatunki mogą nie kwitnąć, ta roślina doniczkowa stanowi doskonały dodatek dekoracyjny do każdego pomieszczenia.

Krzew ołówkowy to świetna minimalistyczna dekoracja nowoczesnego mieszkania

niezwykłe rośliny doniczkowe krzew ołówkowy ozdabiają parapet

Kwiat pustyni

Róża pustyni ma naukową nazwę Adenium obesum. Jest to szczególnie imponująca roślina doniczkowa, ponieważ ma grubą łodygę i piękne kwiaty nad nią. Fascynująca roślina pochodzi z Afryki Wschodniej i jest właściwie krzewem, ale przypomina bonsai. Róża pustyni lubi jasne miejsca i kwitnie wiosną. W najchłodniejszych miesiącach potrzebuje jednak przerwy, kiedy powinno być chłodno.

Róża pustyni ma swój urok, który oczarowuje młodszych i starszych

niezwykłe rośliny doniczkowe róża pustyni niezwykłe kwiaty

Liść hodowlany

Liść hodowlany, czyli Kalanchoe daigremontiana, jest szczególnie łatwą w pielęgnacji rośliną doniczkową. Potrzebuje słonecznego i ciepłego miejsca. Jest to roślina o grubych liściach, więc potrzebuje bardzo mało wody. To fascynujące, ponieważ na brzegach liści wyrasta wiele małych pączków czerwiowych. Liść hodowlany ma również kwiaty. Pojawiają się na wysokiej łodydze ze środka rośliny. Istnieje wiele pojedynczych kwiatów, które leżą luźno obok siebie. W przypadku tej rośliny należy pamiętać, że jej sok jest toksyczny dla serca, nerwów i mięśni.

Liście lęgowe są z natury prawdziwymi dziełami sztuki, nie sądzisz??

udekoruj niezwykłe rośliny doniczkowe liść czerwiu w domu

Palma hawajska

Roślina ma łodygę z pięknymi liśćmi w górnej części. Palma hawajska to w rzeczywistości roślina soczysta. Ale nie typowy. Ponieważ liście palmy hawajskiej nie są mięsiste i grube. Przypominają one liście palmowe, stąd nazwa tej rośliny. Ze względu na swój dom nazywana jest również palmą wulkaniczną. Palma hawajska ma również cudowne żółte kwiaty, które kwitną zimą. Jest trochę wymagająca jeśli chodzi o lokalizację. Jasne miejsce jest najlepsze dla palmy wulkanicznej. Należy unikać zbyt silnych promieni słonecznych. Jeśli coś jest nie tak z rośliną, jej liście opadną.

Tym wspaniałym rarytasem można się również cieszyć w domu

niezwykłe rośliny doniczkowe hawajska palma piękne małe kwiaty

Cóż, wszystkie te wyjątkowe rośliny doniczkowe zachwycają atrakcyjnym kształtem liści i zachwycającymi kwiatami. Bez względu na to, którą wybierzesz do swojej bujnej dekoracji domu, we własnych czterech ścianach stworzysz prawdziwą sensację. Poniżej jeszcze więcej propozycji wspaniałych, nietypowych roślin doniczkowych. Koniecznie spójrz na te również!

Roślina grochu nadaje mieszkaniu tropikalny klimat

niezwykłe rośliny doniczkowe groszek

Kwiaty z oślego ogona fascynują swoim niepowtarzalnym urokiem

niezwykłe rośliny doniczkowe osioł ogon żywiołowe pomysły na wystrój domu

Figi skrzypcowe to duże rośliny doniczkowe o imponujących liściach

wyjątkowe rośliny doniczkowe skrzypce fig

Paproć poroża to niezwykła ozdoba Twojego salonu

niezwykłe rośliny doniczkowe paproć poroża

Kwiat łonowy to stylowa roślina ozdobna

niezwykłe rośliny doniczkowe wstyd kwiaty wiszące rośliny

niezwykłe rośliny domowe róża pustyni wspaniałe pomysły na dekoracje powiew świeżego powietrza

Właściwa pielęgnacja nietuzinkowych roślin doniczkowych ośle ogon

niezwykłe rośliny domowe ołówek krzew pomysłów na wystrój salonu

Właściwa pielęgnacja wyjątkowych roślin domowych brutblatt

wyjątkowe rośliny doniczkowe albuca spiralis

niezwykłe rośliny doniczkowe egzotyczne rośliny doniczkowe palma hawajska

niezwykłe rośliny doniczkowe atrakcyjna dekoracja domu krzak ołówkowy

niezwykłe rośliny doniczkowe liście czerwiu niezwykłe liście kwiaty

wyjątkowe rośliny doniczkowe egzotyczne rośliny doniczkowe liść czerwiu