Prezentuje pomysły na opakowania na Boże Narodzenie

Święta zbliżają się już za niecały miesiąc, a na wielkie święto warto wybrać również prezenty dla najbliższych. Ważną rolę odgrywa również piękne opakowanie prezentowe – nadaje prezentowi atrakcyjny wygląd i sprawia, że ​​Twoja niespodzianka jest jeszcze lepsza. Z tego powodu w tym artykule pokażemy Ci, jak samodzielnie zapakować prezenty – poniżej znajdziesz zarówno konwencjonalne, jak i bardzo oryginalne i nietuzinkowe pomysły, które możesz wykorzystać nie tylko na święta, ale również na każdą okazję. Miłego pakowania i Wesołych Świąt!

Pakowanie prezentów – wybierz papier do pakowania i kokardki

Prezenty pakują oryginalne pomysły na Boże Narodzenie

Pomysły na opakowanie na prezenty i inspiracje na Boże Narodzenie

Prezenty zawijają ciekawy papier do pakowania na Boże Narodzenie

Papier pakowy do pakowania prezentów laski cukierków

Świąteczne opakowanie na prezent oryginalna kokardka

Pakowanie prezentów Wybierz świąteczny papier do pakowania

Prezenty w cudownym, świątecznym wyglądzie

Pakowanie świątecznych prezentów to świetna zabawa – zarówno dla obdarowanego, jak i dla osoby, która je pakuje. A tutaj postaramy się dać kilka przydatnych wskazówek dotyczących tej przyjemnej i szczególnie kreatywnej działalności. Zacznijmy od wyboru papieru do pakowania – możliwości są ogromne, a decyzja zależy zarówno od własnego gustu, jak i gustu odbiorcy. Niezależnie od tego, czy jest to papier w jasnych kolorach w typowych dla świątecznych kolorach czerwieni, zieleni, srebra i złota, czy też bardziej powściągliwe niuanse z delikatnymi wzorami – w końcu najważniejsze jest, aby prezent wyglądał jak najlepiej. Możesz również umieścić akcent na kokardce, owijając pudełko zwykłym papierem i ozdobiając kolorową wstążką prezentową. Właściwie wszystko, co lubisz, jest dozwolone, jedyną ważną rzeczą jest to, aby kolory były skoordynowane. Dzięki kontrastowym kolorom, jeśli zostaną umiejętnie połączone, można również uzyskać świetny efekt optyczny. Jeśli nie jesteś do końca pewien, jaki byłby wynik, najlepiej jest umieścić kolory obok siebie, aby sprawdzić, czy podoba Ci się ta kombinacja. A jeśli chcesz, aby prezent był bardzo oryginalny i osobisty, możesz również samodzielnie pomalować na papierze. Do pakowania lepiej użyć kolorowej taśmy maskującej zamiast taśmy klejącej – tak efekt wygląda o wiele ciekawiej!

Pakowanie prezentów na Boże Narodzenie – praktyczne wskazówki

Pakowanie prezentów Świąteczne inspirujące pomysły DIY

Prezenty zawijają świąteczną czerwoną wstążką

Pakowanie prezentów Pomysły na dekoracje świąteczne Bombki choinkowe

Zawijaj prezenty i udekoruj klamerki

Prezenty owijają świetne pomysły czerwoną wstążką

Jeśli chcesz owinąć prezenty świąteczne kolorowym papierem i kokardkami, powinieneś najpierw wyśrodkować pudełko z prezentami na papierze tylną stroną do góry. Następnie odpowiednio obetnij papier (pomóż sobie linijką), upewniając się, że po lewej i prawej stronie jest wystarczająco dużo miejsca, aby papier sięgał do krawędzi pudełka. Następnie wystarczy złożyć papier i przymocować go taśmą samoprzylepną – najpierw na dłuższej górnej stronie, a następnie na dwóch krótkich bokach. Na koniec należy odciąć długi kawałek wstążki i wykorzystać go do ozdobienia prezentu. Kompletny! To był właściwie tradycyjny sposób pakowania, ale jest o wiele więcej nietypowych pomysłów, które możesz wypróbować – czytaj dalej!

Zaprojektuj świąteczne prezenty w bardzo oryginalny sposób

Pakowanie prezentów na Boże Narodzenie DIY

Zawijanie prezentów Świąteczne pudełko na prezenty wykonane z rolek papieru toaletowego

Pakowanie prezentów, robienie kwiatów i pomponów

DIY ozdoby świąteczne do pakowania prezentów

Prezenty zawijają świąteczną złotą wstążkę prezentową

Prezenty zawijają jagody szyszek sosnowych

Zawijanie prezentów z pomysłami na majsterkowanie z tkaniny

Na przykład, jeśli chcesz, aby prezenty wyglądały oryginalnie i nietypowo, możesz użyć nieoczekiwanych rodzajów papieru – papieru gazetowego, kartonu, a nawet komiksów. Opakowanie można również owinąć folią aluminiową, torebką na zakupy, celofanem lub tkaniną. Jak już zostało powiedziane, możesz sam narysować na papierze, ale możesz też napisać na nim wiadomość – na przykład gratulacje lub inspirujący cytat. W ten sposób opakowanie zamieni się w rodzaj kartki z życzeniami!

Inaczej pakowanie prezentów – użyj nietypowych materiałów

Świąteczne filcowe prezenty do pakowania

Zapakuj prezenty na Boże Narodzenie i ustaw wspaniałe akcenty

Suszone szyszki pomarańczowe są pakowane na prezenty

Boże Narodzenie prezentuje oryginalne pomysły do ​​naśladowania

Świąteczne prezenty oryginalne pomysły na dekoracje

Niezwykłe przedmioty związane ze Świętami Bożego Narodzenia można również wykorzystać w opakowaniach – gałązki jodły, żołędzie, jagody, szyszki, bombki choinkowe. Można je przymocować do opakowania za pomocą kleju, taśmy klejącej lub nici. Możesz nawet zrobić małe pompony i użyć ich do ozdobienia prezentu. Inne materiały, które mogą pomóc to: girlandy, drut, stare znaczki, skórzane paski, sznurowadła itp. Niespodzianka będzie znacznie większa, jeśli wybierzesz również nietypowe pudełko upominkowe – na przykład zegarek lub naszyjnik w owiniętej skarpetką lub zawiń książkę w pudełko płatków śniadaniowych. Po prostu puść wodze fantazji, a efekt na pewno będzie wyjątkowy!