Serwetki pomysłowo układają pomysły i inspiracje na Boże Narodzenie

Zorganizowanie idealnego przyjęcia bożonarodzeniowego zazwyczaj wymaga dużo wysiłku i czasu. Często czujesz się przytłoczony i zapominasz, że to właśnie drobne szczegóły tworzą wspaniałą, towarzyską atmosferę. Obejmuje to na przykład ładnie złożone serwetki na świątecznym stole. Składane serwetki na Boże Narodzenie to właściwie mała sztuka sama w sobie, dlatego w tym artykule podajemy kilka wskazówek i kreatywnych pomysłów, z których możesz czerpać inspirację. Życzymy dobrej zabawy i niezapomnianych Świąt Bożego Narodzenia!

Składane serwetki na Boże Narodzenie – mała sztuka sama w sobie

Serwetki składają najlepsze pomysły na Boże Narodzenie

Składane serwetki na Boże Narodzenie robienie pierścieni na serwetki

Serwetki składane na choinkę

Składanie serwetek na Boże Narodzenie wcale nie jest trudne, ale wymaga odrobiny wyobraźni i kreatywności. Dlatego w tym poście zebraliśmy świetne instrukcje obrazkowe i pomysły, które mogą służyć jako wzór dla Ciebie. Ponieważ kunsztownie złożone serwetki z tkaniny lub papieru z pewnością dodałyby czegoś do świątecznego stołu wigilijnego. Składanie to również świetna zabawa, a twoje dzieci też mogą się przyłączyć, aby nie czuły się pominięte w przygotowaniach do festiwalu. Ważne jest tylko, aby wybrane serwetki były skoordynowane z kompletem zastawy stołowej i obrusem. Jeśli chodzi o składanie, możliwości są po prostu nieograniczone – jodły, gwiazdy, kwiaty lotosu, buty elfów i wszelkie inne kształty, o których możesz pomyśleć! Istnieje również wiele samouczków wideo w Internecie, które jeszcze bardziej ułatwiają zadanie. Składanie serwetek jest trochę czasochłonne (zwłaszcza jeśli nie masz z nimi dużego doświadczenia), ale efekt zdecydowanie jest tego wart – zobacz nasze zdjęcia, aby się przekonać!

Zrób sam pierścionek na serwetkę

Serwetki składają własnoręcznie wykonane pierścienie na serwetki na Boże Narodzenie

Złóż serwetki na Boże Narodzenie DIY pętla na serwetki

Serwetki składają jagody na Boże Narodzenie

Podczas składania można wykorzystać nie tylko ciekawą technikę, ale także różne elementy dekoracyjne. Dobrym pomysłem byłoby na przykład złożenie serwetek jak małych torebek, do których można włożyć nie tylko sztućce, ale także jemiołę lub gałązkę jodły. Inną świetną opcją jest samodzielne wykonanie pierścienia na serwetki. Można do tego użyć różnych materiałów – kokardek, bransoletek, filcu, papieru, cyrkonii, drutu, pereł… Dla harmonijnego ogólnego wrażenia ważne jest, aby materiały były dopasowane do koloru serwetek. Odcienie takie jak głęboka czerwień, biel i zieleń jodły są tradycyjne na Boże Narodzenie, ale wybór kolorów to przede wszystkim kwestia gustu.

Serwetki składają się jak liście klonu

Serwetki składają liście klonu na Boże Narodzenie

Serwetki składają liście klonu na Boże Narodzenie Instrukcje obrazkowe

Serwetki zaginają górne rogi na Boże Narodzenie

Na Boże Narodzenie serwetki składają prawy górny róg w dół

Złóż serwetki na Boże Narodzenie i połóż je na plecach

Serwetki zawijają lewy róg na Boże Narodzenie

Złóż serwetki na Boże Narodzenie prawym rogiem i powtórz

Serwetki składają się wzdłuż na Boże Narodzenie

Złóż serwetki na Boże Narodzenie i trzymaj je palcami

Złóż serwetki, aby udekorować świąteczny stół

Serwetki wyglądają bardzo atrakcyjnie, gdy są złożone w kształt liścia klonu. Oprócz serwetek w dowolnym kolorze (jeśli to możliwe z tkaniny) potrzebujesz również pierścienia na serwetki. Najpierw należy serwetkę wyprasować na płasko, rozłożyć i złożyć na pół. Następnie złóż lewy i prawy górny róg o połowę w dół, aby utworzyć trójkąt. Delikatnie odwróć serwetkę, uważając, aby niczego nie zepsuć. Na odwrocie należy złożyć górną część serwetki w dół. Teraz złóż dwa dolne rogi – ale tym razem do góry. Ostatnim krokiem jest złożenie serwetki wzdłuż w równych odstępach (jak pokazano na powyższych zdjęciach). Trzymaj wszystko mocno w dłoni, a gdy będziesz zadowolony z kształtu, przymocuj złożoną serwetkę za pomocą pierścienia. Teraz jesteś gotowy, aby udekorować świąteczny stół!

Złóż serwetki na Boże Narodzenie – drobne detale tworzą atmosferę

Składane serwetki na Boże Narodzenie Instrukcje obrazkowe Choinka

Serwetki składają choinkę z obu stron na Boże Narodzenie

Serwetki składane gwiazdki na Boże Narodzenie

Serwetki składane na świąteczną piramidę

Serwetki składane na świąteczną świecę

Szczególnie pięknie prezentują się serwetki złożone jak choinka. W rzeczywistości istnieją różne warianty, a powyżej przedstawiamy szczegółowe instrukcje obrazkowe, które możesz wykonać. Efekt byłby naprawdę imponujący, gdybyś użył dwustronnych serwetek – na przykład w kolorze czerwonym i zielonym. Gwiazdy i kwiaty lotosu są stosunkowo łatwe do złożenia, ale w przypadku niektórych kształtów, takich jak świece, powinieneś mieć pewne doświadczenie z origami. Niemniej jednak wysiłek jest zdecydowanie tego wart, ponieważ świece wyglądają bardzo romantycznie i stanowią prawdziwą atrakcję na stole. Mamy nadzieję, że nasze sugestie zainspirowały Was do zaskoczenia rodziny i gości pięknie udekorowanym stołem na Boże Narodzenie!